Live o wszystkim

O rzeczach, które z inwestowaniem związane są w bardzo luźny sposób lub niezwiązane z nim w ogóle. Raczej na luzie i off-topic.
Awatar użytkownika
Q'bot
Forumowy wyga
Posty: 163
Rejestracja: 13 mar 2021, 20:54

Re: Live o wszystkim

Post autor: Q'bot »

korver pisze: 04 maja 2021, 20:07 Ktoś umie wytłumaczyć ruchy na AMZN po wynikach, które były w moim mniemaniu b.dobre,
Noo.. gdzieś od kwartału dobre wyniki oznaczają spadki, chyba już wszyscy zdążyli zauważyć?
I po co komu sklep z lat 90", skoro można kupić $WISH'a i to taniej niż w momencie IPO? O przecenionej $BABA'ie nie wspominając...
Hubert
Stały bywalec
Posty: 94
Rejestracja: 20 mar 2021, 19:20
Tu mieszkam: Polska

Re: Live o wszystkim

Post autor: Hubert »

korver pisze: 04 maja 2021, 20:07 Witam,
a co tu dzisiaj się dzieje, nikt już notowań nie śledzi? :-)
Szansa dokupić wizjonerskie spółki w przecenie...

Ktoś umie wytłumaczyć ruchy na AMZN po wynikach, które były w moim mniemaniu b.dobre, a i prognozy dalej pozostają mocno optymistyczne? Jeszcze trochę i trzeba będzie dołożyć do pozycji.
Pzdr
Już nie ma za co dokupić teraz musimy czekać 3 lata aż wizja się spełni :)
Thorwald
Forumowy wyga
Posty: 170
Rejestracja: 15 mar 2021, 04:41
Tu mieszkam: Polska

Re: Live o wszystkim

Post autor: Thorwald »

Hubert pisze: 05 maja 2021, 11:44 Już nie ma za co dokupić teraz musimy czekać 3 lata aż wizja się spełni :)
albo 4 lata aż republikanie wrócą do władzy.
Awatar użytkownika
Ostap_Bender
Forumowy wyga
Posty: 441
Rejestracja: 14 mar 2021, 22:50
Tu mieszkam: Brussels

Re: Live o wszystkim

Post autor: Ostap_Bender »

Q'bot pisze: 04 maja 2021, 22:40
korver pisze: 04 maja 2021, 20:07 Ktoś umie wytłumaczyć ruchy na AMZN po wynikach, które były w moim mniemaniu b.dobre,
Noo.. gdzieś od kwartału dobre wyniki oznaczają spadki, chyba już wszyscy zdążyli zauważyć?
I po co komu sklep z lat 90", skoro można kupić $WISH'a i to taniej niż w momencie IPO? O przecenionej $BABA'ie nie wspominając...
Po 1. Amazon to także lider w cloudzie (AWS)
Po 2. Skala działalności nieco inna niż jakieś tam WISHe, allegro itd.
po 3. Zgadzam się, że Alibaba wygląda przy obecnych wycenach co najmniej atraykcjnie :).
Awatar użytkownika
RayDalio
Forumowy wyga
Posty: 326
Rejestracja: 16 mar 2021, 20:43
Tu mieszkam: Singapoor

Re: Live o wszystkim

Post autor: RayDalio »

KTÓREJ CZĘŚCI "TANIEJ NIE BĘDZIE" NIE ROZUMIECIE?!
Obrazek
Zrobiłem za was risercz, odkryłem świetną technologiczną spółkę, a Wy mi tak się odpłacacie. Tablet na bieżni. Wyobraźcie sobie to. Tego nikt wcześniej nie dokonał. Taniej nie będzie!
Awatar użytkownika
winio
Forumowy wyga
Posty: 442
Rejestracja: 13 mar 2021, 20:56
Tu mieszkam: Szczęśliwice

Re: Live o wszystkim

Post autor: winio »

Coś cięty jesteś strasznie na ten peloton :D
Czyżbyś sam po cichu wtopił?
Awatar użytkownika
RayDalio
Forumowy wyga
Posty: 326
Rejestracja: 16 mar 2021, 20:43
Tu mieszkam: Singapoor

Re: Live o wszystkim

Post autor: RayDalio »

winio pisze: 05 maja 2021, 17:08 Coś cięty jesteś strasznie na ten peloton :D
Czyżbyś sam po cichu wtopił?
No jacha, przecież niedawno podwoiłem pozycję w swoim wizjonerskim portfelu ;(. PTON to moja top idea. No ale ja jestem wytrawnym inwestorem. Zjazd -50% na pozycji w kwartał zjadam na śniadanie. Dosypujesz z mardźinu i DIAMOND HANDZ!
Awatar użytkownika
winio
Forumowy wyga
Posty: 442
Rejestracja: 13 mar 2021, 20:56
Tu mieszkam: Szczęśliwice

Re: Live o wszystkim

Post autor: winio »

To trzymaj, bo już spadło poniżej 83$, zatem ok. -15%.
Awatar użytkownika
winio
Forumowy wyga
Posty: 442
Rejestracja: 13 mar 2021, 20:56
Tu mieszkam: Szczęśliwice

Re: Live o wszystkim

Post autor: winio »

Ja dzisiaj nie jeździłem na rowerze, żeby nie robić mu konkurencji :P
Awatar użytkownika
RayDalio
Forumowy wyga
Posty: 326
Rejestracja: 16 mar 2021, 20:43
Tu mieszkam: Singapoor

Re: Live o wszystkim

Post autor: RayDalio »

Ludzie, ostatnia szansa przed jutrzejszym odpałem. Grubas chce was wyleszczyć, bo jutro PTON zaraportuje świetne wyniki i będzie rakieta. Obiecuję, a na dodatek podeprę się kolegą z forum:
glina pisze: 21 kwie 2021, 07:21 Wiele duzych spolek tech wysokiej jakosci znalazlo silne wsparcie w okolicach 200 DMA, w tym takze NIO. Po ostatnich wiadomosciach "Peloton safety: US regulators warn against using treadmill" stracil to wsparcie, wiec tu troche niebezpiecznie sie zrobilo. Z drugiej strony zaraz (ok. 2 tyg) wyniki i nie mam watpliwosci ze beda dobre.
OSTATNIA SZANSA!
Obrazek
Awatar użytkownika
winio
Forumowy wyga
Posty: 442
Rejestracja: 13 mar 2021, 20:56
Tu mieszkam: Szczęśliwice

Re: Live o wszystkim

Post autor: winio »

Imho po takich spadkach w jeden dzień to faktycznie może (choćby i na chwilę) odbić, nawet na zasadzie przysłowiowego kota.
No ale ty rozumiem diamond hands?
mlubinski
Stały bywalec
Posty: 54
Rejestracja: 15 mar 2021, 08:31
Tu mieszkam: DE

Re: Live o wszystkim

Post autor: mlubinski »

jezu ale się was czyta, czasami mam wrażenie jakbym czytał troli na bankierze. temu się nie podoba, tamtemu się nie podoba...dżizas.
jak rośnie, to cisza, jak spadek to OLABOGA, gdzie my monej, przecież NA FORUM PISALI ŻE TYLKO GÓRA!!!

żaden nie wysili się, żeby coś samemu wymyśleć, przeanalizować, podjąć decyzję i zapakować do portfela - tylko: DAJ MI TIKER, a jak mi dasz, to jak spadnie to napiszę: OJOJOJ, NAGONIŁ MNIE. Aż mi słabo jak czytam takie posty.

jak kogoś bolą straty, to niech lepiej sobie weźmie lokatę w banku - tam nie straci (a może jednak?)
Awatar użytkownika
CoinsMakingCoins
Stały bywalec
Posty: 70
Rejestracja: 14 mar 2021, 01:06

Re: Live o wszystkim

Post autor: CoinsMakingCoins »

Jak dawałem DDDD 2 miesiące temu jako pewniaczka to mało kto wszedł, wiec ja się już tickrami nie dzielę.
Awatar użytkownika
RayDalio
Forumowy wyga
Posty: 326
Rejestracja: 16 mar 2021, 20:43
Tu mieszkam: Singapoor

Re: Live o wszystkim

Post autor: RayDalio »

Dokładnie, każdy inwestuje na własny rachunek. Tutaj dzielimy się jedynie profesjonalnym riserczem spółek.

Moja druga top idea, ROKU, jest już prawie -40% od szczytu, kiedy to była super tania. Sprawdziłem źrodła na Twitterze i taniej nie będzie. Fundamenty gonią cenę akcji, nie odwrotnie. Raportują dzisiaj, tak samo jak PTON, po zamknięciu dzisiejszej sesji.
Wojtas

Re: Live o wszystkim

Post autor: Wojtas »

CoinsMakingCoins pisze: 06 maja 2021, 13:53 Jak dawałem DDDD 2 miesiące temu jako pewniaczka to mało kto wszedł, wiec ja się już tickrami nie dzielę.
Ja dawałem Dogecoina. Gdybyś cię mnie wtedy posłuchali i wpakowali tam ostatni grosz, to dziś spalibyście na sianie.
Wizjoner jestem. Z prawdziwego zdarzenia.
Awatar użytkownika
RayDalio
Forumowy wyga
Posty: 326
Rejestracja: 16 mar 2021, 20:43
Tu mieszkam: Singapoor

Re: Live o wszystkim

Post autor: RayDalio »

Co za nudny tydzień. Rynek wisi na ATH i się nie rusza :(
Obrazek
Awatar użytkownika
winio
Forumowy wyga
Posty: 442
Rejestracja: 13 mar 2021, 20:56
Tu mieszkam: Szczęśliwice

Re: Live o wszystkim

Post autor: winio »

Wojtas pisze: 06 maja 2021, 19:34
CoinsMakingCoins pisze: 06 maja 2021, 13:53 Jak dawałem DDDD 2 miesiące temu jako pewniaczka to mało kto wszedł, wiec ja się już tickrami nie dzielę.
Ja dawałem Dogecoina. Gdybyś cię mnie wtedy posłuchali i wpakowali tam ostatni grosz, to dziś spalibyście na sianie.
Wizjoner jestem. Z prawdziwego zdarzenia.
Jak już bawimy się w hazard (bo jak inaczej nazwać Doge?), to ja przewidziałem wczoraj, że Chelsea wygra z Realem, zysk 280% w 90 minut (liczyć rdr?)
Przewiduję też, że wygra Ligę Mistrzów (tylko nie grajcie z więcej niż 5% kapitału - dywersyfikacja!).

A tak na poważnie to ktoś tu wspominał chyba o spółkach uranowych - i faktycznie weszło. O ropie też było pisane i się sprawdziło. Nikt nie ma przecież szklanej kuli, nie ma co zniechęcać ludzi do dzielenia się przemyśleniami, bo za chwile każdy będzie się bał wstawić jakikolwiek ticker.
Awatar użytkownika
RayDalio
Forumowy wyga
Posty: 326
Rejestracja: 16 mar 2021, 20:43
Tu mieszkam: Singapoor

Re: Live o wszystkim

Post autor: RayDalio »

Niektórzy tutaj mają cholerne szczęście, że posty z lutego spłonęły
Obrazek

Pamiętam jak jeden kolega mi tłumaczył jaką zarąbistą okazją jest DDOG po ~$110 czy NET po $90. Yieldy miały spadać, fundamenty gonić wycenę, żadnego ryzyka... A to wszystko przy indeksach na ATH :)
arku
Stały bywalec
Posty: 149
Rejestracja: 15 mar 2021, 09:18
Tu mieszkam: Polska

Re: Live o wszystkim

Post autor: arku »

CoinsMakingCoins pisze: 06 maja 2021, 13:53 Jak dawałem DDDD 2 miesiące temu jako pewniaczka to mało kto wszedł, wiec ja się już tickrami nie dzielę.
albo mnie wzrok myli, albo Twój pewniaczek też za bardzo nie urósł od tamtego czasu, a będąc precyzyjnym spadł o 20-30%. Zatem chyba dobrze że nikt nie podchwycił tematu? :-)
odrion
Stały bywalec
Posty: 69
Rejestracja: 13 mar 2021, 23:06

Re: Live o wszystkim

Post autor: odrion »

Dziś nieźle trzęsie niektórymi spółkami:

FSLY: -27%
NET: -14%
ETSY:-16%
SNOW: -9%

Nie posiadam powyższych ale obserwuje ;).

Dziś ładnie gold/silver. Moje 2 rosyjskie spółki (SBRCY, OGZPY) też trzymają poziom :). Nie mówić o nudnych spółkach ( u mnie CVS, ABBV).
Niestety te spadki zaczęły wpływać na rynek krypto i ściągąć kursy.
Awatar użytkownika
winio
Forumowy wyga
Posty: 442
Rejestracja: 13 mar 2021, 20:56
Tu mieszkam: Szczęśliwice

Re: Live o wszystkim

Post autor: winio »

Wreszcie przynajmniej jakoś rozsądnie mi hedge działają, bo jak tracę na MTUM i EMQQ to przynajmniej zyskuję na US30y i PSLV.
Awatar użytkownika
glina
Stały bywalec
Posty: 143
Rejestracja: 13 mar 2021, 20:52

Re: Live o wszystkim

Post autor: glina »

Peloton Interactive (NASDAQ:PTON): Q3 GAAP EPS of -$0.03 beats by $0.10.
Revenue of $1.26B (+140.2% Y/Y) beats by $140M.

Q3 ending Connected Fitness Subscriptions grew 135% to over 2.08 million and paid Digital Subscriptions grew 404% to approximately 891,000; total Members grew to over 5.4 million.

Q3 Connected Fitness Subscription Workouts grew 239% to over 149.5 million, averaging 26.0 Monthly Workouts per Connected Fitness Subscription, versus 17.7 in the year-ago period • Q3 Average Net Monthly Connected Fitness Churn was 0.31%; Q3 12-month retention rate was 92%.

---

CloudFlare (NYSE:NET): Q1 Non-GAAP EPS of -$0.03 in-line; GAAP EPS of -$0.13 misses by $0.01.
Revenue of $138.1M (+51.3% Y/Y) beats by $7.09M.
Q2 Guidance: Revenue $145.5M-$146.5M vs. $138.98M consensus, Non-GAAP EPS -$0.04 to -$0.03 vs. -$0.03.

---

Datadog (NASDAQ:DDOG): Q1 Non-GAAP EPS of $0.06 beats by $0.03; GAAP EPS of -$0.04 beats by $0.02.
Revenue of $198.5M (+51.2% Y/Y) beats by $11.86M.
Second Quarter 2021 Outlook:
Revenue between $211 million and $213 million Revenue ($196.6M consensus).
Non-GAAP operating income between $9 million and $11 million.
Non-GAAP net income per share between $0.03 and $0.04 ($0.03 consensus), assuming approximately 344 million weighted average diluted shares outstanding.
Full Year 2021 Outlook:
Revenue between $880 million and $890 million ($833.74M consensus).
Non-GAAP operating income between $45 million and $55 million.
Non-GAAP net income per share between $0.13 and $0.16 ($0.14 consensus), assuming approximately 345 million weighted average shares outstanding.

---

Roku (NASDAQ:ROKU): Q1 GAAP EPS of $0.54 beats by $0.67.
Revenue of $574.18M (+78.9% Y/Y) beats by $82.9M.
Platform revenue increased 101% YoY to $466.5 million;
Gross profit was up 132% YoY to $326.8 million;
Roku added 2.4 million incremental Active Accounts in Q1 2021 to reach 53.6 million;
Streaming Hours increased by 1.4 billion hours over last quarter to 18.3 billion;
Average Revenue Per User grew to $32.14 (trailing 12-month basis), up 32% YoY;
Raised approximately $1 billion through an At-The-Market stock offering


Podsumowujac: sam badziew, az niektorym zylka peka.
Awatar użytkownika
RayDalio
Forumowy wyga
Posty: 326
Rejestracja: 16 mar 2021, 20:43
Tu mieszkam: Singapoor

Re: Live o wszystkim

Post autor: RayDalio »

glina pisze: 06 maja 2021, 22:52 Peloton Interactive (NASDAQ:PTON): Q3 GAAP EPS of -$0.03 beats by $0.10.
Revenue of $1.26B (+140.2% Y/Y) beats by $140M.
A rynek na to:
Obrazek

DDOG, ROKU w górę po wynikach, na tyle, żeby wyjść dzisiaj na zero, NET dalej na minusie. Zobaczymy dalej :)
Awatar użytkownika
glina
Stały bywalec
Posty: 143
Rejestracja: 13 mar 2021, 20:52

Re: Live o wszystkim

Post autor: glina »

Masz swoje 5 minut Ray. Korzystaj. Nawet ci przyznam racje, ze w Lutym wyceny osiagnely absurdalne poziomy.

Ja wiem co mam w portfelu i widze potwierdzenie w wynikach, ze to sluszne wybory.
Awatar użytkownika
RayDalio
Forumowy wyga
Posty: 326
Rejestracja: 16 mar 2021, 20:43
Tu mieszkam: Singapoor

Re: Live o wszystkim

Post autor: RayDalio »

glina pisze: 06 maja 2021, 23:01 Masz swoje 5 minut Ray. Korzystaj. Nawet ci przyznam racje, ze w Lutym wyceny osiagnely absurdalne poziomy.

Ja wiem co mam w portfelu i widze potwierdzenie w wynikach, ze to sluszne wybory.
W portfelu masz spółkę (NET), która przy przychodach na poziomie $0.5B jest wyceniana na $25B. Analitycy przewidują, że w 2023 to będzie około $1B. Na $25B jest np. wyceniany EPAM, który ma przychody na poziomie $2.6B, a w 2023 będzie to wg. analityków blisko $5B. Do tego EPAM zarabia w cholerę pieniędzy i zwiększa EPS-y w tempie ~20% rocznie, a NET widział dochód jak świnia niebo.
Także wierzę na słowo, że wiesz co masz w portfelu i życzę szczęścia.
ODPOWIEDZ