Spekulacja na poziom stóp procentowych.

Nieruchomości, REIT-y, sztuka, farmy wiatrowe, ubezpieczenia, wina, zabytkowe samochody i wszystko inne, na czym można zarobić jakieś pieniądze.
Caer
Posty: 17
Rejestracja: 25 lis 2018, 12:56

Spekulacja na poziom stóp procentowych.

Post autor: Caer » 19 lip 2019, 19:12

Hej,

Zastanawiam jaki instrument wybrać, który da mi najbardziej bezpośrednią korelację, jeżeli chciałbym obstawić, że amerykańskie stopy procentowe pozostaną na tym samym poziomie? Zakładając czysto hipotetycznie, że rynek obstawia obniżenie stóp na 100%, a ja uważam że stopy pozostaną w miejscu na 2%, to wartość oczekiwana takiego zakładu jest dodatnia. Być może obstawiłbym małą kwotę na taki zakład.

Pozdrawiam,
Artur

Awatar użytkownika
Ryszard Wielkouch
Forumowy wyga
Posty: 943
Rejestracja: 12 mar 2017, 12:22

Re: Spekulacja na poziom stóp procentowych.

Post autor: Ryszard Wielkouch » 20 lip 2019, 09:26

Nie stawiałbym na brak obniżek stóp procentowych bo obniżka o 0,25 jest już wyceniona przez rynek na 100%. W piątek jeden z członków FEDu powiedział, że obniżki będą pomimo nawet lepszych danych gospodarczych bo FED musi działać zapobiegawczo ponieważ nie ma amunicji na walkę z recesją czyli stopy mogą obniżyć o jedyne 2,5% co innego ujemne stopy procentowe. W piątek tę wypowiedź próbowano zmienić stąd taka zmienność na dolarze i złocie. Rynkom też to się nie spodobało.

Chcesz postawić na brak obniżek stóp procentowych postaw na dolara, spadki na giełdzie, spadek złota, ale to jest nierealne bo wyceny prawdopodobieństwa odpowiadają rzeczywistości. Są też kontrakty futures na stopy procentowe oraz pewnie znajdą się bukmacherzy, którzy oferują takie zakłady tylko nie wiem czy w Polsce :)

ODPOWIEDZ