TATA motors

Konichiwa. Od Tokio i Seulu, przez Hongkong i Singapur, aż po Kuala Lumpur, Bangkok oraz Bombaj.
tremere
Posty: 6
Rejestracja: 28 lut 2019, 09:34

Re: TATA motors

Post autor: tremere » 12 kwie 2019, 10:26

Skoro "blokujesz" w TATA 30% portfela spekulacyjnego, to ile czasu przewidujesz na odbicie?
Pytam, bo spekulacja spekulacji nierowna.

Awatar użytkownika
Rastignac
Ekspert
Posty: 844
Rejestracja: 05 sty 2018, 13:00

Re: TATA motors

Post autor: Rastignac » 12 kwie 2019, 12:08

tremere pisze:
12 kwie 2019, 10:26
Skoro "blokujesz" w TATA 30% portfela spekulacyjnego, to ile czasu przewidujesz na odbicie?
Pytam, bo spekulacja spekulacji nierowna.
Staram się nie przewidywać takich rzeczy, bo nie wiem za bardzo jak. Rynek zrobi to co zrobi. Skąd mam wiedzieć kiedyś zapaść w branży moto się zakończy? Być może niedługo faktycznie będzie jakaś recesja i wtedy tradycyjnie moto znowu zanurkuje. Po prostu kupuję to, co wydaje mi się niedowartościowane i trzymam aż urośnie lub okaże się, że to jednak nieudana inwestycja bo np. teza inwestycyjna stała się nieaktualna. Pewnie sprzedam 1/3 w okolicy $22 jak chłopaki, a potem zobaczę czy mam coś lepszego w co mogę wrzucić pieniądze.

Awatar użytkownika
dammad
Forumowy wyga
Posty: 1530
Rejestracja: 26 lut 2018, 10:52
Kontakt:

Re: TATA motors

Post autor: dammad » 15 maja 2019, 12:00

Mi wywaliło z zyskiem połowę pozycji w okolicach 16$, ale nie podoba mi się, że wybili low kwietniowe i zeszli tak nisko, gwałtownie. Znajomy również mówi, że zachowanie wolumenu świadczy o dużej podaży, więc uważajcie, aby nie zostać z ręką w nocniku przypadkiem, bo dane o sprzedaży aut globalnie są jakie są i nie napawają optymizmem przynajmniej na krótszy i średni termin.

Awatar użytkownika
Rastignac
Ekspert
Posty: 844
Rejestracja: 05 sty 2018, 13:00

Re: TATA motors

Post autor: Rastignac » 15 maja 2019, 12:49

Ja niestety nic nie sprzedałem chociaż świerzbiło mnie, żeby zmniejszyć pozycję przy $17, ale stwierdziłem, że będę trzymał się planu. Jednak wiadomości o wojnie handlowej popsuły wszystko.

Awatar użytkownika
dammad
Forumowy wyga
Posty: 1530
Rejestracja: 26 lut 2018, 10:52
Kontakt:

Re: TATA motors

Post autor: dammad » 15 maja 2019, 14:08

Moim zdaniem info o trade war nie ma tu żadnego znaczenia, bo Tata zaczęła spadać 3 tyg temu~ co nie jest dziwne po takich wariackich wzrostach w krótkim terminie. Pytanie co dalej, bo longterm jest dość nisko.

Awatar użytkownika
Rastignac
Ekspert
Posty: 844
Rejestracja: 05 sty 2018, 13:00

Re: TATA motors

Post autor: Rastignac » 15 maja 2019, 14:18

In February, the Commerce Department submitted its “Section 232” national security report. Trump has until May 18 to act, but four auto executives who have spoken to administration officials say he is likely to extend that deadline by another 180 days. He may also announce a specific date to impose new duties if no deal is reached.

Administration officials say Trump could still opt to impose the tariffs by May 18, but believe that after a series of investment announcements by automakers - including one by General Motors Co on Wednesday of $700 million in three Ohio plants - he will likely delay the tariffs amid a trade battle with China.
https://www.reuters.com/article/us-auto ... SKCN1SE2MA

Może będzie odbicie i chwila spokoju.

Awatar użytkownika
Rastignac
Ekspert
Posty: 844
Rejestracja: 05 sty 2018, 13:00

Re: TATA motors

Post autor: Rastignac » 15 maja 2019, 17:28

Auto sector rides higher on tariff delay

TTM też, więc coś te taryfy jednak znaczyły ;). Spodziewany jest delay, tak jak pisałem te 3h temu.

Awatar użytkownika
Rastignac
Ekspert
Posty: 844
Rejestracja: 05 sty 2018, 13:00

Re: TATA motors

Post autor: Rastignac » 20 maja 2019, 12:19

Rastignac pisze:
15 maja 2019, 14:18
https://www.reuters.com/article/us-auto ... SKCN1SE2MA

Może będzie odbicie i chwila spokoju.
Auto tariffs kicked down the road for six months
Obrazek
Przypadek? ;)

Awatar użytkownika
Rastignac
Ekspert
Posty: 844
Rejestracja: 05 sty 2018, 13:00

Re: TATA motors

Post autor: Rastignac » 20 maja 2019, 14:39

Nie ma przypadku, po prostu z zarobienia przegapiłem, że opublikowali wyniki: https://www.tatamotors.com/press/tata-m ... l-results/

Awatar użytkownika
Rastignac
Ekspert
Posty: 844
Rejestracja: 05 sty 2018, 13:00

Re: TATA motors

Post autor: Rastignac » 16 lip 2019, 09:20

Jaguar wins £500m loan guarantee from No 10 to build electric cars
Theresa May has signed off a £500m loan guarantee to Jaguar Land Rover to encourage the car company to build electric cars in the Midlands in one of her last big interventions before leaving Downing Street. The UK prime minister, who held a meeting of car manufacturers at Downing Street on Monday, said the loan would help Britain’s biggest carmaker sell a new generation of electric cars to help the country meet its environmental commitments. The funding package for JLR includes £500m from UK Export Finance as well as £125m from commercial lenders.

Wybrali dobry czas, bo jakiś czas temu sprzedałem kilka opcji na TTM z ceną strike 12 na 19 lipca. Wyniki za tydzień w środę i znowu raczej rewelacji nie będzie.

Awatar użytkownika
Tomek
Money talks
Posty: 2539
Rejestracja: 09 mar 2017, 20:40
Kontakt:

Re: TATA motors

Post autor: Tomek » 26 lip 2019, 18:02

Przeglądając wczorajsze wyniki najpierw pojawiło się zaprzeczenie (przecież to niemożliwe, żeby sprzedaż aż tak spadła); potem był gniew (dlaczego ja to trzymam w portfelu?); później przyszedł etap targowania (prezentacja ma 46 slajdów, jestem dopiero na 30-tym, może końcówka będzie bardziej optymistyczna?); dalej jednak była już tylko depresja (jestem fatalnym zarządzającym); a na końcu pojawiła się akceptacja (chyba dałem ciała z włożeniem tej spółki do portfela).

Gdyby ktoś chciał przejść własną drogę pięciu etapów żałoby po Tata Motors (nie polecam), to tu jest link do PDF-a z wynikami: https://seekingalpha.com/presentation/d ... id=4277431

Awatar użytkownika
Rastignac
Ekspert
Posty: 844
Rejestracja: 05 sty 2018, 13:00

Re: TATA motors

Post autor: Rastignac » 26 lip 2019, 18:52

Przeglądałem zaraz jak się pojawiły, ale nawet nie chciało mi się komentować. Nie miałem zamiaru trzymać tych akcji bardzo długo, ale zostałem tutaj "inwestorem długoterminowym" z przymusu ;). Śpece z Morningstar utrzymali swoją estymatę FV, więc będę trzymał te akcje i wykorzystywał górki i dołki do trejdowania i obniżania średniej zakupu w ten sposób. Zostaje czekać na jakieś ożywienie ze strony Chin.

Awatar użytkownika
Tomek
Money talks
Posty: 2539
Rejestracja: 09 mar 2017, 20:40
Kontakt:

Re: TATA motors

Post autor: Tomek » 26 lip 2019, 18:57

W sumie nie jest z nami tak źle, bo po etapie "inwestycji długoterminowej" zawsze zostaje jeszcze "pewniak na emeryturę" :) No chyba, że ktoś zaczynał od "szybkiego zagrania pod wyniki"...

Marcin71
Posty: 99
Rejestracja: 22 cze 2017, 16:20

Re: TATA motors

Post autor: Marcin71 » 29 lip 2019, 18:27

To może chociaż warto wejść teraz w akcje TTM?

Awatar użytkownika
Rastignac
Ekspert
Posty: 844
Rejestracja: 05 sty 2018, 13:00

Re: TATA motors

Post autor: Rastignac » 29 lip 2019, 21:42

Jeśli nie masz żadnych akcji TTM to... może? Pytanie czy sprzedaż JLR będzie dalej spadać. Jeśli tak, to Tata będzie mieć spore kłopoty. Jeszcze w poprzednim kwartale wydawało się, że jakoś to się powoli toczy, a tu taki klops. Nie liczyłbym na szybkie ożywienie.

ODPOWIEDZ