Wystawianie opcji i short volatility

Wszystko, co dotyczy szeroko rozumianych instrumentów pochodnych, zwłaszcza opcji, ETF, CFD i kontraktów terminowych.
Chris
Posty: 3
Rejestracja: 20 wrz 2019, 10:39

Re: Wystawianie opcji i short volatility

Post autor: Chris » 08 paź 2019, 12:15

Sorry for my sluggish reply :)

@piap: When many of you guys go with tastytrade ideas, here is a resource I like myself a lot in doing so. And quite affordable: Three ebooks summarizing the dozens of hours of videos on tastyworks into a very condensed manual. Sometimes a few clarifications are missing but very handy overall:
If you can order a pizza you can trade by Stephan Haller
https://www.amazon.com/You-Can-Order-Pi ... B07HDWRRQ3
(available also on apple books and google play. The guy is also German but I have no affiliation with him).

Concerning backtests you discussed above: a useful resource you might want to have a look at is http://dtr-trading.blogspot.com/
He did a lot of backtesting of ICs with different deltas and butterflies on SPX.

I will definately still add the options selling data to chartaffair.com . And I hope to finally be able to do that by end next week (as always technical projects take much longer than you expect). It will not be free anymore, I need to pay for the data myself (and did so already in the year I had it live for free). But I will post a 100% reduction code here when time comes so you can at least access it for a short while for a start if you like.


@kremat0r:
Great you liked the site! Yes, the reason I took it down is simply cost. This data is very expensive, it is just not sustainable for me to go on like that. If you allow me, the only option I can offer to get that data is a subscription to chartaffair (the 'SO essentials' subscription will perfectly do). Be also aware that the maxMove you refer to was the maximum intraday move only from the last earnings announcement. It might not be representative of the entire history (the 'SO essential' now has a table and a graph which shows the maxMove after earnings for several years for each symbol)

Awatar użytkownika
Tomek
Money talks
Posty: 2539
Rejestracja: 09 mar 2017, 20:40
Kontakt:

Re: Wystawianie opcji i short volatility

Post autor: Tomek » 08 paź 2019, 13:07

Chris pisze:
08 paź 2019, 12:15
(...) the 'SO essential' now has a table and a graph which shows the maxMove after earnings for several years for each symbol
Chris, that sounds like a killer feature! Selling straddles against stocks with high implied volatility but low and consistent real volatility that typically comes after earnings, might be the really good strategy.

Chris
Posty: 3
Rejestracja: 20 wrz 2019, 10:39

Re: Wystawianie opcji i short volatility

Post autor: Chris » 08 paź 2019, 15:38

Tomek pisze:
08 paź 2019, 13:07
Chris pisze:
08 paź 2019, 12:15
(...) the 'SO essential' now has a table and a graph which shows the maxMove after earnings for several years for each symbol
Chris, that sounds like a killer feature! Selling straddles against stocks with high implied volatility but low and consistent real volatility that typically comes after earnings, might be the really good strategy.

Hi Tomek, that is left for you to decide :) I think statistically it is true that on average expected move is higher than actual past earnings move (just like comparing IV vs. historical volatility). So pretty sure something can be made up around that. But I think earnings by themselves are not predictable, you can and will get burned quite badly if un-anticipated news come out. It would need some saveguards in place to avoid being completely roasted (good recent example: Coca Cola).

Obrazek

kremat0r
Posty: 66
Rejestracja: 30 lis 2018, 10:07

Re: Wystawianie opcji i short volatility

Post autor: kremat0r » 08 paź 2019, 15:40

Chris pisze:
08 paź 2019, 12:15
@kremat0r:
Great you liked the site! Yes, the reason I took it down is simply cost. This data is very expensive, it is just not sustainable for me to go on like that. If you allow me, the only option I can offer to get that data is a subscription to chartaffair (the 'SO essentials' subscription will perfectly do). Be also aware that the maxMove you refer to was the maximum intraday move only from the last earnings announcement. It might not be representative of the entire history (the 'SO essential' now has a table and a graph which shows the maxMove after earnings for several years for each symbol)

Hi Chris,

Thanks for response.
Great job with this data, especially
the 'SO essential' now has a table and a graph which shows the maxMove after earnings for several years for each symbol

I will consider subscription. It will be great to have some coupon code to test it for some time.

Have a nice day.

Awatar użytkownika
Hubert
Forumowy wyga
Posty: 614
Rejestracja: 21 gru 2018, 12:20

Re: Wystawianie opcji i short volatility

Post autor: Hubert » 08 paź 2019, 17:11

A tu tak dla zabawy następny gagatek zobaczymy co z z tego wyjdzie:) . TP 35% SL 75 %
Załączniki
Zrzut ekranu 2019-10-8 o 17.06.32.png
Zrzut ekranu 2019-10-8 o 17.03.07.png

kremat0r
Posty: 66
Rejestracja: 30 lis 2018, 10:07

Re: Wystawianie opcji i short volatility

Post autor: kremat0r » 10 paź 2019, 16:31

Wczoraj sprzedałem:

ALB Nov 15'19 55 PUT 0.75
ObrazekObrazek

Tp- 50% czyli tak jak order na platformie.
SL- Brak, będziemy rolować.

Generalnie jakbym został z 100 akcji po 55$ też bym nie płakał.

Rysz
Posty: 11
Rejestracja: 14 wrz 2018, 00:04

Re: Wystawianie opcji i short volatility

Post autor: Rysz » 10 paź 2019, 23:11

Tomek pisze:
08 paź 2019, 12:02
Z tymi backtestami niestety jest tak, że w zależności od tego, jakie aktywa do nich podstawisz, to wyjdą inne rezultaty. Ja już w ogóle coraz mniejszą wagę zaczynam przywiązywać do tego typu wyników.

Kolejna sprawa, że badając historię, zawsze otrzymamy jakiś dobór optymalnych parametrów, który w tej określonej historii sprawdzał się najlepiej. Nijak to jednak nie znaczy, że to ten sam zestaw parametrów będzie sprawdzał się także w przyszłości. Giełda to nie jest sztywny zbiór zasady i reguł jak w szachach, według którego postępują wszyscy uczestnicy rynku, przez co nie da się tego sztywno zaprogramować tak, żeby sprawdzało się to wszystko w przyszłości, bo przyszłość nigdy nie będzie wyglądała tak samo jak przeszłość.

Właściwie nie wiem, jaki z tego wniosek płynie, ale w moim przypadku im więcej praktycznego doświadczenia nabieram z każdym kolejnym rokiem, tym mniejsze znaczenie przywiązuję jakimkolwiek backtestom.

Absolutnie się Tomku zgadzam , ale jakiś punkt zaczepienia i bazę trzeba stworzyć , więc testuje co mniej więcej się sprawdza a co nie .

Jeżeli chodzi o IV rank , to poza options alpha na którym nie ma poza akcjami US innych instrumentów , nie znalazlem innej strony gdzie jakiś skaner istnieje. Wiem , że jest w tasty , ale trzeba założyć konto tradingowe u nich. Znacie jakieś portale gdzie taki skaner , nawet płatny , można znaleźć ?

kremat0r
Posty: 66
Rejestracja: 30 lis 2018, 10:07

Re: Wystawianie opcji i short volatility

Post autor: kremat0r » 11 paź 2019, 09:12

Rysz pisze:
10 paź 2019, 23:11

Jeżeli chodzi o IV rank , to poza options alpha na którym nie ma poza akcjami US innych instrumentów , nie znalazlem innej strony gdzie jakiś skaner istnieje. Wiem , że jest w tasty , ale trzeba założyć konto tradingowe u nich. Znacie jakieś portale gdzie taki skaner , nawet płatny , można znaleźć ?

Rysz, mozesz jeszcze skorzystać z https://www.chartaffair.com/ to jest strona Chrisa z forum, nie uzywałem jej jeszcze po zmianach na płatny abonament.

Jest jeszcze https://marketchameleon.com/Screeners/Stocks


Ja osobiście często korzystam również ze skanera wbudowanego w platformę, tak to u mnie wygląda:

(nie sugerować się wynikami, bo rynek zamkniety)

Obrazek

piap
Stały bywalec
Posty: 264
Rejestracja: 05 gru 2017, 16:50

Re: Wystawianie opcji i short volatility

Post autor: piap » 14 paź 2019, 18:54

Ciekawy backtest na tasty: credit w zależności od poziomu VIX
Załączniki
Screen Shot 10-14-19 at 05.40 PM.JPG

Awatar użytkownika
Tomek
Money talks
Posty: 2539
Rejestracja: 09 mar 2017, 20:40
Kontakt:

Re: Wystawianie opcji i short volatility

Post autor: Tomek » 23 paź 2019, 15:58

Zauważyliście, że IB w informacjach o nadchodzących raportach kwartalnych zaczęło podawać, jaka jest oczekiwana zmienność kursu akcji po publikacji wyników? Świetna sprawa. Te wyliczenia bazują na implied volatility ofc.

44ED2244-F5A7-4BD6-8C88-EA27FA344E38.jpeg

kremat0r
Posty: 66
Rejestracja: 30 lis 2018, 10:07

Re: Wystawianie opcji i short volatility

Post autor: kremat0r » 24 paź 2019, 11:44

Niezle.

Ciekawe czy ktos gral na brak zmiennosci tesli wczoraj :D albo moze mial golego calla.

Awatar użytkownika
Tomek
Money talks
Posty: 2539
Rejestracja: 09 mar 2017, 20:40
Kontakt:

Re: Wystawianie opcji i short volatility

Post autor: Tomek » 24 paź 2019, 13:21

Ja sobie odpuściłem już short volatility na Tesli po tym, jak dwa lata temu miałem otworzonego straddle'a w momencie, kiedy Musk ogłosił, że Saudyjczycy zdejmą Teslę z giełdy po 420 USD. Kurs wystrzelił przepotężnie, a ja akurat wsiadałem do samolotu, więc błyskawicznie zamknąłem pozycję z 400% straty, a potem się okazało, że to była ściema i kurs po kilku dniach wrócił do punktu wyjścia :P

Awatar użytkownika
Plastic Tofu
Stały bywalec
Posty: 459
Rejestracja: 08 maja 2018, 00:36

Re: Wystawianie opcji i short volatility

Post autor: Plastic Tofu » 28 paź 2019, 17:12

TD Ameritrade wraca do siebie po wojnie brokerów.
td 3m.png

Do tej pory kupiłem:
AMTD Nov 1 2019 35 Call
AMTD Nov 22 2019 35 Call

Jakie opcje byście polecili w tym momencie na koniec roku Dec 20?

piap
Stały bywalec
Posty: 264
Rejestracja: 05 gru 2017, 16:50

Re: Wystawianie opcji i short volatility

Post autor: piap » 01 lis 2019, 14:23

Prawo wielkich liczb w option tradingu - czyli jak osiągnąć wartość oczekiwaną:
Załączniki
Screen Shot 11-01-19 at 02.20 PM.JPG

piap
Stały bywalec
Posty: 264
Rejestracja: 05 gru 2017, 16:50

Re: Wystawianie opcji i short volatility

Post autor: piap » 05 lis 2019, 17:38

Pomimo faktu, że im bliżej do wygaśnięcia to tetha rośnie - to średnio w drugiej części trwania trejdu zgarniamy jej relatywnie mniej w stosunku do pierwszych 15-20 dni od otwarciu pozycji:
Załączniki
Screen Shot 11-05-19 at 05.33 PM.JPG

ODPOWIEDZ