Revolut

Miejsce do prowadzenia jałowej i starej jak świat dyskusji na temat tego, który broker jest lepszy od którego, a który nie.
imjw
Posty: 42
Rejestracja: 23 gru 2018, 02:15

Re: Revolut

Post autor: imjw » 09 sie 2019, 12:58

Bez konta chyba nawet.

http://prntscr.com/oqhaps

sandpit
Posty: 23
Rejestracja: 15 lip 2019, 21:00

Re: Revolut

Post autor: sandpit » 09 sie 2019, 13:40

rebahas pisze:
09 sie 2019, 12:22
imjw pisze:
09 sie 2019, 12:03
Przewalutowanie USD -> EUR obecnie najlepiej mi na skrill.com wychodzi. Ładuje revoluta w dolary ze skrilla, a następnie wysyłam skrillem przez kartę debetową a rachunek w EUR. Zero kosztów, ale jako nadawca widnieje skrill więc odpada do niektórych celów. Z kolei z transferwise przelew jest w twoim imieniu. Do tego mają rachunki w dzikich krajach więc mogę robić przelew w IDR.

Ten skrill to chyba dawny Moneybookers o ile dobrze pamiętam? Kibicowałem im kiedyś jak rządził PayPal i widzę, że chyba muszę do nich w takim razie powrócić. A te przewalutowania o których mówisz to są w zwyczajnym koncie czy jakimś dodatkowo płatnym?

Tak, Skrill to dawny Moneybookers... stare dobre czasy razem z Gamebookers. Mam tam konto od 2001r, miałem z nimi spore turbulencje kilka lat temu związane z "nieprawidłowym użytkowaniem" osobistego konta. Od tego czasu głównie korzystam z firmowego konta. Pamiętam że kiedyś mieli dość złodziejskie kursy, a od kiedy kupił ich Neteller to tylko się pogorszyli co chodzi o opłaty.

Widziałem tą usługę transferu pieniędzy na konto bankowe, ale nigdy bym nie pomyślał że tak dobrze kursowo to wychodzi? Kursy praktycznie międzybankowe. Mając EUR w Alior Kantor (gdzie i tak mam marżę -20% na koncie), lepiej wychodzi usługa przelewu Skrill EUR -> PLN przy płatności kartą debetową Alior Kantor... Czy ktoś wymieniał w ten sposób większe kwoty?

imjw
Posty: 42
Rejestracja: 23 gru 2018, 02:15

Re: Revolut

Post autor: imjw » 10 sie 2019, 04:27

sandpit pisze:
09 sie 2019, 13:40


Tak, Skrill to dawny Moneybookers... stare dobre czasy razem z Gamebookers. Mam tam konto od 2001r, miałem z nimi spore turbulencje kilka lat temu związane z "nieprawidłowym użytkowaniem" osobistego konta. Od tego czasu głównie korzystam z firmowego konta. Pamiętam że kiedyś mieli dość złodziejskie kursy, a od kiedy kupił ich Neteller to tylko się pogorszyli co chodzi o opłaty.

Widziałem tą usługę transferu pieniędzy na konto bankowe, ale nigdy bym nie pomyślał że tak dobrze kursowo to wychodzi? Kursy praktycznie międzybankowe. Mając EUR w Alior Kantor (gdzie i tak mam marżę -20% na koncie), lepiej wychodzi usługa przelewu Skrill EUR -> PLN przy płatności kartą debetową Alior Kantor... Czy ktoś wymieniał w ten sposób większe kwoty?

~1k$ bez problemu

Korzystałem też z walutomatu, ale tutaj widzę, że i tak taniej wychodzi EUR->PLN

sandpit
Posty: 23
Rejestracja: 15 lip 2019, 21:00

Re: Revolut

Post autor: sandpit » 13 sie 2019, 19:47

imjw pisze:
10 sie 2019, 04:27
~1k$ bez problemu

Korzystałem też z walutomatu, ale tutaj widzę, że i tak taniej wychodzi EUR->PLN

Przetestowałem usługę Skrill "money transfer". Wymieniłem wczoraj o godz. 23:00 EUR 2,500 kartą Alior Kantor na PLN mBank. Przyszedł transfer na mBank z Currency Cloud o godz. 15:30, bank nadawcy to Pekao, więc podejrzewam, że jak ktoś ma konto w Pekao to powinno być dużo szybciej. Limit tej usługi w Skrill to EUR 15,000, także mój dostępny limit się pomniejszył po tym transferze do EUR 12,500. Czy ktoś wie czy to jest limit miesięczny i czy można go zwiększyć? Napisałem do nich, ale póki co cisza. Mam konto "bez limitów" w Skrill.

rebahas
Stały bywalec
Posty: 433
Rejestracja: 25 lip 2019, 15:02

Re: Revolut

Post autor: rebahas » 14 sie 2019, 10:18

A ja jeszcze odnośnie Revolut ku przestrodze. Tak więc w sobotę wrócił mój przelew od brokera na Rev, trochę mi zajęło zanim Pani na chat wytłumaczyłem, że zarówno to są moje pieniądze jak i moje przelewy, która ja zleciłem no i w końcu uwierzyła ;) i powiedziała, że skontaktuje się ze mną jakiś tam odpowiedni team i w chat się pojawiło 72h max na kontakt. No więc czekam dalej w zawieszeniu, bo chat w telefonie ma status "looking for the new agent" i nowego nie otworzę - nie da się, w starym chat można pisać do woli i nikt nie reaguje, telefonu to nich brak. Teraz jak zacząłem klikać po ich stronie to na zakładce business jest chat i napisałem tam i Pani mi odpisała "Apologies for the inconvenience, I have informed the relevant team to prioritise your case - they should make contact with you ASAP - Please use the chat in the app. The delay was caused by an unexpected high volume. I will now close this chat, have a nice day"
czyli sobie dalej czekam zawieszony w próżni rewoltowej.

imjw
Posty: 42
Rejestracja: 23 gru 2018, 02:15

Re: Revolut

Post autor: imjw » 14 sie 2019, 10:56

To Ty rozmawiałeś z botami więc może znowu coś robisz nie tak )))

sandpit
Posty: 23
Rejestracja: 15 lip 2019, 21:00

Re: Revolut

Post autor: sandpit » 14 sie 2019, 11:07

sandpit pisze:
13 sie 2019, 19:47
Przetestowałem usługę Skrill "money transfer". Wymieniłem wczoraj o godz. 23:00 EUR 2,500 kartą Alior Kantor na PLN mBank. Przyszedł transfer na mBank z Currency Cloud o godz. 15:30, bank nadawcy to Pekao, więc podejrzewam, że jak ktoś ma konto w Pekao to powinno być dużo szybciej. Limit tej usługi w Skrill to EUR 15,000, także mój dostępny limit się pomniejszył po tym transferze do EUR 12,500. Czy ktoś wie czy to jest limit miesięczny i czy można go zwiększyć? Napisałem do nich, ale póki co cisza. Mam konto "bez limitów" w Skrill.

Wygląda na to, że EUR 15,000 to dzienny limit tej usługi... Całkiem nieźle, szkoda że Alior Kantor karta max. dzienny limit to EUR 7000.

rebahas
Stały bywalec
Posty: 433
Rejestracja: 25 lip 2019, 15:02

Re: Revolut

Post autor: rebahas » 14 sie 2019, 12:09

imjw pisze:
14 sie 2019, 10:56
To Ty rozmawiałeś z botami więc może znowu coś robisz nie tak )))

Powiem Ci, że z tym botem AI to bym się chyba szybciej dogadał niż z interface'm białkowym ;)

imjw
Posty: 42
Rejestracja: 23 gru 2018, 02:15

Re: Revolut

Post autor: imjw » 14 sie 2019, 12:21

sandpit pisze:
14 sie 2019, 11:07
sandpit pisze:
13 sie 2019, 19:47
Przetestowałem usługę Skrill "money transfer". Wymieniłem wczoraj o godz. 23:00 EUR 2,500 kartą Alior Kantor na PLN mBank. Przyszedł transfer na mBank z Currency Cloud o godz. 15:30, bank nadawcy to Pekao, więc podejrzewam, że jak ktoś ma konto w Pekao to powinno być dużo szybciej. Limit tej usługi w Skrill to EUR 15,000, także mój dostępny limit się pomniejszył po tym transferze do EUR 12,500. Czy ktoś wie czy to jest limit miesięczny i czy można go zwiększyć? Napisałem do nich, ale póki co cisza. Mam konto "bez limitów" w Skrill.

Wygląda na to, że EUR 15,000 to dzienny limit tej usługi... Całkiem nieźle, szkoda że Alior Kantor karta max. dzienny limit to EUR 7000.

Możesz zrobić przelew do np. revolut w EUR i stamtąd ciągnąć do skrilla kartą. Ew inny rachunek walutowy z kartą.

sandpit
Posty: 23
Rejestracja: 15 lip 2019, 21:00

Re: Revolut

Post autor: sandpit » 14 sie 2019, 12:40

imjw pisze:
14 sie 2019, 12:21
Możesz zrobić przelew do np. revolut w EUR i stamtąd ciągnąć do skrilla kartą. Ew inny rachunek walutowy z kartą.

Revolut to na razie EEA + Szwajcaria + Australia. Póki co rezydenci innych krajów nie są akceptowani, podobnie jak wiele innych EMI. Inne banki nie do końca są transparetne co chodzi o limity transakcji. Mam Citi i limit płatności online to 9990 pln dziennie (ok. EUR 2300 - ale w zasadzie to mniej, bo Citi robi większą blokadę czekając na rozliczenie MC - nawet jeśli waluta EUR i rachunek EUR). Dowiedziałem się że standardowa karta PLN mBanku ma w sobie funkcję wielowalutową. Mając rachunek w EUR mogę włączyć taką funkcje na karcie i podobno sam rozpozna walutę transakcji i obciąży rachunek w EUR. Ustawiłem testowo dzienny limit PLN 80,000 i system mBanku to zaakceptował... Ciekawe czy będzie jakiś problem przy płatności EUR 15,000.

mBank, wszystko jasne. Limit transakcji 500 tys. PLN dla kart w PLN i 500 tys. jednostek dla kart w walutach.

sandpit
Posty: 23
Rejestracja: 15 lip 2019, 21:00

Re: Revolut

Post autor: sandpit » 17 sie 2019, 10:16

Limity usługi Skrill Money Transfer wg ich supportu:
Pojedyncza transakcja : € 10,000
Dziennie: € 15,000
Tygodniowo: € 30,000
Miesięcznie: € 30,000

rebahas
Stały bywalec
Posty: 433
Rejestracja: 25 lip 2019, 15:02

Re: Revolut

Post autor: rebahas » 18 sie 2019, 09:45

Tak już z kronikarskiego obowiązku czyli finał moich przygód w Revolut:

Wysłałem USD do brokera, oczywiście po weryfikacji przez Rev, po około 3 tygodniach zrobiłem przelew zwrotny. Jedno i drugie konto moje praktycznie ta sama kwota przelewu minus haracz SWIFT. W Rev znowu konto zablokowane i Pani do mnie pisze, że oni dobrze zrobili przelew ale on wrócił i nie wiem czemu, po 3 tygodniach ale w sumie ją to nie zdziwiło. W końcu po 30 min udało mi się wytłumaczyć, że zarówno jeden jak i drugi przelew moich pieniędzy z moich kont zrobiłem ja sam, będąc w pełni świadom tego co czynię i uwierzyła! uratowni! A nie, nie "wejt" teraz wyskoczyło, że nowy team się tym zajmie i 72h to była sobota godzina 9ta jakoś. W poniedziałek echo i wtorek echo, gadam na tym czat ale nikogo nie ma a nowego czatu nie otworzę a czat ma dziwny opis "waiting for the new agent..." wlazłem na www i szukam jakiegoś ratunku i się okazało, że w zakładce biznes na www jest czat (warto pamiętać) to zagadałem do Pani, która się nade mną zlitowała, wzięła nr tel i powiedziała, że wrzuciła mnie w "priority queue by Revolut" no to czekam a to już środa była 10ta jakoś, no i ktoś się odezwał i znowu weryfikacja nie będę się rozpisywał ale mam nieodparte wrażenie, iż ta osoba wiedziała, że u nas w czwartek święto i przeciągnęła mnie do około 17tej. No bo jak inaczej to rozumieć jak masz człowieka na support, który zaczyna się zajmować twoją sprawą i on odpowiada z częstotliwością co godzinę jak nie dłużej. Mi już było wszystko jedno, tak mnie przeciągnęli, zrobiłem przelew i w piątek dotarł, konto premium po 3 miesiącach zamknięte w pizdu, nigdy więcej.

GPR
Posty: 85
Rejestracja: 18 kwie 2020, 19:12

Re: Revolut

Post autor: GPR » 14 cze 2020, 18:26

https://antyweb.pl/nowy-regulamin-revol ... ze-oplaty/

W skrócie: podwyżki.
Przy wymianie powyżej 5.000 zł 0,5%

winnie-the-pooh
Stały bywalec
Posty: 104
Rejestracja: 19 lut 2020, 22:14

Re: Revolut

Post autor: winnie-the-pooh » 15 cze 2020, 19:43

Jakby się kto pytał, to Diners ma tez kredytówki, teraz to chyba nawet default.

ODPOWIEDZ