przelew do zaganicznego brokera

Masz pytanie lub problem natury inwestycyjnej albo technicznej? Opisz go tutaj, a postaramy się pomóc.
JacekD
Posty: 2
Rejestracja: 12 paź 2019, 10:46

przelew do zaganicznego brokera

Post autor: JacekD » 12 paź 2019, 10:52

Witam,
chciałem zrobić przelew do Robomarkets. Preferowane konto w USD. Czy można prosić o podpowiedź jak to zrobić najłatwiej, najtaniej i najbezpieczeniej? Mogę zrobić zarówno przelew z rachunku PLN lub USD. Jest też opcja żebym zrobił to za pomocą Revolut. Na stronie znalazłem różne opcje zrobienia depozytu, ale nie mam wiedzy jak najlepiej. Będę wdzięczny za informację. Pozdrawiam, Jacek

rebahas
Posty: 58
Rejestracja: 25 lip 2019, 15:02

Re: przelew do zaganicznego brokera

Post autor: rebahas » 12 paź 2019, 18:48

O Revoult zapomnij, bo oni korzystają z pośrednika i broker może Ci odrzucić taki przelew, będzie taniej to fakt ale może odrzucić. Ja np przetestowałem Revoult > DIF i przeszło ale gorzej było jak miało wrócić bo się okazało, że podałem konto USD w Revoult a przelew do DIF przyszedł z Barklays no i kilka dni dochodzenia bo AML i te historie. Już tu pisałem na forum - unikać Revolut jak ognia, owszem kupno marchewki w PL albo gdzieś w świecie ok i to tyle z ich usług jest w miarę stabilne i bezpieczne.

Z kantor Alior jak wymienisz u nich walutę to przelew w SHA ma za free a możesz wynegocjować lepsze kursy wystarczy do nich napisać.
Przelew z konta USD w swoim banku też ok tylko pytanie jakie są jego koszty.

JacekD
Posty: 2
Rejestracja: 12 paź 2019, 10:46

Re: przelew do zaganicznego brokera

Post autor: JacekD » 13 paź 2019, 11:56

Dzięki. jeszcze poczytam. Co widzę na dzisiaj to mają na stronie "przelewy 24" - wtedy przelew w PLN. nie wiem jeszcze jaki koszt i jaki spread mają w Robomarkets do kupna USD (zapytałem brokera). jest tam kilka innych opcji których nie rozumiem - np. podane są banki (m.in. Barclays), ale nie rozumiem, czy trzeba mieć tam rachunek, czy to jest rachunek depozytowy brokera na który mogę przelać bezpośrednio USD (też wyjaśnię z Robomrkets)

rebahas
Posty: 58
Rejestracja: 25 lip 2019, 15:02

Re: przelew do zaganicznego brokera

Post autor: rebahas » 13 paź 2019, 19:43

https://www.robomarkets.com/clients/fun ... sion-free/

Zobacz sobie Skrill mają dobry przelicznik i są już sprawdzonym pośrednikiem.

ODPOWIEDZ