Jak wygląda i z czego składa się kurs?

3 części, 45 odcinków, 17 godzin nagrań wideo, w trakcie których poznasz:

Laboratorium opcji

Modyfikowanie, kalibrowanie, rolowanie i łączenie ze sobą pojedynczych opcji w pary spreadowe oraz w wieloopcyjne zaawansowane pozycje typu combo.

Mechanizmy rynku

Wykorzystanie niedoskonałości rynku do zarabiania na spadku lub wzroście zmienności implikowanej akcji przy pomocy gotowych narzędzi ułatwiających pracę.

Platforma LYNX Trading

Wszystkie meandry najlepszej na świecie platformy transakcyjnej do handlu opcjami na kilkudziesięciu międzynarodowych rynkach finansowych. Od podstaw!

Popularne triki

Praktyczne zastosowanie prostych trików opcyjnych do kupowania i sprzedawania akcji oraz ETF-ów, które pozwolą zmaksymalizować swoje zyski o kilkanaście procent rocznie.

Agresywna spekulacja

Najskuteczniejsze debetowe oraz kredytowe zagrania kierunkowe do zarabiania na wzrostach i spadkach poszczególnych akcji. Różne warianty w zależności od stopnia pożądanej agresywności.

Zabezpieczanie portfela

Metody hedgingu taktycznego, czyli systemowego zabezpieczania się przed stratami, które stosowane są przez zawodowych zarządzających z Wall Street.

Kim jest autor kursu?

Biegły w zakresie zarządzania ryzykiem i alokacji aktywów, ekspert rynku derywatów.

Tomasz Trela to jeden z nielicznych w Polsce specjalistów od zaawansowanych instrumentów pochodnych. Posiada duże doświadczenie nie tylko na amerykańskich, ale także na azjatyckich parkietach finansowych, gdzie operuje poprzez swoją hongkońską firmę inwestycyjną.

Od 2011 roku zarządza prywatnym funduszem, a od 2014 roku także pieniędzmi należącymi do wielomilionowego trustu, w którym zasiada kilkanaście innych osób. W 2017 roku dla jednego z polskich domów maklerskich stworzył autorski portfel akcyjny „Prometheus”. Aktualnie jest członkiem zarządu spółki inwestycyjnej Hudson Hill Trust S.A. oraz dyrektorem generalnym brytyjskiej firmy doradczej Hudson Hill Associates Ltd. W wolnych chwilach przygotowuje się do egzaminu CFA oraz pracuje nad uzyskaniem międzynarodowej licencji na prowadzenie własnego funduszu hedgingowego w Hongkongu.

Poprawne używanie opcji to nie jest kaszka z mleczkiem. Instrumenty pochodne są złożone, zawiłe i wieloaspektowe. Gdyby ich używanie było proste, to nie mielibyśmy ani lekarzy, ani piekarzy, bo wszyscy zajmowaliby się inwestowaniem na giełdzie. Jednak szczerze? Pomimo ich skomplikowania, nie wyobrażam sobie zyskownego inwestowania na światowych rynkach bez używania tych potężnych instrumentów. Dlatego zależało mi na stworzeniu kompletnego kursu nauki opcji w języku polskim, który będzie wystarczającym materiałem do tego, żeby samodzielnie w ciągu kilku tygodni zdobyć większość praktycznej wiedzy na ich temat. Dzięki temu nawet osoby zupełnie początkujące będą mogły wejść w ten niesamowity świat instrumentów pochodnych i spróbować swoich sił w ogródku dla dorosłych. Ten kurs jest tym, czego wiele lat temu sam szukałem i czego nie znalazłem.

Tomasz Trela o swoim kursie

Dowiedz się więcej na temat opcji

Co to w ogóle są opcje i skąd się wzięły? Do czego się ich używa? Dlaczego warto z nich korzystać?

Królowe derywatów

Opcje istnieją na rynku od lat siedemdziesiątych ubiegłego wieku, jednak mało który krajowy inwestor miał z nimi do czynienia. Wynika to głównie z tego, iż w Polsce dostępne są wyłącznie opcje na WIG20. Jednak na giełdach światowych te instrumenty pozwalają optymalizować strategie inwestycyjne przy handlowaniu tysiącami różnych aktywów, na które są wystawiane. Dzięki opcjom możliwe jest skuteczne zabezpieczanie się przed stratami, ale też szalenie efektywne spekulowanie pod określone wydarzenia rynkowe przy użyciu niespotykanie wysokiej dźwigni finansowej.

Pełna zawartość kursu

Poniżej znajduje się wykaz głównych tematów poruszonych w trakcie kursu. Kliknij w odpowiednią zakładkę i przewiń w dół, aby zobaczyć cały spis treści:

  1. Kontrakt opcyjny: Wprowadzenie pojęcia opcji jako umowy kupna-sprzedaży z odroczonym terminem płatności i z opóźnioną dostawą towaru
  2. Prawo vs. obowiązek: Omówienie różnic pomiędzy stroną kupującą i sprzedającą w zakresie prawa i obowiązku skorzystania z opcji
  3. Zmiana ceny opcji: Cena opcji zmienia się w czasie rzeczywistym i można nią handlować na rynku wtórnym, zamykając transakcję przed czasem
  4. Opcja PUT: Wprowadzenie opcji PUT jako opcji sprzedaży dającęj prawo lub zobowiązującej do sprzedaży akcji
  5. CALL vs. PUT: Porównanie praw i obowiązków wynikających z bycia po dwóch różnych stronach transakcji na opcjach CALL i PUT
  6. Assignment vs. excercise: Wyjaśnienie dokładnego przebiegu procedury wykonania opcji (excercise/assignment) widzianej z dwóch stron transakcji
  7. ITM, ATM, OTM: Trzy stany, w których może znajdować się każda opcja, czyli in-the-money, at-the-money i out-of-the-money
  8. Nomenklatura opcyjna: Jak wygląda, co oznacza i z czego składa się nazwa opcji oraz jak działają cztery typowe zlecenia transakcyjne

Załóż konto w LYNX i odbierz 20% rabatu

Jeśli w ciągu miesiąca od zakupu kursu otworzysz darmowy rachunek inwestycyjny w LYNX Broker i zasilisz go minimalną kwotą 10 000 PLN, otrzymasz zwrot 500 zł za zakup kursu na Twoje konto bankowe oraz 50 USD nagrody do wykorzystania na prowizje od zawieranych transakcji. Podczas otwierania konta wystarczy wpisać kupon: tradingforaliving.pl

Jesteś już klientem LYNX? Napisz do mnie na adres podany w Regulaminie, a otrzymasz indywidualny link do płatności i zniżkę 20% na zakup kursu!

Regulamin sprzedaży znajduje się pod tym linkiem.

Po kliknięciu w poniższy przycisk „Kup teraz” zostaniesz przeniesiony na stronę płatności Dotpay. Po potwierdzeniu otrzymania wpłaty w ciągu 24 godzin na Twój adres e-mail trafi link do pobrania kursu.

Załóż konto w LYNX i odbierz 20% rabatu
Kurs oferowany przez: Hudson Hill Associates Ltd., 85 Great Portland St. 1st fl., W1W-7LT London, United Kingdom, zarejestrowaną pod numerem: 11055007Book Landing Page | Developed By Rara Theme. Powered by WordPress.