Pytania Początkujących

Masz pytanie lub problem natury inwestycyjnej albo technicznej? Opisz go tutaj, a postaramy się pomóc.
Baldwin

Re: Pytania Początkujących

Post autor: Baldwin » 12 lut 2019, 18:08

Makaron pisze:
12 lut 2019, 06:26
1. Yahoo nie ma bądź ma niewielkie opóźnienie, a już na pewno krótsze niż te magiczne 15 minut.

To może Yahoo mi wystarczy... Znalazłem jeszcze Robinhooda, ale tylko dla obywateli US...

kremat0r pisze:
12 lut 2019, 10:41
1. Nie ma nic za darmo. Eurex około 21 USD, Grupa CME około 15 USD ( można kupić na samo CME, CBOT i wtedy taniej) .
Jak grasz akcje looongterm to wystarczy właśnie Yahoo i nie musisz płacić.

Może zdefiniuj tego looongterma - miesiąc w górę?

kremat0r pisze:
12 lut 2019, 10:41
5. Jakie prowizje?
U każdego brokera prowizje za handel na europejskich parkietach są wyższe w por. do amerykańskich. Ciekawi mnie dlaczego.

wujt
Stały bywalec

Post autor: wujt » 12 lut 2019, 20:23

Baldwin pisze:
12 lut 2019, 18:08

Myślę, że jeśli nie handlujesz intraday, kwotowania opóźnione są wystarczające. Poza tym, z tego co pamiętam to na IB jest dostępne darmo lub za kilka dolarów/msc.

kremat0r

Post autor: kremat0r » 12 lut 2019, 20:51

Jak akcje to kwotowania z IB sa ok. Trzeba kupić na wszystkie giełdy USA, z 15usd z opcjami płaciłem.

Jezeli chcesz grac futures to kwotowania z IB to porazka, dno, kilo mułu i jeszcze więcej :)

Awatar użytkownika
Makaron
Stały bywalec

Post autor: Makaron » 12 lut 2019, 23:38

Baldwin pisze:
12 lut 2019, 18:08
Miesiąc? Yahoo sprawdza się przy tradingu godzinnym, gdy w miarę szybko chcesz realizować zyski / ciąć straty.

Awatar użytkownika
dammad
Forumowy wyga

Post autor: dammad » 14 lut 2019, 11:46

Ktoś poleci darmowy/tani portal podobny do gurufocus.com? Tak, abym w jednym miejscu miał wszystkie dane, wskaźniki, etc?

Dzięki!

mlubinski

Post autor: mlubinski » 14 lut 2019, 21:26

mah pisze:
01 lut 2019, 18:12
Ostatnio, przypadkowo, trafiłem na spółkę PHUN... od 3.01 do dzisiaj prawie 2000% wzrostu ;)

Noo calkiem byl niezly tip na short phun :D
Bo na long to raczej slabizna

Krzych_option fun

Post autor: Krzych_option fun » 15 lut 2019, 23:17

Witam.

marketscreener notowania real time

Awatar użytkownika
Tomek
Man with a plan
Kontakt:

Post autor: Tomek » 16 lut 2019, 09:16

Baldwin, giełda IEX w USA udostępnia darmowe notowania w czasie rzeczywistym, do których można się dostać choćby poprzez fajny darmowy portal http://teletrader.com. Tylko trzeba sobie zmienić, że chcesz notowania z IEX w Real Time (ikonka RT), a nie opóźnione z NYSE czy NASDAQ. Tutaj można to zrobić:

Zrzut ekranu 2019-02-16 o 09.10.55.png

Notowania i transakcje na europejskich parkietach zawsze będą droższe, bo tutaj nie ma takiej konkurencji, jeśli chodzi o giełdy. W USA masz kilkadziesiąt prywatnych giełd w tym momencie, które przyznają rabaty za transakcje, próbując w ten sposób ściągnąć klientów indywidualnych, którzy wygenerują im obrót. A obrót potrzebny im z kolei do tego, żeby zaprosić do siebie kosiarki od HFT. W Europie nie ma HFT, więc giełdy nie mają motywacji, żeby przyznawać rabaty.

Więcej o tej giełdzie IEX oraz całym kontekście HFT i przyznawania rabatów można poczytać tutaj: https://www.tradingforaliving.pl/blysko ... -recenzja/

Dammad, IB/LYNX w module Fundamentals za darmo udostępniają bardzo dużo wskaźników, ratios, rekomendacji, kalendarzy ekonomicznych, insiders logów etc. Ale liderem jakości do ceny jest http://yCharts.com Nie znajdziesz w sieci nic lepszego i bardziej kompletnego za tę cenę (wersja lite dla indywidualnych osób kosztuje 50 USD/m-c. Wersja z forecastami 200 USD/m-c, a wersja pełna z integracją z Excelem 400 USD/m-c. Moim zdaniem do domowych potrzeb w zupełności wystarcza wersja za 50 USD. Jakąś alternatywą w przyzwoitej cenie jest jeszcze http://money.net (150 USD/m-c), a niedoścignionym wzorem FactSet, ale tutaj ceny są już liczone w tysiącach dolarów. Tak więc 1) yCharts, 2) GuruFocus, 3) Money.net

Patryk Rozgwiazda
Stały bywalec

Post autor: Patryk Rozgwiazda » 16 lut 2019, 13:52

W jaki sposób uzyskać najłatwiej długoterminowy hedge na USD u brokera Degiro? Mam jakieś 60℅ pozycji w dolarze i chciałbym zagrać tak, aby zarabiać kiedy USD będzie się osłabiać, uważam że jest teraz dobry moment do tego. Najchętniej bym skorzystał z jakiegoś lewarowanego etfa tak, aby nie mrozić w tym dużo kapitału. Niestety nic takiego nie znalazłem.

Awatar użytkownika
Tomek
Man with a plan
Kontakt:

Post autor: Tomek » 16 lut 2019, 14:30

Nie da się. W Degiro nie ma opcji, obligacji, ani ETF-ów w USD.

Moim zdaniem najprostszym i najbezpieczniejszym pomysłem na dolarowy hedge, to kupić obligacje rynków wschodzących. Płacą 5-6% odsetek, a ich cena rośnie wtedy, gdy spada dolar. Masz dwie pieczenie przy jednym ogniu. Ewentualnie możesz zagrać na krótko przeciwko indeksowi dolara ulokowanemu w jakimś ETF, ale do tego potrzebujesz konta brokerskiego z prawdziwego zdarzenia.

Zerknij na korelację obligacji rynków wschodzących (ETF: EMB) z indeksem dolara (ETF: UUP):

BABA_TCEHY_TSLA_MU_UUP_EMB_chart (1).png

Patryk Rozgwiazda
Stały bywalec

Post autor: Patryk Rozgwiazda » 16 lut 2019, 15:27

No konto w Degiro nie jest kontem brokerskim z prawdziwego zdarzenia, ale ja też nie jestem inwestorem z prawdziwego zdarzenia. Kiedyś założyłem i raczej gram tylko średnio-długo terminowo long na akcjach i etf-ach, więc jest dla mnie wystarczające. Rozglądałem się ostatnio za czymś innym, ale przeniesienie pozycji kosztuje zbyt dużo, a płacić wszystkie prowizje na nowo nie uśmiecha mi się. Jak będę robić przebudowę portfela jakąś gruntowną to będzie lepszy moment. :)

Tip z obligacjami rynków wschodzących jest mi znany i z niego korzystam, szkoda że nie ma jakiegoś jeszcze agresywniejszego sposobu z dźwignią. Bo gdybym chciał 1:1 zhedgować swoje aktywa dolarowe to potrzebowałbym zamrozić taką samą ilość kapitału tylko jako hedge. Dźwignia byłaby tu idealna, bo z natury ruchy na EUR/USD nie są zbyt duże.

Awatar użytkownika
Tomek
Man with a plan
Kontakt:

Post autor: Tomek » 16 lut 2019, 15:32

Jest bardziej agresywny sposób, choćby przez użycie opcji na tego EMB. Wtedy nie ma potrzeby kupowania całego ETF-a, tylko wykorzystujesz syntetyczne pozycje opcyjne na niego, bo one wymagają przynajmniej kilkukrotnie mniejszego kapitału niż zakup takiej samej liczby jednostek ETF.

Będzie nawet niedługo krótki webinar na ten temat: https://www.lynxbroker.pl/webinary/pozy ... e-w-akcji/

No ale to nie na Degiro, a poza syntetykami niestety nic mądrego nie przychodzi mi do głowy.

ODPOWIEDZ