Wybór brokera [Zadaj pytanie]

Masz pytanie lub problem natury inwestycyjnej albo technicznej? Opisz go tutaj, a postaramy się pomóc.
Awatar użytkownika
Besso
Moderator

Wybór brokera [Zadaj pytanie]

Post autor: Besso » 07 maja 2020, 18:03

Jeśli masz pytanie dotyczące wyboru brokera, na które nie znalazłeś odpowiedzi na forum, zadaj je tutaj. Postaramy się pomóc i doradzić.

Temat zbiorczy na pytania niezwiązane z konkretnym brokerem.

Rob

Re: koszty ETF vs CFD

Post autor: Rob » 23 maja 2020, 20:20

jeszcze pytanko o brokera/ dom maklerski.
Jestem na etapie szukania tego właściwego dla mnie, gdzie prowizje są do przeżycia.
Mówię tu o ETF'ach europejskich, tudzież z USA i zagranicznych akcjach.
Po analizie kilkudziesięciu podmiotów, najkorzystniej wypada Degiro, ale się zaczopowali i jestem w dłuuugiej kolejce rejestracyjnej...
Natomiast od kilku dni prześwietlam eToro i nie rozumiem dlaczego w różnych porównaniach cenowych nikt go nie uwzględnia?
Może oferta jest zbyt piękna, albo ja znowu czegoś nie dostrzegam, bo... oni nie mają żadnych prowizji !? Jak to możliwe ? Co to za ETFy ? To jakieś syntetyki/ instrumenty pochodne ? Piszą, że nie ... Więcej info pod poniższymi inkami. Macie jakieś zdanie o tym eToro ?

https://www.etoro.com/pl/stocks/
https://www.etoro.com/pl/trading/market ... egory=etfs

rebahas
Stały bywalec

Re: Wybór brokera [Zadaj pytanie]

Post autor: rebahas » 24 maja 2020, 15:58

O Etoro jest wątek, bo chyba samo go nawet zakładałem. To jest głównie market maker i giełdę ma jako dodatek. Jeżeli chodzi Ci o amerykańskie ETF to odpuść sobie Europę, bo tutejsze prawo zakazuje handlu nimi. Jedyny wyjątek to portugalski DIFbroker ale tam są spore ceny zakupu i sprzedaży, no ale wszystko jest i obsługa z tego co się przewijało na forum dobra i pewnie teraz kolejek brak ;)
Na początek prosty w obsłudze i z opłatami niskimi to Sogotrade, bo jak założysz konto z reflinka to masz przez bodajże miesiąc ileś tam darmowych transakcji.

sebo
Forumowy wyga

Re: Wybór brokera [Zadaj pytanie]

Post autor: sebo » 24 maja 2020, 16:13

Etoro to nie broker i odpuść sobie.

ODPOWIEDZ