NOKIA

Cudze chwalicie, swego nie znacie. Wszystko, co notowane jest w euro, funcie, koronie, franku lub złotym polskim.
rebahas
Stały bywalec
Posty: 433
Rejestracja: 25 lip 2019, 15:02

NOKIA

Post autor: rebahas » 28 lis 2019, 23:53

Firmę chyba każdy zna. Telefony a raczej to co z nich zostalo czyli w zasadzie marka i trochę patentow zostało przejęte przez chińczyków ale sama firma dalej działa. Patrząc na klasyczne wskaźniki poniżej to są sygnały na zakup. Kwestia przyszłości firmy (znaczy ewentualnego wzrostu ceny akcji) to myślę że 5G. Mocnym konkurentem jest Huawei oraz Ericsson. Mam kolegę, który pracuje w Niemczech przy BTSach i mówił mi że od nowego roku zaczynają montować 5G ale od Ericssona. Niestety nie wiedział czy to testy czy już produkcja. Jak wiadomo w ramach "wojny handlowej" Huawei ma mocno pod górkę tu i ówdzie głównie za sprawą Imperium Wolności jednak nie wydaje mi się że automatycznie stawia to Nokię na czele stawki przynajmniej jeżeli chodzi o Europę.

NOK-1.png

NOK-3.png

Awatar użytkownika
glina
Forumowy wyga
Posty: 1035
Rejestracja: 22 lis 2019, 19:03

Re: NOKIA

Post autor: glina » 29 lis 2019, 11:07

Nokia i Ericsson to fajne tanie spolki, bo nadal w umyslach tlumu to producenci aparatow telefonicznych ktorych juz dawno nikt nie uzywa. Rzeczywistosc jest zgola inna, a dochody solidne. Huawei jest zreszta klientem obu, wiec warto wsiasc w ten pociag.

Awatar użytkownika
Tomek
Money talks
Posty: 2539
Rejestracja: 09 mar 2017, 20:40
Kontakt:

Re: NOKIA

Post autor: Tomek » 29 lis 2019, 17:03

Ja też zgadzam się, że to jest dobry kierunek na inwestycję w infrastrukturę 5G, ale stawiam bardziej na Ericssona niż na Nokię. Mam nawet te akcje w portfelu już od jakiegoś czasu. Różnicę pomiędzy spółkami dobrze było widać na konferencji po ostatnich sprawozdaniach finansowych, gdzie prezes Nokii mówił ze smutkiem, że spodziewali się trochę lepszych wyników, ale niestety się nie udało; a prezes Ericssona cały uradowany, że mają więcej zamówień niż są w stanie obsłużyć.

rebahas
Stały bywalec
Posty: 433
Rejestracja: 25 lip 2019, 15:02

Re: NOKIA

Post autor: rebahas » 29 lis 2019, 19:56

Ericoson to fakt porządna firma z tradycjami i trochę miałem do czynienie z ich sprzętem to może wodotrysków nie było ale stabilność i pewność działania to prawie idealna.
Z wykresów to wychodzi że okazja do kupa trochę była kilka miesięcy temu

ER-1.png

ER-3.png

rebahas
Stały bywalec
Posty: 433
Rejestracja: 25 lip 2019, 15:02

Re: NOKIA

Post autor: rebahas » 03 gru 2019, 19:16

Udało mi się kupić Nokię a dzisiaj widzę takie info jak poniżej czyli na wojnach handlowych i permanentnym banie Huawei najlepiej może wyjść właśnie Ericsson i Nokia, także zobaczymy jak to się potoczy.

https://seekingalpha.com/news/3523402-u ... em-reuters

U.S. considered banning Huawei from financial system - Reuters

The Trump administration this year had considered banning Huawei from the U.S. financial system, Reuters reports, as part of its policy arsenal lined up against the Chinese equipment maker.

A move to put Huawei on the Specially Designated Nationals list - a "nuclear option" among sanctions - was shelved at the time but could be revived in coming months, according to the report.

Placing Huawei on that list would make it virtually impossible for Huawei to complete transactions in U.S. dollars, though it would spur numerous logistical, diplomatic and economic challenges for the U.S. (including hurting allies that already rely on Huawei).

The news is the latest following warnings from the United States to other countries not to buy telecom gear from Huawei and ZTE (ZTCOF -1.7%), an effort that will now get real funding. A newly created U.S. International Development Finance Corp. will use part of a $60B budget to help developing countries and their businesses to buy rival equipment.

Such a severe move would mean a clear benefit for rival equipment makers Nokia (NYSE:NOK) and Ericsson (ERIC +2.2%).

mlubinski
Forumowy wyga
Posty: 712
Rejestracja: 07 cze 2018, 21:26

Re: NOKIA

Post autor: mlubinski » 03 gru 2019, 22:25

Ciekawe zagrania ma Trump, to pewne :)

rebahas
Stały bywalec
Posty: 433
Rejestracja: 25 lip 2019, 15:02

Re: NOKIA

Post autor: rebahas » 16 sty 2020, 21:18

No i zaczęły się podchody do walki z Huawei w USA:

https://seekingalpha.com/news/3531887-p ... -dominance

Grupa senatorów proponuję aby za pieniądze ze sprzedaży koncesji na pasmo oraz z funduszu "Multilateral Telecommunications Security Fund" wspierać firmy rozwijając technologię 5G, które byłyby w opozycji do Huawei. Nie wymienia się konkretnych firmy ale z dużym prawdopodobieństwem jest to Ericsson i Nokia.

Ogólnie na razie Nokia ładnie odbiła i od kiedy kupiłem to mam +17%.

Awatar użytkownika
glina
Forumowy wyga
Posty: 1035
Rejestracja: 22 lis 2019, 19:03

Re: NOKIA

Post autor: glina » 16 sty 2020, 21:41

Podejrzewam, ze to dopiero poczatek. Chyba tez sobie kupie :-)

Awatar użytkownika
glina
Forumowy wyga
Posty: 1035
Rejestracja: 22 lis 2019, 19:03

Re: NOKIA

Post autor: glina » 06 lut 2020, 07:52

Nokia posts surprise quarterly profit rise on cost cuts
https://www.marketscreener.com/news/Nok ... -29949365/

Dzieki rebahas za zwrocenie uwagi na NOK.

rebahas
Stały bywalec
Posty: 433
Rejestracja: 25 lip 2019, 15:02

Re: NOKIA

Post autor: rebahas » 06 lut 2020, 20:59

Nie ma za co i jak to by powiedział nasz były prezydent: Na zdrowie! :)

ODPOWIEDZ