Pakistan na gorąco

Kraje, w których mało kto jeszcze inwestował (poza nami). Pakistan, Sri Lanka, Bangladesz, Nigeria, ale także Europa Wschodnia, kraje nadbałtyckie, Bliski Wschód oraz Brazylia, Argentyna, Meksyk, Kolumbia i pozostałe „no hablo español".
sebo
Forumowy wyga
Posty: 1956
Rejestracja: 11 mar 2017, 11:55

Re: Pakistan na gorąco

Post autor: sebo » 17 paź 2018, 09:39

Dzięki za info, zawsze można dokupić jak spadnie 20%, spadki zniweluje dywidenda.

Greg
Forumowy wyga
Posty: 6080
Rejestracja: 15 mar 2017, 00:33
Kontakt:

Re: Pakistan na gorąco

Post autor: Greg » 19 paź 2018, 01:27

Nie, że się przywalam, ale tu jeszcze jest dłuuuuuuuuuga droga w dół... Sama giełda ma do zrobienia z -50% na oko i z poziomów, a przekładając to na USD to jeszcze więcej... Także be warned...

Awatar użytkownika
Tomek
Money talks
Posty: 2539
Rejestracja: 09 mar 2017, 20:40
Kontakt:

Re: Pakistan na gorąco

Post autor: Tomek » 20 paź 2018, 09:50

Dla Ciebie wszystko ma jeszcze do zrobienia „tak z 50% w dół” :P

sebo
Forumowy wyga
Posty: 1956
Rejestracja: 11 mar 2017, 11:55

Re: Pakistan na gorąco

Post autor: sebo » 20 paź 2018, 13:09

Jak 50% to cofniemy się do średniowiecza.
Nie zauważyłem by ludzią żyło się gorzej.
Za to zauwazyłem, że ludzią żyję się coraz lepiej i coraz chętniej wydają kasę, jeszcze parę lat temu, po świecie nie podróżowało tylu ciemniejszych obywateli.
To raczej chyba średniowiecza nie doświadczymy.
Zakładam się, że po spadkach i "recesji" Azja będzie przodowała i kraje z nimi handlujące.

Greg
Forumowy wyga
Posty: 6080
Rejestracja: 15 mar 2017, 00:33
Kontakt:

Re: Pakistan na gorąco

Post autor: Greg » 20 paź 2018, 13:46

Tomek pisze:Dla Ciebie wszystko ma jeszcze do zrobienia „tak z 50% w dół” :P
#Timestop

To sie zowie bear market :P

PAK bedzie dobry pewnie w okolicach 2-4$

CEO przed bear market daja strasznie wspanialy guidance ze bedzie dobrze ;) To jest klasyka bull-trap. Zobaczmy zatem co nam czas przyniesie ;)

Awatar użytkownika
eranet
Stały bywalec
Posty: 331
Rejestracja: 02 sty 2018, 12:47

Re: Pakistan na gorąco

Post autor: eranet » 27 lut 2019, 08:24

Biorąc pod uwagę to co się teraz dzieje i może dziać w Pakistanie to jednak raczej ciężko mi uwierzyć w hossę na tym rynku. Sytuacja jest na tyle napięta, że pieniądze być może lepiej ulokować w innym miejscu...
https://www.krzysztofwojczal.pl/geopoli ... komentarz/

sebo
Forumowy wyga
Posty: 1956
Rejestracja: 11 mar 2017, 11:55

Re: Pakistan na gorąco

Post autor: sebo » 27 lut 2019, 09:54

hm trochę późno ja dokupiłem. Jest tak nisko, że szkoda nie brać a dywidenda jest soczysta.
Teraz dużo konfliktów jest, zobacz Turcja jak zleciała i jak odbiła.
Choć od dłuższego czasu, chce zamienić Pakistan na coś z Azji.

Awatar użytkownika
Tomek
Money talks
Posty: 2539
Rejestracja: 09 mar 2017, 20:40
Kontakt:

Re: Pakistan na gorąco

Post autor: Tomek » 27 lut 2019, 10:12

Modi tydzień temu odebrał pokojową nagrodę, a w przyszłym roku będzie walczył o reelekcję. Nie chcę mi się wierzyć, żeby rozpętał w tym czasie wojnę z krajem, który dysponuje bronią atomową. Spór o Kaszmir toczy się już chyba z sześćdziesiąt lat z okresami większego i mniejszego napięcia. Nil novi sub sole.

Pakistan dostał ostatnio 20 mld pożyczki od Saudyjczyków i możliwość opóźnienia w zapłacie za ropę, co daje im jakieś półtora roku spokoju, jeśli chodzi o rezerwy walutowe. W dodatku w marcu będą próbowali uzyskać kolejną pożyczkę z IMF, co z kolei kupi im dodatkowych kilka lat na przeprowadzenie reform.

Aczkolwiek, jeśli konflikt z Indiami się zaogni, to faktycznie ciężko będzie mówić o jakiejkolwiek hossie na giełdzie zarówno w Bombaju, jak i w Karachi. No ale ja obstawiam jednak, że skończy się na jakichś sankcjach czy cłach gospodarczych, a handel na linii Indie-Pakistan i tak jest mizerny, więc nie powinno to specjalnie wpłynąć na zyski firm.

kuba
Stały bywalec
Posty: 134
Rejestracja: 07 lip 2017, 13:19
Kontakt:

Re: Pakistan na gorąco

Post autor: kuba » 27 lut 2019, 20:22

A jak wygląda płynność opcji na PAK? Czy jeśli np. yahoo (https://finance.yahoo.com/quote/PAK/options?p=PAK) nie pokazuje żadnych danych, to znaczy, że nie ma żadnych opcji na PAK, czy po prostu yahoo nie pokazuje opcji dla ETFów?

(Pytam, bo jeszcze nie założyłem konta z opcjami, więc nie mogę sam sprawdzić)

sebo
Forumowy wyga
Posty: 1956
Rejestracja: 11 mar 2017, 11:55

Re: Pakistan na gorąco

Post autor: sebo » 27 lut 2019, 20:34

Na Pakistanie PAK, płynność jest mizerna to na opcjach jeszcze gorsza powinna być.

Awatar użytkownika
Tomek
Money talks
Posty: 2539
Rejestracja: 09 mar 2017, 20:40
Kontakt:

Re: Pakistan na gorąco

Post autor: Tomek » 28 lut 2019, 06:04

Nie istnieją opcje na PAK. Także indywidualny inwestor może kupić odpowiednik PAK w postaci europejskiego XBAK.

Awatar użytkownika
Patryk Rozgwiazda
Stały bywalec
Posty: 237
Rejestracja: 03 mar 2018, 20:32

Re: Pakistan na gorąco

Post autor: Patryk Rozgwiazda » 17 kwie 2019, 12:24

Technicznie wygląda dość obiecująco PAK w tym momencie (podwójny dołek, albo RGR - zależy jak kto patrzy), zastanawiam się czy nie kupić. ;)

Awatar użytkownika
Tomek
Money talks
Posty: 2539
Rejestracja: 09 mar 2017, 20:40
Kontakt:

Re: Pakistan na gorąco

Post autor: Tomek » 17 kwie 2019, 13:10

Ja też tu trzymam palec na spuście, bo jest już tak tanio, że aż się prosi, żeby dokupić, pomimo tego, że perspektywy boomu gospodarczego to trochę im się jednak posypały przez te problemy walutowe. Ja tu mam trochę podobną sytuację do Tata Motors, gdzie jest potężna strata, która korci, żeby uśrednić. No a technika rzeczywiście wskazuje na potencjalny dołek, więc czemu nie? :)

sebo
Forumowy wyga
Posty: 1956
Rejestracja: 11 mar 2017, 11:55

Re: Pakistan na gorąco

Post autor: sebo » 18 kwie 2019, 10:13

Ja uśredniłem w dołu. Dobra cena pod dywidendę.

Awatar użytkownika
Patryk Rozgwiazda
Stały bywalec
Posty: 237
Rejestracja: 03 mar 2018, 20:32

Re: Pakistan na gorąco

Post autor: Patryk Rozgwiazda » 18 kwie 2019, 10:30

Powiększyłem pozycję o 100%, z 16% straty teraz jakoś około 8%, biorąc pod uwagę zmienność ETFa to to jest do odrobienia nawet w jeden dzień. Wisi jeszcze zlecenie na Bangladesz, który jest praktycznie w identycznej sytuacji.

Grzech nie robić zakupów w takich sytuacjach, oby teraz faktycznie były dołki. :)

ODPOWIEDZ