Brazylia krzyczy: BUUUY!!!

Kraje, w których mało kto jeszcze inwestował (poza nami). Pakistan, Sri Lanka, Bangladesz, Nigeria, ale także Europa Wschodnia, kraje nadbałtyckie, Bliski Wschód oraz Brazylia, Argentyna, Meksyk, Kolumbia i pozostałe „no hablo español".
sebo
Forumowy wyga
Posty: 1956
Rejestracja: 11 mar 2017, 11:55

Re: Brazylia krzyczy: BUUUY!!!

Post autor: sebo » 08 cze 2018, 19:48

Dzisiaj ładnie rośnie, ale ciężko coś sprzedać małe obroty.
Wyszło mi 4,52% zysku w jeden dzień całkiem ładny wynik.
Zastanawiałem się czy trzymać do poniedziałku, ale jednak wolę mieć gotówkę w przyszłym tygodniu.

Lepiej chyba Nasdaq obstawić spadek.

Awatar użytkownika
Tomek
Money talks
Posty: 2539
Rejestracja: 09 mar 2017, 20:40
Kontakt:

Re: Brazylia krzyczy: BUUUY!!!

Post autor: Tomek » 08 cze 2018, 20:07

JPMorgan dzisiaj odmówił downgrade'u ETF-a Brazylii, bo stwierdzili, że downgrade to trzeba było robić miesiąc temu, a teraz to już jest taka nizina, że tylko może rosnąć :)

sebo
Forumowy wyga
Posty: 1956
Rejestracja: 11 mar 2017, 11:55

Re: Brazylia krzyczy: BUUUY!!!

Post autor: sebo » 08 cze 2018, 22:18

Właśnie wróciłem z basenu i nie miałem dostępu do notowań, no jednak jeszcze jak widać sporo urosło.
Duże ponad 4% a małe spółki ponad 7%, pod koniec sesji ktoś się zabrał za zakupy, pewnie parę procent będzie do urwania a później może być ponowny spadek (przyszły tydzień), dlatego dobrze że się wycofałem.
Pamiętam co kiedyś Greg powiedziała "nie jestem pazerny" to było odnośnie Kataru jak rozmawialiśmy, dam innym zarobić :)
Pewnie bym pod koniec sesji sprzedał, ale spieszyłem się na basen i takie życie.
Rozczarowała mnie Turcja dzisiaj.

Greg
Forumowy wyga
Posty: 6080
Rejestracja: 15 mar 2017, 00:33
Kontakt:

Re: Brazylia krzyczy: BUUUY!!!

Post autor: Greg » 09 cze 2018, 21:05

Tomek pisze:JPMorgan dzisiaj odmówił downgrade'u ETF-a Brazylii, bo stwierdzili, że downgrade to trzeba było robić miesiąc temu, a teraz to już jest taka nizina, że tylko może rosnąć :)
Musi ... Korekta na dolarze powinna popchnąć EM choćby na chwilę do następnego rajdu dolara. W końcu dolar z 94.5 spadł do 93.5, a pewnie jeszcze spadnie, więc odbitka na EM się należy :)

cannarek
Stały bywalec
Posty: 158
Rejestracja: 06 cze 2018, 23:19

Re: Brazylia krzyczy: BUUUY!!!

Post autor: cannarek » 14 cze 2018, 14:01

EWZS od tego tygodnia pod obserwacją wolumenową pro wzrostowo.

sebo
Forumowy wyga
Posty: 1956
Rejestracja: 11 mar 2017, 11:55

Re: Brazylia krzyczy: BUUUY!!!

Post autor: sebo » 14 cze 2018, 15:40

EWZS to obserwacja polityczna teraz, oraz dług zagraniczny.

cannarek
Stały bywalec
Posty: 158
Rejestracja: 06 cze 2018, 23:19

Re: Brazylia krzyczy: BUUUY!!!

Post autor: cannarek » 14 cze 2018, 16:20

sebo pisze:EWZS to obserwacja polityczna teraz, oraz dług zagraniczny.
nie rozumiem, wybacz ;)

sebo
Forumowy wyga
Posty: 1956
Rejestracja: 11 mar 2017, 11:55

Re: Brazylia krzyczy: BUUUY!!!

Post autor: sebo » 14 cze 2018, 16:28

Nie, ja rozumiem, wzrostu wolumenu be∂zie duża jak i zmienność na instrumentach powiązanych z Brazylią.
Ale to wynika z tego co się dzieje na świecie a nie kupna/sprzedaży i obrotów w ten sposób tworzymy wirtualną historię, że coś się sprawdza a tak nie jest (czyli nasz technika). To tak w skrócie.

cannarek
Stały bywalec
Posty: 158
Rejestracja: 06 cze 2018, 23:19

Re: Brazylia krzyczy: BUUUY!!!

Post autor: cannarek » 14 cze 2018, 17:16

sebo pisze:Nie, ja rozumiem, wzrostu wolumenu be∂zie duża jak i zmienność na instrumentach powiązanych z Brazylią.
Ale to wynika z tego co się dzieje na świecie a nie kupna/sprzedaży i obrotów w ten sposób tworzymy wirtualną historię, że coś się sprawdza a tak nie jest (czyli nasz technika). To tak w skrócie.
Przyznam, że Sebo dalej Ciebie nie rozumiem co ma wspólnego Twoja odpowiedź z moim postem, że EWZS mam na radarze.

sebo
Forumowy wyga
Posty: 1956
Rejestracja: 11 mar 2017, 11:55

Re: Brazylia krzyczy: BUUUY!!!

Post autor: sebo » 14 cze 2018, 17:19

O to:
"EWZS od tego tygodnia pod obserwacją wolumenową pro wzrostowo."

Słowo kluczowe podkreślone.

cannarek
Stały bywalec
Posty: 158
Rejestracja: 06 cze 2018, 23:19

Re: Brazylia krzyczy: BUUUY!!!

Post autor: cannarek » 14 cze 2018, 17:43

Wybacz ale dalej nie rozumiem. Spróbuję jednak rozwinąć moją myśl dlaczego jest na radarze.

Ponieważ wolumen z maja 2017 był największym tygodniowym wolumenem na tym instrumencie od 2014 roku. Ty uważasz, że to wynik sytuacji gospodarczej albo nagonki medialnej (jak w przypadku Tesli). OK, takie jest Twoje zdanie. Ja i twórcy VSA uważają inaczej:)
Zamykając wyjaśnienie - w zeszłym tygodniu, ponownie rynek w cenie z maja 2017 zareagował dużym wolumenem (najwyższym na W1 w tym roku).
VSA mówi tylko (albo aż), że w tej cenie rozpoczęła się batalia na rynku popytu z podażą - dlatego rozpocząłem obserwacje tego instrumentu. Z mojego doświadczenia - VSA jest mi bardzo pomocne przy wyborze konkretnego momentu wejścia w rynek i potwierdzeniu bądź zaprzeczeniu założeń fundamentalnych.

sebo
Forumowy wyga
Posty: 1956
Rejestracja: 11 mar 2017, 11:55

Re: Brazylia krzyczy: BUUUY!!!

Post autor: sebo » 14 cze 2018, 18:07

No to Turcja i inne tez tak będą miały, ja uważa, że jest to wyprzedaż więc wolumen urośnie i będzie jeden z wyższych.
No ale OK w każdym razie powodzenia.

cannarek
Stały bywalec
Posty: 158
Rejestracja: 06 cze 2018, 23:19

Re: Brazylia krzyczy: BUUUY!!!

Post autor: cannarek » 28 cze 2018, 13:06

Od trzech tygodni wolumenu praktycznie nie ma. To idealna sytuacja. Cena spada bez zleceń. Książkowo według VSA teraz powinien się rynek zdecydować:) Czekam i obserwuję sobie dalej. Jeśli ktoś lubi troszkę więcej adrenaliny to można kupować z bardzo bliskim stopem poniżej low z pierwszego tygodnia czerwca (czyli jakieś niecałe 3%)

Awatar użytkownika
dammad
Forumowy wyga
Posty: 1530
Rejestracja: 26 lut 2018, 10:52
Kontakt:

Brazylia i spółki górnicze

Post autor: dammad » 16 lip 2018, 09:39

Zmiana przepisów górniczych w Brazylii - https://www.zerohedge.com/news/2018-07- ... pportunity

W jaki sposób do tego najlepiej podejść w perspektywie kilkuletniej z podziałem dwustronnym czyli tradycyjne surowce złoto, miedź (stal) i osobno na branżę samochodów elektrycznych (niob, tantal) w ten konkretny sektor w Brazylii. Uwzględniając, że nie chcę ekspozycji na całą Brazylię (EWZ, EWZS np), ani ekspozycji na cały rynek miningowy (GDXJ np) to zostają mi tylko pojedyncze spółki typu VALE, BHP, ArcelorMittal i inne?

Dzięki za rady.

cannarek
Stały bywalec
Posty: 158
Rejestracja: 06 cze 2018, 23:19

Re: Brazylia krzyczy: BUUUY!!!

Post autor: cannarek » 25 lip 2018, 17:07

cannarek pisze:Od trzech tygodni wolumenu praktycznie nie ma. To idealna sytuacja. Cena spada bez zleceń. Książkowo według VSA teraz powinien się rynek zdecydować:) Czekam i obserwuję sobie dalej. Jeśli ktoś lubi troszkę więcej adrenaliny to można kupować z bardzo bliskim stopem poniżej low z pierwszego tygodnia czerwca (czyli jakieś niecałe 3%)
Dalej wolumenowo bardzo dobrze. Jestem w niewielkiej pozycji. Zejście w okolice 32-34 na małym wol też będzie mile widziane:)
Jeżeli dobrze odczytuję ogromne wolumeny z maja 2017 i czerwca 2018 jako popytowe to przed nami wzrosty w średnim/długim terminie.

ODPOWIEDZ