Akcje Gazpromu i Cameco Corporation

Surowce przemysłowe, towary rolnicze, metale szlachetne. Od złota i platyny, przez lit i kobalt, po pszenicę czy soję. Króluje jednak ropa naftowa.
Greg
Forumowy wyga
Posty: 6080
Rejestracja: 15 mar 2017, 00:33
Kontakt:

Re: Akcje Gazpromu i Cameco Corporation

Post autor: Greg » 19 lip 2017, 22:04

Kurde no tak ... 19/07 - dziś dzień dywidendy...!!

Awatar użytkownika
Tomek
Money talks
Posty: 2539
Rejestracja: 09 mar 2017, 20:40
Kontakt:

Re: Akcje Gazpromu i Cameco Corporation

Post autor: Tomek » 19 lip 2017, 22:12

To pierwszy raz kiedy dostaję dywidendę w wysokości 6,5%. Aż sobie osiemnastolatkę otworzyłem z tej okazji.

EDIT:
Whisky znaczy...

Grzegorz
Posty: 57
Rejestracja: 21 mar 2017, 22:24

Re: Akcje Gazpromu i Cameco Corporation

Post autor: Grzegorz » 19 lip 2017, 22:17

to na zdrowie :) Ciesze sie, ze dostarczylem Ci okazje do otwarcia buteleczki ;)

Awatar użytkownika
Tomek
Money talks
Posty: 2539
Rejestracja: 09 mar 2017, 20:40
Kontakt:

Re: Akcje Gazpromu i Cameco Corporation

Post autor: Tomek » 27 lip 2017, 15:27

Cameco właśnie podało, że dogadało z urzędem skarbowym i będą musieli zapłacić 122 000 USD zamiast 120 000 000 USD jak się wcześniej obawiali. To całkiem dobra wiadomość dla kursu powinna być, pomimo tego, że za Q2 dalej była drobna strata :)

https://www.reuters.com/article/us-came ... SKBN1AC1WH

Greg
Forumowy wyga
Posty: 6080
Rejestracja: 15 mar 2017, 00:33
Kontakt:

Re: Akcje Gazpromu i Cameco Corporation

Post autor: Greg » 27 lip 2017, 17:54

O jak miło, a właśnie się zastanawiałem czemu kurs urósł o 4% gdy EPSy ujemne choć odrobine lepsze revenue zrobili...

Greg
Forumowy wyga
Posty: 6080
Rejestracja: 15 mar 2017, 00:33
Kontakt:

Re: Akcje Gazpromu i Cameco Corporation

Post autor: Greg » 30 lip 2017, 21:10

Mamy nowe sankcje, Putin wywala dyplomatów z Rosji, a w między czasie dla zabawy, zobaczcie, kto ma największe możliwości wzbogacania uranu. Ja już o tym słyszałem dawno temu (to było w tej prezentacji youtubowej, którą wklejałem), ale jakoś znowu na to natrafiłem.

Obrazek

Samo wydobycie U3O8 to jeszcze nic, masz materiał, ale musisz go "wzbogacić" aby nadawało sie na paliwo jądrowe i tu bum...

Jak się Ruscy z Chińczykami sprzęgną, a na dodatek Kazachstan to największy producent U3O8 to USA naprawdę będą musiały odejść od energetyki jądrowej i wiercić wszędzie w poszukiwaniach łupków, albo stawiać solary i farmy wiatrowe, bo mało co im tam zostanie.

Patrzcie też kto najwięcej tego produkuje...

Obrazek

Kazachstan z Kanadą (Cameco) ma prawie 50% światowego wydobycia, a Ruscy dominują we "wzbogacaniu" uranu.

Czyli USA sankcjonuje Rosję po to, żeby łupkami zalać świat, a Ruscy pokażą środkowy palec w kategorii wzbogacania uranu.

Andrzej
Posty: 30
Rejestracja: 12 mar 2017, 20:17

Re: Akcje Gazpromu i Cameco Corporation

Post autor: Andrzej » 31 lip 2017, 17:10

Panowie a moze to czas uciekac z Gazpromu? Gazociag polnocy zagrozony, bo zadna firma zachodnia nie moze na niego wydac grosza teraz, to Gazprom jest w d.... Caly misterny plan poszedl w... Cameco tak, ja na uran stawiam od roku po lekturze tekstu kiedys na IndependentTrader i caly czas dokupuje po spadkach. Tylko ten Gazprom mnie martwi po sankcjach. Wy trzymacie dalej?

Greg
Forumowy wyga
Posty: 6080
Rejestracja: 15 mar 2017, 00:33
Kontakt:

Re: Akcje Gazpromu i Cameco Corporation

Post autor: Greg » 31 lip 2017, 21:02

Tam masz już teraz 7.5% dywidendy z wypłaty 20% środków!. To pomyśl ile % dywidendy byś miał gdyby wypłacali 120% zysku jak robi to Exxon Mobile.

Spółka jest cholernie zyskowna i dywidendowa. P/E = 2,8, Exxon P/E = 33

Ja to traktuje jako dywidendowa krowa. Ile może spaść jak P/E=2.8? a ile może wzrosnąć. Taka "godziwa wycena" to mi pokazuje okolice 20$ za akcję. Ile może polecieć w dół jeszcze? A ile w górę?

Rząd rosyjski skupuje akcje Gazpromu chyba nie po to, żeby stracić.

Awatar użytkownika
Tomek
Money talks
Posty: 2539
Rejestracja: 09 mar 2017, 20:40
Kontakt:

Re: Akcje Gazpromu i Cameco Corporation

Post autor: Tomek » 31 lip 2017, 21:34

Ten NS2 już od 10 lat próbują wybudować i jakoś im nie idzie, teraz pewnie rzeczywiście żadnego finansowania od firm z UE nie dostaną na to, ale to jest tylko jedna z nitek, które mają w planach. Teraz skupią się pewnie na całym tym projekcie Sachalin II i Power of Siberia, czyli wysyłka gazu na potężną skalę do... Chin. Chociaż w sumie nie tylko do Chin, bo inne kraje z Azji też potrzebują gazu z Rosji.

Tylko kurde ryzyko może być z samymi akcjami Gazpromu, jak komuś przyjdzie do głowy jeszcze zdjąć je z handlu na zagranicznych giełdach albo co...

map_develop_e2016-07-08.png

Greg
Forumowy wyga
Posty: 6080
Rejestracja: 15 mar 2017, 00:33
Kontakt:

Re: Akcje Gazpromu i Cameco Corporation

Post autor: Greg » 01 sie 2017, 01:17

Jak zdejmą z giełdy to w/g definicji "von Misesa" z austriackiej szkoły ekonomii - przestaje istnieć kapitalizm...

Trochę uproszczenie, ale w/g tej szkoły warunkiem koniecznym kapitalizmu jest sprawnie i bez ograniczeń rządu działająca giełda. Zdejmowanie spółki z powodu sankcji nie ma już niczego wspólnego z kapitalizmem.

Awatar użytkownika
Tomek
Money talks
Posty: 2539
Rejestracja: 09 mar 2017, 20:40
Kontakt:

Re: Akcje Gazpromu i Cameco Corporation

Post autor: Tomek » 01 sie 2017, 08:53

A ograniczanie swobodnego przepływu towarów, środków i ludzi ma coś wspólnego z kapitalizmem? :/ Niemcy już krzyczą, że te sankcje USA są niezgodne z międzynarodowym prawem. Może Unia się w końcu postawi.

W sumie nie tyle bałbym się samego zdjecia rosyjskich akcji z zachodnich giełd ile tego, że inwestorzy będą się tego bali i to może być dla nich argument przeciwko inwestycji w rosyjskie spółki. A jak nie ma kupujących, to wiadomo co się dzieje z kursem.

Martwi mnie też trochę to, że rubel stracił korelację z ropą. Ropa szybuje do góry, dolar spada na łeb na szyję, a RUB stoi w miejscu. To zły znak. Ale Gazprom poki co trzymam, po prostu wydłużam sobie horyzont inwestycyjny do czasu, aż ruszą te wszystkie azjatyckie projekty.

Andrzej
Posty: 30
Rejestracja: 12 mar 2017, 20:17

Re: Akcje Gazpromu i Cameco Corporation

Post autor: Andrzej » 01 sie 2017, 14:31

To ja tez na razie trzymam, chociaz juz nie dokupuje na wszelki wypadek. Bedzie co ma byc.

Greg
Forumowy wyga
Posty: 6080
Rejestracja: 15 mar 2017, 00:33
Kontakt:

Re: Akcje Gazpromu i Cameco Corporation

Post autor: Greg » 02 sie 2017, 18:29

Tomek pisze:Martwi mnie też trochę to, że rubel stracił korelację z ropą. Ropa szybuje do góry, dolar spada na łeb na szyję, a RUB stoi w miejscu. To zły znak. Ale Gazprom poki co trzymam, po prostu wydłużam sobie horyzont inwestycyjny do czasu, aż ruszą te wszystkie azjatyckie projekty.

Trochę stracił, bo z drugiej strony ropa poszła do góry, a bank centralny Rosji obniżał stopy procentowe. To chyba trochę dlatego.

Greg
Forumowy wyga
Posty: 6080
Rejestracja: 15 mar 2017, 00:33
Kontakt:

Re: Akcje Gazpromu i Cameco Corporation

Post autor: Greg » 18 sie 2017, 18:43

Gazprom jakby co dywidende płaci 21/08/2017.

sebo
Forumowy wyga
Posty: 1956
Rejestracja: 11 mar 2017, 11:55

Re: Akcje Gazpromu i Cameco Corporation

Post autor: sebo » 22 sie 2017, 15:43

To ja u siebie tej dywidendy jak na razie nie widzę.

ODPOWIEDZ