Okazja na Cobalt 27

Surowce przemysłowe, towary rolnicze, metale szlachetne. Od złota i platyny, przez lit i kobalt, po pszenicę czy soję. Króluje jednak ropa naftowa.
Awatar użytkownika
Rastignac
Ekspert
Posty: 844
Rejestracja: 05 sty 2018, 13:00

Re: Okazja na Cobalt 27

Post autor: Rastignac » 01 lis 2018, 16:09

Mówię, że może to być dobre miejsce na zakup z zabezpieczeniem na wypadek wypadnięcia w dół, co w tym niejasnego?

BTW: naprawdę trzeba cytować razem z ogromniastym wykresem?

Marcin71
Posty: 99
Rejestracja: 22 cze 2017, 16:20

Re: Okazja na Cobalt 27

Post autor: Marcin71 » 01 lis 2018, 16:23

Zapytałem się bo na KBLT nie ma opcji, więc ciekaw jestem jak chcesz się zabezpieczyć.

BTW: przypadek
Rastignac pisze:Mówię, że może to być dobre miejsce na zakup z zabezpieczeniem na wypadek wypadnięcia w dół, co w tym niejasnego?

BTW: naprawdę trzeba cytować razem z ogromniastym wykresem?

Awatar użytkownika
Rastignac
Ekspert
Posty: 844
Rejestracja: 05 sty 2018, 13:00

Re: Okazja na Cobalt 27

Post autor: Rastignac » 01 lis 2018, 16:29

Nie sprawdzałem, ale faktycznie. To zostaje SL albo przeczekanie.

Awatar użytkownika
Rastignac
Ekspert
Posty: 844
Rejestracja: 05 sty 2018, 13:00

Re: Okazja na Cobalt 27

Post autor: Rastignac » 04 lis 2018, 21:45

Marketscreener (4-traders) pokazuje przyszłe dywidendy na poziomie 5,98% (2019) i 7,97% (2020). Ktoś wie skąd takie liczby? Googlałem chwilę, ale jedyne co znalazłem to https://www.cobalt27.com/_resources/new ... 80522b.pdf, ale nie ma tam żadnych konkretów.
Cobalt 27 proposes to pay a dividend to shareholders that takes into account cash generation from streaming and royalty investments, profitability, balance sheet strength, and capital investment opportunities. The Company anticipates paying a quarterly dividend equal to a meaningful portion of free cash flow from future streaming and royalty investments
Obrazek
To jakieś estymaty analityków?

Awatar użytkownika
Tomek
Money talks
Posty: 2539
Rejestracja: 09 mar 2017, 20:40
Kontakt:

Re: Okazja na Cobalt 27

Post autor: Tomek » 05 lis 2018, 20:19

Oni mieli jakiś miesiąc temu tourne po świecie, gdzie zarząd zachwalał model biznesowy firmy i na którymś spotkaniu potwierdził, że jakaś tam część tych tantiem ze streamingu będzie oczywiście przeznaczana na dywidendy dla akcjonariuszy. Ale to zero konkretów było. Jeszcze mniej niż w tej informacji prasowej. Na razie ta spółka nie generuje absolutnie żadnych przepływów gotówkowych, tylko skupuje i magazynuje fizyczny kobalt, więc ktoś chyba dość mocno naciągnął szacowanie wysokości przyszłej potencjalnej dywidendy co do drugiego miejsca po przecinku :)

Dywidenda na pewno będzie wypłacana, bo na tym polega ten model biznesowy, ale konkrety to raczej pieśń przyszłości, zwłaszcza że oni ciągle pracują nad podpisaniem nowych umów nie tylko na dostawy kobaltu, ale też innych surowców używanych do produkcji baterii litowo-jonowych, więc tak naprawdę to póki co nikt nie wie, ile tych przepływów będzie generowanych.

Aktualny kurs tej firmy to druga (obok HCLP) zagadka tego roku, której nie potrafię wyjaśnić. A sądząc po rekomendacjach analityków i po ich cenie docelowej, chyba nie tylko ja mam z tym problem :)

Awatar użytkownika
Rastignac
Ekspert
Posty: 844
Rejestracja: 05 sty 2018, 13:00

Re: Okazja na Cobalt 27

Post autor: Rastignac » 05 lis 2018, 22:41

Tak właśnie mi się wydawało, że to liczby z sufitu. Za to KBLT ładnie wyszedł z klina i jest +7,77% dzisiaj, chociaż to na razie mało ważne. Dla mnie cena akcji może i zejść następne 50% - dokupię więcej. Jak tylko sprzedaż EV nabierze rozpędu to tutaj jest potencjalny stały wzrost na przestrzeni dekady.

Awatar użytkownika
Rastignac
Ekspert
Posty: 844
Rejestracja: 05 sty 2018, 13:00

Re: Okazja na Cobalt 27

Post autor: Rastignac » 06 lis 2018, 15:49

Wystrzału z klina ciąg dalszy. Nie musicie dziękować :P

Awatar użytkownika
Patryk Rozgwiazda
Stały bywalec
Posty: 237
Rejestracja: 03 mar 2018, 20:32

Re: Okazja na Cobalt 27

Post autor: Patryk Rozgwiazda » 06 lis 2018, 15:54

A miałem jeszcze dzisiaj rano dokupić i nie zdążyłem. :D

Trudno, teraz to już nie będę kupował. Chociaż ta spółeczka to i tak jak w kasynie. Za równo cena 1$ ani 100$, by mnie nie zdziwiła w perspektywie przyszłych kilku lat. Super zmienne aktywo - może uczynić z Ciebie milionera albo bankruta. :)

Coś troszkę jak HCLP, ale tam chociaż mamy dane historyczne o zmienności, a tutaj to mrok i tajemnica.

Awatar użytkownika
Rastignac
Ekspert
Posty: 844
Rejestracja: 05 sty 2018, 13:00

Re: Okazja na Cobalt 27

Post autor: Rastignac » 06 lis 2018, 16:31

A tutaj jest prosty biznes jak w pysk strzelił i P/B 0.55. Lubię takie firmy.

Awatar użytkownika
Tomek
Money talks
Posty: 2539
Rejestracja: 09 mar 2017, 20:40
Kontakt:

Re: Okazja na Cobalt 27

Post autor: Tomek » 06 lis 2018, 21:51

Dopiero teraz doczytałem o co chodzi z tym wystrzałem ceny, ale numer. Glencore w Katandze, czyli w największej kopalni kobaltu w DRC, odkrył radioaktywny uran i przez to kraj zablokował mu możliwość eksportowania i wywożenia z Kongo dostaw kobaltu, które są skażone. Do końca pierwszego kwartału 2019 roku nie będą mogli go sprzedawać, dopóki nie zbudują systemu do pozbycia się radioaktywnych cząstek z kobaltu, który jest wydobywany.

Tutaj więcej szczegółów: https://on.ft.com/2OuQfHk

EDIT:
Hmm, a w WSJ piszą, że w ogóle chyba sentyment się odwraca odnośnie towarów przemysłowych, bo ten sektor w ostatnich latach był dość mocno niedoinwestowany i mogą pojawić się niedobory w kolejnych latach: https://www.wsj.com/articles/supply-cru ... 1541505605

Awatar użytkownika
Rastignac
Ekspert
Posty: 844
Rejestracja: 05 sty 2018, 13:00

Re: Okazja na Cobalt 27

Post autor: Rastignac » 06 lis 2018, 22:29

Odbierasz mi radość, że to po prostu mój perfekcyjny timing bazujący na technice :P. Ale to tym lepiej, że mamy dodatkowy czynnik fundamentalny za wzrostami.

Awatar użytkownika
Tomek
Money talks
Posty: 2539
Rejestracja: 09 mar 2017, 20:40
Kontakt:

Re: Okazja na Cobalt 27

Post autor: Tomek » 06 lis 2018, 22:34

Nie no, nie bądź taki skromny, Twoja zajawka o ciekawym miejscu na wykresie KBLT pojawiła się 1 listopada, a uran pojawił się w kopalni dopiero wczoraj :)

Awatar użytkownika
Rastignac
Ekspert
Posty: 844
Rejestracja: 05 sty 2018, 13:00

Re: Okazja na Cobalt 27

Post autor: Rastignac » 27 lis 2018, 17:24

Radość nie trwała długo. KBLT z powrotem na minimach, ale technicznie nie wygląda to już tak różowo. Będę uśredniał tylko jeśli zejdzie w okolice $4. Możliwe, że KBLT będzie dalej w kanale między $5-$7, ale ponieważ mam już trochę kupione to sobie daruję.

Firma ogłosiła ostatnio buyback 10% swoich akcji w 2019:
https://www.cobalt27.com/investors/news ... ent_id=192

Marcin71
Posty: 99
Rejestracja: 22 cze 2017, 16:20

Re: Okazja na Cobalt 27

Post autor: Marcin71 » 06 gru 2018, 10:19

Jakiś czas temu sprzedałem większość akcji i zostałem praktycznie z HCLP i KBLT. Patrząc na cenę z chęcią bym dokupił ale patrząc na cały rynek myślę, że cena może jeszcze zejść poniżej 4 na fali ogólnych spadków.
Rastignac pisze:Radość nie trwała długo. KBLT z powrotem na minimach, ale technicznie nie wygląda to już tak różowo. Będę uśredniał tylko jeśli zejdzie w okolice $4. Możliwe, że KBLT będzie dalej w kanale między $5-$7, ale ponieważ mam już trochę kupione to sobie daruję.

Firma ogłosiła ostatnio buyback 10% swoich akcji w 2019:
https://www.cobalt27.com/investors/news ... ent_id=192

Awatar użytkownika
Rastignac
Ekspert
Posty: 844
Rejestracja: 05 sty 2018, 13:00

Re: Okazja na Cobalt 27

Post autor: Rastignac » 06 gru 2018, 16:00

Marcin71 pisze:Jakiś czas temu sprzedałem większość akcji i zostałem praktycznie z HCLP i KBLT. Patrząc na cenę z chęcią bym dokupił ale patrząc na cały rynek myślę, że cena może jeszcze zejść poniżej 4 na fali ogólnych spadków.
Dlatego napisałem, że będę kupował jeśli zejdzie w okolice $4, bo tam prowadzi ostatnio pokonana linia trendu na ten czas. Mam order na $3.91, zobaczymy czy wejdzie.

ODPOWIEDZ