A czy Ty oddałeś już swój głos w konkursie?

A czy Ty oddałeś już swój głos w konkursie?
Komentarze: 0
Skomentuj

Wielkimi krokami zbliża się kolejna edycja Konkursu Invest Cuffs 2019, w którym mój blog startuje w kategorii… Blog Roku. Jeśli jesteś czytelnikiem strony, stałym lub okazjonalnym, jeśli dowiedziałeś się tu kiedyś czegoś nowego, zainspirował Cię jakiś artykuł, podłapałeś coś ciekawego podczas webinarów, poznałeś nowe triki z materiałów wideo lub skorzystałeś na mojej odpowiedzi na forum, to… rozważ oddanie na mnie swojego głosu w konkursie na blog roku 2019: https://konkurs.investcuffs.pl/blog-roku/

Pomimo tego, że jestem zaangażowany w wiele komercyjnych projektów, zasiadam w zarządach spółek inwestycyjnych i prowadzę inną działalność for-profit, to cały nakład czasu potrzebny na prowadzenie bloga oraz aktywne udzielanie się na forum są i będą przedsięwzięciami niekomercyjnymi.

Robię to, ponieważ zależy mi na tym, aby propagować i promować inwestowanie za granicą; żeby pokazać że gdzieś tam istnieje o wiele bardziej rozbudowany i o wiele bardziej cywilizowany świat inwestycyjny, do którego dostęp mamy obecnie łatwiejszy i tańszy niż kiedykolwiek.

Nie ma dzisiaj żadnego powodu, aby ciągle tkwić w krajowym mainstreamie. Nie ma też powodu, aby się z niego nie wyłamać.

W ramach tego wyłamywania staram się przekazywać na blogu podejście zawodowe, pokazywać jak od środka działają rynki, podpowiadać na co zwracać uwagę, nakierowywać na bardziej profesjonalny sposób postrzegania swojego portfolio i na kontrolowanie aspektów systemowych, na które rzeczywiście mamy jakiś wpływ.

Nie dowiecie się tu zatem, gdzie szukać kolejnego CD Projektu albo Bitcoina, bo takie perełki trafiają się w jednym na sto przypadków, co oznacza że prawdopodobieństwo poprawnego wytypowania ich następców wynosi jakiś 1% i w większości zależy od zwykłego szczęścia.

Moją misją jest natomiast przekazać nie magiczne sposoby na zdobycie szybkich pieniędzy, ale przekazać wiedzę i podejście, które każdemu na własną rękę pozwolą optymalnie zarządzać swoim portfelem w tych 99% pozostałych przypadków, z których składa się prawdziwa giełdowa rzeczywistość.

Dlatego w przyszłym roku chciałbym nieco rozszerzyć spektrum działalności edukacyjnej i stworzyć miejsce, w którym każdy chętny będzie mógł zdobyć unikalne i specjalistyczne kwalifikacje dotyczące budowy i zarządzania własnym portfolio inwestycyjnym, analizy spółek giełdowych, stosowania derywatów, metod hedgingu, zaawansowanej spekulacji oraz innych pozostałych aspektów związanych z praktycznym podejściem do międzynarodowych rynków finansowych.

Jednym słowem chciałbym stworzyć swoisty Uniwersytet Trading For a Living, w którym każdy ambitny inwestor w trakcie seminariów będzie mógł od podstaw nauczyć się czegoś użytecznego w codziennej aktywności na giełdach całego świata. O tym jednak dopiero w przyszłym roku. Mam nadzieję, że się uda.

Na koniec chciałbym jeszcze podziękować wszystkim, że cały czas tu wracacie, że czytacie, że komentujecie i że aktywnie udzielacie się na forum, które stało się już nieodzownym i integralnym elementem tego bloga. Myślę, że pomimo incydentalnych wyskoków, stworzyliśmy tam miejsce, które swoją jakością, poziomem i atmosferą bije na głowę wszystkie inne fora dyskusyjne, które spotkać można w polskojęzycznym internecie. A przecież to miejsce nie ma jeszcze nawet dwóch lat!

Dziękuję raz jeszcze 🙂

PS. Z tego wzruszenia nie zapomnijcie oddać głosu w konkursie, a potem poprosić o to swoich znajomych, rozesłać link do osób ze skrzynki kontaktowej, wkleić prośbę na Facebooku czy na Twitterze lub nawet obrać bardziej tradycyjną drogę i wywiesić na balkonie trzymetrowy transparent. To naprawdę bardzo mi pomoże! No, może poza tym transparentem.

Wesołych Świąt oraz udanej zabawy sylwestrowej!

Następny artykuł w kategorii Pozostałe
Na czym tak właściwie stoimy, czyli dlaczego zamykam swoje szorty?

Przeczytaj również

Wszystkie wpisy
Porady
19.03.2024
Dlaczego strata i zysk z pozycji nie mają żadnego znaczenia przy podejmowaniu decyzji inwestycyjnej
Dlaczego strata i zysk z pozycji nie mają żadnego znaczenia przy podejmowaniu decyzji inwestycyjnej
Pozostałe
13.02.2024
Efekt Hawthorne’a sto lat później. Jak go wykorzystać na giełdzie?
Efekt Hawthorne’a sto lat później. Jak go wykorzystać na giełdzie?