Okazja na Cobalt 27

Surowce przemysłowe, towary rolnicze, metale szlachetne. Od złota i platyny, przez lit i kobalt, po pszenicę czy soję. Króluje jednak ropa naftowa.
Thorwald
Stały bywalec
Posty: 412
Rejestracja: 04 mar 2018, 09:29

Re: Okazja na Cobalt 27

Post autor: Thorwald » 14 cze 2018, 08:38

Kobalt może zyskać nowe zastosowanie. Firma Applied Materials, dostawca technologii to produkcji procesorów, opracowała proces technologiczny pozwalający odejść od dzisiejszej technologii 10nm i zastosować 7nm, ale wymaga to odejścia od stosowania miedzi i wolframu i zamiast nich wymagane jest stosowanie kobaltu. Wiadomość z przed kilku dni.

http://www.appliedmaterials.com/company ... and-ai-era

Dziwne, że ktoś zgłaszał problemu z zakupem Cobalt 27 na platformie DeGiro. U mnie był widoczny (w Kanadzie i chyba gdzieś w Europie) i można było przeprowadzać transakcje (minimum 100 sztuk i coś koło 2,5 euro prowizji). W DeGiro na wielu rynkach nie są wyświetlane notowanie lub są podawane z opóźnieniem, bo za powyższe trzeba dodatkowo zapłacić.

rufi01
Posty: 99
Rejestracja: 12 lut 2018, 12:43

Re: Okazja na Cobalt 27

Post autor: rufi01 » 14 cze 2018, 11:19

Thorwald pisze:Dziwne, że ktoś zgłaszał problemu z zakupem Cobalt 27 na platformie DeGiro. U mnie był widoczny (w Kanadzie i chyba gdzieś w Europie) i można było przeprowadzać transakcje (minimum 100 sztuk i coś koło 2,5 euro prowizji). W DeGiro na wielu rynkach nie są wyświetlane notowanie lub są podawane z opóźnieniem, bo za powyższe trzeba dodatkowo zapłacić.
w degiro można kupić w sposób:
1 - na giełdzie w Kanadzie - symbol KBLT (minimum 100 szt)
2 - na niemieckiej giełdzie (Borse Frankfurt) - symbol 27o - opłata 32 zł

Blade
Posty: 79
Rejestracja: 30 paź 2017, 20:53

Re: Okazja na Cobalt 27

Post autor: Blade » 14 cze 2018, 11:35

eranet pisze:
Wzrost zapotrzebowania na tytan i neodym też przykuwają uwagę:
A wiadomo jak w to zainwestować, jakieś propozycje? Wygląda to dosyć ciekawie w wieloletniej perspektywie
Nie wiem czy nie wszystkie metale kończące się na "-ium" to nie metale ziem rzadkich, więc teoretycznie REMX.

Ze spółek obserwuję Lynas Corp. Tutaj co nieco o finansach:
http://www.4-traders.com/LYNAS-CORPORAT ... inancials/

Maro
Stały bywalec
Posty: 187
Rejestracja: 21 sty 2018, 19:11

Re: Tesla

Post autor: Maro » 14 cze 2018, 13:06

Pewnie nie zabłysnę, ale jest rozmowa o niklu a ja akurat dzisiaj kupiłem Norlisk Nickel - wg mnie ciekawa ekspozycja na ten surowiec, spółka rosyjska więc z reguły w obecnej sytuacji niedowartościowana. Jeszcze w nawiązaniu do mundialu, jest taka reguła, że prawie zawsze po dużej imprezie sportowej w kraju organizującym następuje recesja, a w Rosji to druga ogromna impreza w ostatnich latach, więc po zakończeniu wszystkich inwestycji i przy rosnącym DXY Rosja może oberwać

Maro
Stały bywalec
Posty: 187
Rejestracja: 21 sty 2018, 19:11

Re: Okazja na Cobalt 27

Post autor: Maro » 14 cze 2018, 13:11

Panowie, pomysł z Cobalt27 ciekawy, ale nie lepiej w tej sytuacji kupić Vale? wyceny ma dobre, płaci dywidendę i jest chyba najpewniejszym aktywem w całej układance bo już ma sprzedany przyszły urobek bez względu na sytuację na rynku

Marti
Posty: 2
Rejestracja: 26 maja 2018, 20:29

Re: Okazja na Cobalt 27

Post autor: Marti » 14 cze 2018, 13:12

Hej, czy w Interactive to ticker KBLT.V?

pozdrawiam

GrzegorzM
Posty: 31
Rejestracja: 25 sty 2018, 10:44

Re: Okazja na Cobalt 27

Post autor: GrzegorzM » 14 cze 2018, 14:14

Tomek pisze:Ja bym tam w sumie stwierdził, że cena kobaltu jednak rośnie... :)
Ah ta Twoja perspektywa :D Teraz rozumiem.

Zastanawialem sie tylko czy ten ostatni zjazd to nie poklosie tej korekty na samym kobalcie. Dodatkowo czytalem ze trwaja intensywne prace nad alternatywnymi bateriami (czytaj bez kobaltu lub z mniejsza jego iloscia) wiec ryzyko jest takie ze do tego 202x juz kobalt tak potrzebny nie bedzie. No i zostaje jeszcze pytanie czy obecna cena to juz nie mania pod wlasnie EV a obecnie mamy bull-trap. Tak filozofuje ;-)

Oczywiscie wiem ze nikt nie zna odpowiedzi - rynek rozstrzygnie.

durin
Stały bywalec
Posty: 200
Rejestracja: 22 maja 2018, 18:57

Re: Okazja na Cobalt 27

Post autor: durin » 14 cze 2018, 16:24

Vale to ciekawa opcja Forward PE niecałej 10, P/B 1,8. Tylko że jak cała Brazylia dość wiele zależy od polityki, więc może i Vale polecieć. Chociaż może to nie być tak zmienne aktywo jak Cobalt 27. Od dłuższego czasu obserwuje, ale jakoś nie mogę się zdecydować żeby to wrzucić do portfela. Ktoś Vale ma? Przy jakim poziomie wchodziliście?

Piotr
Posty: 9
Rejestracja: 11 lut 2018, 12:12

Re: Okazja na Cobalt 27

Post autor: Piotr » 14 cze 2018, 18:00

Jeśli chodzi o kobalt to mamy Glencore, Cobalt 27, China Molybdenum, Vale i Rio Tinto (pewnie więcej ale to moja lista). Ja od dłuższego czasu myślę o Rio (świetne fundamenty i dywidenda) i czaję się na przecenę. Cobalt 27 to magazyn z samym kobaltem ale przecież z trzymania czegoś nie ma zysków, oni mają w planie inwestycje w kopalnie co jak widać już wprowadzają w życie.

Piotr
Posty: 9
Rejestracja: 11 lut 2018, 12:12

Re: Okazja na Cobalt 27

Post autor: Piotr » 14 cze 2018, 18:08

Blade pisze:
eranet pisze:
Wzrost zapotrzebowania na tytan i neodym też przykuwają uwagę:
A wiadomo jak w to zainwestować, jakieś propozycje? Wygląda to dosyć ciekawie w wieloletniej perspektywie
Nie wiem czy nie wszystkie metale kończące się na "-ium" to nie metale ziem rzadkich, więc teoretycznie REMX.

Ze spółek obserwuję Lynas Corp. Tutaj co nieco o finansach:
http://www.4-traders.com/LYNAS-CORPORAT ... inancials/
Sam też obserwuję Lynas Corp, F-Score 7 i jak na firmę która zajmuje się metalami ziem rzadkich ma dobre fundamenty. Poz atym to kopalnia w Australii więc jest świetną alternatywą dla Chińskich spółek.

Eranet dokopałeś się może do informacji skąd przecena od marca 2011?

rufi01
Posty: 99
Rejestracja: 12 lut 2018, 12:43

Re: Okazja na Cobalt 27

Post autor: rufi01 » 15 cze 2018, 12:50

tylko trzeba oddzielić firmy wydobywcze od firm typu streaming company takich jak FNV, OR czy omawiane tu KBLT

poniżej krótka charakterystyka tych firm:
"When you purchase a company in the precious metals streaming subsector, which I will present and analyze today, you also buy a team that concentrates on handling the risks associated with that commodity as extra insurance. That’s important to note, and a primary perk of purchasing a streaming company in the first place.
Generally, investors enjoy streamers for their relatively predictable cash flows, minimal cash costs, low numbers of employees and low risk profiles. Furthermore, miners are attracted to streaming deals because they are not apparently dilutive like equity transactions, and they are also not damaging to their balance sheet.
Thus, one of the best and safest ways to invest in gold (or other precious metals or even oil) is investing in royalty and streaming companies. "

durin
Stały bywalec
Posty: 200
Rejestracja: 22 maja 2018, 18:57

Re: Okazja na Cobalt 27

Post autor: durin » 26 cze 2018, 11:26

Tylko te streaming companies jakoś niespecjalnie są w stanie utrzymać trend tak jak materiał, który sprzedają. Tomek zamiescił wykres wzrostu ceny kobaltu w 2017/2018. Najpierw Cobalt 27 wystrzelił jak rakieta (przebił % wzrost ceny kobaltu), a później z hukiem spadł znacznie poniżej poziomów wyceny tego metalu, więc jest spora zmienność. Teraz się ustabilizowało przez tą z góry ustaloną cene wykupu, ale widać że surowcami szarpie więc nie zdziwiłbym się jakby Cobalt 27 jeszcze spadł mimo niskiego p/e.

Awatar użytkownika
Rastignac
Ekspert
Posty: 844
Rejestracja: 05 sty 2018, 13:00

Re: Okazja na Cobalt 27

Post autor: Rastignac » 26 cze 2018, 12:01

A tu masz np taki RGLD, który ładnie rośnie i wypłaca regularnie dywidendę. O wiele lepiej niż gdyby trzymać samo złoto. Firma firmie nierówna.
Obrazek

Hermetic
Stały bywalec
Posty: 382
Rejestracja: 20 cze 2018, 19:19

Re: Okazja na Cobalt 27

Post autor: Hermetic » 27 cze 2018, 21:03

A co sądzicie o First Cobalt Corp? Może warto się zainteresować w temacie kobaltu? Ta spółka chyba przed 2017 miała inną nazwę.

Marcin71
Posty: 99
Rejestracja: 22 cze 2017, 16:20

Re: Okazja na Cobalt 27

Post autor: Marcin71 » 28 cze 2018, 19:06

Czy widzicie co się dzieje mnie właśnie wywaliło stoplossy i już jest 8,70 CAD.
Po sprzedaży akcji 12.06.2018 było jeszcze 9,50 CAD, dzisiaj znowu tąpnięcie w dół.
Szczerze mówiąc myślałem, że już będzie szło powoli ale do góry.

ODPOWIEDZ