Brazylia krzyczy: BUUUY!!!

Kraje, w których mało kto jeszcze inwestował (poza nami). Pakistan, Sri Lanka, Bangladesz, Nigeria, ale także Europa Wschodnia, kraje nadbałtyckie, Bliski Wschód oraz Brazylia, Argentyna, Meksyk, Kolumbia i pozostałe „no hablo español".
Awatar użytkownika
dammad
Forumowy wyga
Posty: 1530
Rejestracja: 26 lut 2018, 10:52
Kontakt:

Re: Brazylia krzyczy: BUUUY!!!

Post autor: dammad » 31 paź 2018, 08:52

Zgadzam się, że korekta przyjdzie i wówczas Brazylia pójdzie up, ale to krótkoterminowo. Wciąż możemy zejść na test lutowych dołków na SP500 co idąc w parze z umacniającym się USD oraz euforią przed wyborami spowoduje jedną wielką awarię w Brazylii.

Awatar użytkownika
Tomek
Money talks
Posty: 2539
Rejestracja: 09 mar 2017, 20:40
Kontakt:

Re: Brazylia krzyczy: BUUUY!!!

Post autor: Tomek » 01 lis 2018, 09:30

Brazylia ma jeszcze więcej wspólnego z cenami metali przemysłowych niż z dolarem czy z S&P 500. Metale ostatnio oberwały, a Brazylia zaliczyła wzrost, wiec to kolejny argument za shortem i za korektą, która przywróciłaby wieloletnią korelacje.
132F1AA9-FE78-41EA-A8EE-90D666FB60BC.jpeg

Awatar użytkownika
Gregory
Forumowy wyga
Posty: 1367
Rejestracja: 17 paź 2017, 18:06

Re: Brazylia krzyczy: BUUUY!!!

Post autor: Gregory » 01 lis 2018, 11:50

Na chwilę obecną wszystko wskazuje że będziemy mieli korektę na DXY. Co prawda tydzień się nie skończył jeszcze 2 dni jednak na tygodniowym buduje się pin bar i to nie w miejscu zwanym nigdzie. Jeśli to się utrzyma a wszystko wskazuje że tak, bowiem cena zatrzymała się w na istotnym oporze wynikającym Q3 2018 to wskazuje na korektę do poziomu poniżej 95. Tym samym powinno nastąpić odbicie na metalach. Dodatkowo cena idexu jest denominowana do $. Niebezpieczeństwem jest wyhamowanie w Chinach. Pomocnym tutaj może być kurs AUDUSD gdzie zapowiada się korekta, a przecież jest to waluta zaliczana do surowcowych. Tak więc czy nie będzie tak że to cena surowcowa będzie doganiać tym razem kurs. Do tego jesteśmy po wyborach, a więc nowe nadzieje co może być niezbyt długim jednak impulsem do wzrostów.
Oczywiście wszystko zależy jaki horyzont inwestycyjny przyjmiemy.
I jeszcze jedna kwestia. Póki co nie doszło jeszcze do złamania trendu wzrostowego na głównych indexach amerykańskich. A przecież świat świeci światłem odbitym giełdy amerykańskiej. Na chwilę obecną patrząc na tygodniowy mimo wszystko mamy kolejne dołki wyżej pomimo korekt. Korekta październikowa nie wybiła dołka ze stycznia a jedynie utworzyła nowy jednak wyższy dołek. Obecnie mamy korektę korekty zobaczymy dokąd nas zaprowadzi. Obawiam się jednak, bo gram na krótko, że będzie chęć wybicia ostatnich szczytów.

Z wykresu który zamieściłeś wynika że obecnie realizuje się formacja podwójnego dna. Tymczasem tak wzrokowo oceniam że jest 38,2 zrealizowania tej formacji.
Załączniki
132F1AA9-FE78-41EA-A8EE-90D666FB60BC.jpeg

Awatar użytkownika
Tomek
Money talks
Posty: 2539
Rejestracja: 09 mar 2017, 20:40
Kontakt:

Re: Brazylia krzyczy: BUUUY!!!

Post autor: Tomek » 01 lis 2018, 13:49

A może i masz racje, ze tym razem to surowce mogą dogonić indeks, bo w sumie tez obstawiałbym jakaś korektę na dolarze. Ja akurat mam szorta na Itau Unibanco, a nie na indeks, ale to wszystko i tak jest ze sobą mocno skorelowane.

Awatar użytkownika
Gregory
Forumowy wyga
Posty: 1367
Rejestracja: 17 paź 2017, 18:06

Re: Brazylia krzyczy: BUUUY!!!

Post autor: Gregory » 01 lis 2018, 14:43

Oczywiście miesięczny wykres daje jaki pogląd, szerokie spojrzenie jednak sądzę że znacznie lepiej jest spojrzeć na to w ujęciu tygodniowym. Spojrzałem na swojej platformie. Mam dostępny w sumie ten instrument. Jednak jeśli założymy że cena surowców jest pochodną DXY to warto spojrzeć jeszcze na cos takiego.
Wyraźnie na tygodniowym widać atak popytu co w korelacji z korektą na DXY może dać impuls do wybicia linii oporowej która jak na dłoni widoczną jest.

Robiąc założenie niedowartościowana rynku + wybory i nowa władza / to zawsze budzi nadzieje niekoniecznie zasadne/ + korekta na DXY i budowa świecy tygodniowej z wyraźnym uaktywnieniem się popytu przy braku silnych spadków w US może dojść do wybicia średnioterminowego.
Jednak to tylko luźna spekulacja. Nie znam tak dobrze tego rynku jak Ty.
W gruncie rzeczy Brazylia poza watkami kulturowymi kojarzy się mi z trzciną cukrową, kawą i pojazdami na wódkę. Pewnie co ekskluzywniejsze pojazdy jeżdżą na brandy. :)
Załączniki
Gorąca Brazylia.png

Greg
Forumowy wyga
Posty: 6080
Rejestracja: 15 mar 2017, 00:33
Kontakt:

Re: Brazylia krzyczy: BUUUY!!!

Post autor: Greg » 04 lis 2018, 20:46

Brazylia to dead-cat bounce ja tu akumuluje shorty, zaraz ich USDBRL się odezwie i zrealizuje formację C&H i wybije ponad 4.00 ponownie powalając kurs Bovespy o jakies 30% na luzie...

Awatar użytkownika
dammad
Forumowy wyga
Posty: 1530
Rejestracja: 26 lut 2018, 10:52
Kontakt:

Re: Brazylia krzyczy: BUUUY!!!

Post autor: dammad » 05 lis 2018, 07:45

"Zgadzam się też z twoją opinią co do Bolsonaro. Ja się kawą czy cukrem nie zajmuje, ale Brazylię shortuję z końcówki obecnej fali euforii. W porównania do reszty krajów są dziś znacznie wyżej niż być powinni, a wszystko co urosło w takim tempie musi tez spaść. Moim zdaniem kiedy w USA pogorszy się sytuacja + umocni się dolar tutaj będzie prawdziwy wodospad, a zamieszanie z wyborami to był taki silny dead cat bounce, który pozwolił się pięknie zapakować w shorty. Pomijam już jak wygląda np. EWZ na ta chwilę~ (Szczerze mówiąc to pomyślę nad dołożeniem shortów w tym tyg jak widzę gdzie oni są i jaki jest potencjał do spadków. 91000 to dla mnie okolice max zasięg obecnego ruchu, a ta potężna świeca na D1 wyznacza bardzo ciekawą strefę upakowywania towaru.)"

Takie okazje się rzadko trafiają :) Dziękuje Pan Bolsonaro.

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
dammad
Forumowy wyga
Posty: 1530
Rejestracja: 26 lut 2018, 10:52
Kontakt:

Re: Brazylia krzyczy: BUUUY!!!

Post autor: dammad » 06 lis 2018, 15:43

Czyżby short z topu? ;)

Obrazek

Awatar użytkownika
dammad
Forumowy wyga
Posty: 1530
Rejestracja: 26 lut 2018, 10:52
Kontakt:

Re: Brazylia krzyczy: BUUUY!!!

Post autor: dammad » 08 lis 2018, 21:49

Obrazek

hds
Posty: 61
Rejestracja: 13 paź 2018, 23:17

Re: Brazylia krzyczy: BUUUY!!!

Post autor: hds » 12 lis 2018, 00:17

Brakujacy element ukladanki. Od ostatniego tygodnia gigantyczny spadek dlugich pozycji BRL/USD. NIe gralo mi to wczesniej z tymi shortami na Brazylie. Teraz wszystko wedruje na swoje miejsce.
Obrazek

Awatar użytkownika
dammad
Forumowy wyga
Posty: 1530
Rejestracja: 26 lut 2018, 10:52
Kontakt:

Re: Brazylia krzyczy: BUUUY!!!

Post autor: dammad » 12 lis 2018, 09:01

I pięknie :) Dzięki za info!

eleste
Stały bywalec
Posty: 445
Rejestracja: 15 gru 2017, 10:50

Re: Brazylia krzyczy: BUUUY!!!

Post autor: eleste » 23 lis 2018, 14:29

Jak się aktualnie zapatrujecie na Brazylię? Zastanawiam się nad shortem bo ropa powinna ich pociągnąć
Poniżej EWZ - dorzuciłem ropę


Obrazek

Greg
Forumowy wyga
Posty: 6080
Rejestracja: 15 mar 2017, 00:33
Kontakt:

Re: Brazylia krzyczy: BUUUY!!!

Post autor: Greg » 24 lis 2018, 03:26

Ropa i mocny $ przez to. Za chwilę zapewne ta korekta na tych walutach Emerging Markets powinna się skończyć... USDBRL klucz, a wygląda to tak jak podwójny C&H Cup & Handle...

Obrazek

Thorwald
Stały bywalec
Posty: 412
Rejestracja: 04 mar 2018, 09:29

Re: Brazylia krzyczy: BUUUY!!!

Post autor: Thorwald » 26 lis 2018, 10:53

Był artykuł, chyba w The Economist, o korygowaniu Indeksu Big Maca o PKB. Z tego co pamiętam, taki skorygowany index Big Maca pokazuje, że brazylijski real jest najbardziej przewartościowaną walutą na świecie względem dolara. Każdy musi ocenić czy wieży w korygowany PKB Index Bic Maca i czy w inwestycjach w Brazylii w pełni uwzględnia ryzyko kursowe.

Awatar użytkownika
dammad
Forumowy wyga
Posty: 1530
Rejestracja: 26 lut 2018, 10:52
Kontakt:

Re: Brazylia krzyczy: BUUUY!!!

Post autor: dammad » 02 sty 2019, 17:18

Ładny hype na Bolsonaro i mamy +5%. Została mi połowa pozycji z listopada, więc średnio mi się to podoba ;)

Mimo wszystko ręka na pulsie i jeśli się uda sprzedać dodatkowo ten hype to super, a jeśli nie to zamykamy i czekamy na kolejną okazję short.

ODPOWIEDZ