Wystawianie opcji i short volatility

Wszystko, co dotyczy szeroko rozumianych instrumentów pochodnych, zwłaszcza opcji, ETF, CFD i kontraktów terminowych.
piap
Stały bywalec
Posty: 264
Rejestracja: 05 gru 2017, 16:50

Re: Wystawianie opcji i short volatility

Post autor: piap » 30 wrz 2019, 17:33

Ciekawy backtest na tastytrade:
wystawianie szerokich IC (synthetic strangle) przy niskim VIX (<18) ma lepszy wksaznik zysku do ryzyka w stosunku do strangli.
Jest to tym bardziej ciekawe ze wzgledu na fakt, ze VIX znajduje sie ponizej 18 przez wiekszosc czasu.
Załączniki
Screen Shot 09-23-19 at 05.46 PM.JPG

kremat0r
Posty: 66
Rejestracja: 30 lis 2018, 10:07

Re: Wystawianie opcji i short volatility

Post autor: kremat0r » 01 paź 2019, 20:14

Panowie co wy robicie w przypadku gdy macie short strangle i call jest daleko OTM. Generalnie chcialem go rolowac, ale jest tak daleko OTM, ze nie ma na to ofert i wartosc wynosi 0.01. Czyli mniej niz prowizja ;)

Co robicie w takim przypadku? Zostawiacie w jakim aktywnym zleceniem w razie "W" i wystawiecie kolejnego calla dla premii ?

Zebym sie nie obudzil z dwoma wykonanymi callami :D

Dzieki

wujt
Stały bywalec
Posty: 237
Rejestracja: 08 sty 2018, 15:31

Re: Wystawianie opcji i short volatility

Post autor: wujt » 02 paź 2019, 10:23

kremat0r pisze:
01 paź 2019, 20:14
Co robicie w takim przypadku? Zostawiacie w jakim aktywnym zleceniem w razie "W" i wystawiecie kolejnego calla dla premii ?

Jeśli nie mogę zamknąć tej pozycji DOTM to dokładam kolejną z deltą ~20. W razie powrotu, zanim cena doleci do tego calla to jego cena wzrośnie i pojawią się jakieś aski na to i sprzedasz.

kremat0r
Posty: 66
Rejestracja: 30 lis 2018, 10:07

Re: Wystawianie opcji i short volatility

Post autor: kremat0r » 02 paź 2019, 14:27

Właśnie tak zrobiłem, tylko z ciut wieksza deltą.

Udało się jednak odkupić tego OTM, nie bede musial pilnować.

Awatar użytkownika
Hubert
Forumowy wyga
Posty: 615
Rejestracja: 21 gru 2018, 12:20

Re: Wystawianie opcji i short volatility

Post autor: Hubert » 02 paź 2019, 17:22

Dzisiejsza pozycja short volatility :) Zobaczymy co z tego wyrośnie SL 200 % :)
Załączniki
Zrzut ekranu 2019-10-2 o 17.20.46.png
Zrzut ekranu 2019-10-2 o 17.20.07.png

wujt
Stały bywalec
Posty: 237
Rejestracja: 08 sty 2018, 15:31

Re: Wystawianie opcji i short volatility

Post autor: wujt » 02 paź 2019, 20:00

Hubert pisze:
02 paź 2019, 17:22
Dzisiejsza pozycja short volatility :) Zobaczymy co z tego wyrośnie SL 200 % :)

To IB czy LYNX? Jeśli IB - jakie są teraz koszty transakcyjne? Czy oni również obniżają razem z resztą?

kremat0r
Posty: 66
Rejestracja: 30 lis 2018, 10:07

Re: Wystawianie opcji i short volatility

Post autor: kremat0r » 03 paź 2019, 13:39

wujt pisze:
02 paź 2019, 20:00
Hubert pisze:
02 paź 2019, 17:22
Dzisiejsza pozycja short volatility :) Zobaczymy co z tego wyrośnie SL 200 % :)

To IB czy LYNX? Jeśli IB - jakie są teraz koszty transakcyjne? Czy oni również obniżają razem z resztą?

Obnizka jest tylko dla USA i Indii.

No i do tego to jest konto zwane "Lite" i nie ma np dostępu do TWS.
I kolejny minus, ze sprzedaja zlecenia do MM.
------------------------------------------------------------------------------------------

Pytanko odnośnie tego strangla na EA, jaki jest plan? Generalnie ta spóka ma:

Monthly Standard Deviation - 11.51%
Annualized Standard Deviation - 39,88%


Spora zmienność, czy wydaje Ci się ta spółka dobrym kandydatem na brak zmienności?
Puta masz oddalonego o $8 i wygasanie na Nov15, zakłądając ze spółka ciągle bedzie się tak ruszać, masz miejsca na doł około 8,5%, czyli mniej niż miesięczna zmienność. Dla Calla masz około 13%, już więcej miejsca.

Nie oceniam trejdu, każdy gra swoją kase :) Pytam z ciekawości jakie inni mają podejście.

piap
Stały bywalec
Posty: 264
Rejestracja: 05 gru 2017, 16:50

Re: Wystawianie opcji i short volatility

Post autor: piap » 03 paź 2019, 18:56

EA - Jeszcze uwaga na :
Earnings:
31-Oct (Est.)

Awatar użytkownika
Hubert
Forumowy wyga
Posty: 615
Rejestracja: 21 gru 2018, 12:20

Re: Wystawianie opcji i short volatility

Post autor: Hubert » 03 paź 2019, 19:43

piap pisze:
03 paź 2019, 18:56
EA - Jeszcze uwaga na :
Earnings:
31-Oct (Est.)

Będę starał się to pozamykać przed wynikami :)

Awatar użytkownika
Hubert
Forumowy wyga
Posty: 615
Rejestracja: 21 gru 2018, 12:20

Re: Wystawianie opcji i short volatility

Post autor: Hubert » 03 paź 2019, 19:49

kremat0r pisze:
03 paź 2019, 13:39
wujt pisze:
02 paź 2019, 20:00
Hubert pisze:
02 paź 2019, 17:22
Dzisiejsza pozycja short volatility :) Zobaczymy co z tego wyrośnie SL 200 % :)

To IB czy LYNX? Jeśli IB - jakie są teraz koszty transakcyjne? Czy oni również obniżają razem z resztą?

Obnizka jest tylko dla USA i Indii.

No i do tego to jest konto zwane "Lite" i nie ma np dostępu do TWS.
I kolejny minus, ze sprzedaja zlecenia do MM.
------------------------------------------------------------------------------------------

Pytanko odnośnie tego strangla na EA, jaki jest plan? Generalnie ta spóka ma:

Monthly Standard Deviation - 11.51%
Annualized Standard Deviation - 39,88%


Spora zmienność, czy wydaje Ci się ta spółka dobrym kandydatem na brak zmienności?
Puta masz oddalonego o $8 i wygasanie na Nov15, zakłądając ze spółka ciągle bedzie się tak ruszać, masz miejsca na doł około 8,5%, czyli mniej niż miesięczna zmienność. Dla Calla masz około 13%, już więcej miejsca.

Nie oceniam trejdu, każdy gra swoją kase :) Pytam z ciekawości jakie inni mają podejście.
Generalnie akcje poruszają się od roku w przediale 85 110 . Ja tu bardziej obawiam się wystrzału w górę po wynikach . Ale tak jak napisałem będę się starał zamknąć przed wynikami czy ze stratą czy z zyskiem .

Awatar użytkownika
Hubert
Forumowy wyga
Posty: 615
Rejestracja: 21 gru 2018, 12:20

Re: Wystawianie opcji i short volatility

Post autor: Hubert » 07 paź 2019, 17:22

Pozycja zamknięta po -2.75 . Może trochę za szybko ale jak to Tomek mówi jeszcze nikt od realizacji zysku nie zbankrutował:) Ponadto mam pytanko dla wyjadaczy opcyjnych:) W Probability lab mamy tylko prawdopodobieństwo zysku 100 % a jak w przybliżeniu policzyć prawdopodobieństwo zysku 50 %? Wtedy lepiej byłoby dostosować SL i zrobić lepsze risk reward ratio ?
Załączniki
Zrzut ekranu 2019-10-7 o 17.18.30.png

piap
Stały bywalec
Posty: 264
Rejestracja: 05 gru 2017, 16:50

Re: Wystawianie opcji i short volatility

Post autor: piap » 07 paź 2019, 19:05

1. Co do szybki TP to też trzeba uważać, bo w długim terminie te małe zyski mogą nie pokryć strat SL 2x credit, które na pewno się pojawią.
Tomek w tym wątku wrzucał kiedyś statystyki dla różnych poziomów TP i SL - jak to w przeciągu lat wychodziło.

2. Prawdopodobieństwo zysku 50% (czy też BE) to można tylko wyliczyć ale przy dacie wygaśnięcia - do stike'ów dodajesz otrzymany credit i patrzysz jakie są delty, które pokazują prawdop. wygaśnięcia OTM.
Ogólnie najlepsze wyniki Risk/Reward wychodzą dla delt 15-25.

Awatar użytkownika
Hubert
Forumowy wyga
Posty: 615
Rejestracja: 21 gru 2018, 12:20

Re: Wystawianie opcji i short volatility

Post autor: Hubert » 07 paź 2019, 20:31

Tomek pisze:
23 lip 2018, 19:02
Nie wiem czy ktokolwiek poza nami dwoma to czyta i w dodatku cokolwiek z tego rozumie, ale z kolejnej serii backtestów na różnych aktywach wyszło mi, że najbardziej efektywnym zagraniem na short volatility, które działa na największej liczbie instrumentów, jest short strangle o parametrach jeszcze nieco innych niż te poprzednie, a mianowicie:

* transakcja zawierana przy IVR powyżej 70%
* delta obu szortowanych opcji w okolicach 0.45
* czas do wygaśnięcia w okolicach 45 dni
* take profit w okolicach 35%
* obowiązkowy stop loss w okolicach 75% straty netto

Ani jednego roku na minusie nie było, a wyniku nawet nie będę wrzucał, bo i tak nikt nie uwierzy...

Ten SL netto oznacza, że jak wystawiasz strangle'a, za którego dostajesz 1000 USD, to gdy jego wartość dochodzi do 1 750, USD musisz ucinać straty i zamykać taką pozycję. Typy na ten tydzień na shorta IV: DECK, BKNG, SBUX, KORS, GILD, TSLA, AAL. U mnie margin już trzeszczy :)

Znalezłem :)

Rysz
Posty: 11
Rejestracja: 14 wrz 2018, 00:04

Re: Wystawianie opcji i short volatility

Post autor: Rysz » 08 paź 2019, 03:11

Póki co się przysłuchuje dyskusji , ale z racji , że bawie się ostatnio trochę narzędziami do backtestów to nieśmiało zabiorę głos ;)
Przetestowałem kilka instrumentów z podanymi przez Tomka parametrami , ale nie bardzo taka strategia daje zarobić . Rozumiem , że IVR powyżej 70% znaczy powyżej 70 pctl ?

Do backtestów używam getvolatility.com . Nie wiem na ile te backtesty są wiarygodne, ale po przetestowaniu sporej ilości instrumentów rozsądne wyniki otrzymuję przy deltach mniejszych , tzn . 0,25 , i czasem do wygasania 40-45 dni . Zwykle bez TP i SL ( czasem 200%) . Często też , co dziwne , sprzedawanie strangla tylko przy górnych historycznych zakresach IVR dla danego instrumentu dawało gorsze rezultaty niż sprzedawanie go przy dowolnym tzn. odnawianie pozycji niezależnie od IVR. Próbowałem też wcześniej edeltapro oraz wspomniane prez Tomka w kursie opcyjnym optionsalhpa.

Awatar użytkownika
Tomek
Money talks
Posty: 2539
Rejestracja: 09 mar 2017, 20:40
Kontakt:

Re: Wystawianie opcji i short volatility

Post autor: Tomek » 08 paź 2019, 12:02

Z tymi backtestami niestety jest tak, że w zależności od tego, jakie aktywa do nich podstawisz, to wyjdą inne rezultaty. Ja już w ogóle coraz mniejszą wagę zaczynam przywiązywać do tego typu wyników.

Kolejna sprawa, że badając historię, zawsze otrzymamy jakiś dobór optymalnych parametrów, który w tej określonej historii sprawdzał się najlepiej. Nijak to jednak nie znaczy, że to ten sam zestaw parametrów będzie sprawdzał się także w przyszłości. Giełda to nie jest sztywny zbiór zasady i reguł jak w szachach, według którego postępują wszyscy uczestnicy rynku, przez co nie da się tego sztywno zaprogramować tak, żeby sprawdzało się to wszystko w przyszłości, bo przyszłość nigdy nie będzie wyglądała tak samo jak przeszłość.

Właściwie nie wiem, jaki z tego wniosek płynie, ale w moim przypadku im więcej praktycznego doświadczenia nabieram z każdym kolejnym rokiem, tym mniejsze znaczenie przywiązuję jakimkolwiek backtestom.

ODPOWIEDZ