Delta Airlines

Inwestowanie na Wall Street w spółki Made in USA. Akcje, ETF-y i indeksy. Pomysły, sugestie i rekomendacje. Kanada i Australia też dają radę.
Awatar użytkownika
Tomek
Money talks
Posty: 2566
Rejestracja: 09 mar 2017, 20:40
Kontakt:

Re: Delta Airlines

Post autor: Tomek » 14 lip 2018, 11:49

W sensie ryzyko wykonania krótkiej opcji przed czasem? Bo jeśli to masz na myśli, to byłaby świetna wiadomość.

Wystawiasz opcje, żeby po miesiącu wygasła i zebys zatrzymał 100% zysku z jej wystawienia. Jeśli ktoś ja wykona po tygodniu, to po tygodniu będziesz miał 100% zysku z tej opcji. Akcje kupione przez jej wykonanie od razu odsprzedajesz na rynku po cenie spot i wystawiasz kolejna taka sama opcje, z której kasujesz kolejna premie :)

No ale to teoria, bo kto chciałby wykonywać PUT-a przed ex-day.

piap
Stały bywalec
Posty: 264
Rejestracja: 05 gru 2017, 16:50

Re: Delta Airlines

Post autor: piap » 14 lip 2018, 21:00

Chodzi mi o to, że wtedy jest dzień przyznania dywidendy czyli od razu o tyle kurs spadnie - co dla nas nie będzie korzystne bo gramy na wzrosty.

A co do przykładu który opisałeś to chyba ma on zastosowanie tylko wtedy gdy cena rynkowa jest powyżej strike'a naszego wystawionego puta - bo wtedy nie dość ze zgarniamy premie to jeszcze kupujemy akcje po cenie nizszej i od razu sprzedajemy po rynkowej wyższej - ale to by bylo baaardzo nieracjonalne z pkt widzenia posiadacze tej opcji :)

Natomiast gdy put jest in the money to tracimy - bo musimy kupic po cenie wyzszej od rynkowej i sprzedac od razu ze strata (minus premia). Czy nie lepiej wtedy trzymac takie akcje (zabezpieczone kupionym putem - czyli z ograniczonym ryzykiem) - na wypadek jakby urosly powyzej strike'a (i premii za kupionego puta) i wtedy dopiero zarobimy?

Awatar użytkownika
Tomek
Money talks
Posty: 2566
Rejestracja: 09 mar 2017, 20:40
Kontakt:

Re: Delta Airlines

Post autor: Tomek » 16 lip 2018, 09:30

piap pisze:Czy nie lepiej wtedy trzymac takie akcje (zabezpieczone kupionym putem - czyli z ograniczonym ryzykiem) - na wypadek jakby urosly powyzej strike'a (i premii za kupionego puta) i wtedy dopiero zarobimy?
Teoretycznie lepiej wtedy zrealizować mini-stratę na akcjach i wystawić kolejnego PUT-a, żeby odbudować spreada. Jeśli kurs wzrośnie, to będzie zysk, jeśli kurs będzie stał w miejscu, to będzie zysk, jeśli kurs spadnie, to będzie strata. W przypadku posiadania akcji strata będzie w dwóch na trzy przypadkach (gdy kurs akcji stoi lub spada) a zysk tylko wtedy, gdy kurs akcji wzrośnie. Statystycznie to po prostu lepiej wygląda od strony wystawienia kolejnej opcji za kolejną premię. Poza tym wystawienie kolejnego PUT-a poprawia pierwotny wskaźnik risk-to-reward, bo parametr "reward" jest wyższy. No chyba, że chcesz przetrzymać akcje dłużej niż zakładał horyzont pierwotne spreada, no to wtedy lepiej siedzieć na akcjach, tylko że jak kupiony PUT wygaśnie, to i tak po tym terminie masz niehedgowaną pozycję.

No ale to czysto teoretyczne rozważania, bo w praktyce takie ryzyko wykonania opcji przed czasem przed ex-dividend day istnieje raczej na wystawionych CALL-ach, a nie na PUT-ach.

Awatar użytkownika
Rastignac
Ekspert
Posty: 844
Rejestracja: 05 sty 2018, 13:00

Re: Delta Airlines

Post autor: Rastignac » 18 lip 2018, 17:26

tomasz_augustynowicz pisze:zastanowił bym się nad zakupem jak wróci na danych do trójkąta :)
Właśnie wrócił ;)

Awatar użytkownika
Hubert
Forumowy wyga
Posty: 738
Rejestracja: 21 gru 2018, 12:20

Re: Delta Airlines

Post autor: Hubert » 04 sty 2019, 14:56

Zastanawiam się czy dziś nie wystawić PUtów na Delte ? Mocne wsparcia na 43-45 USD plus mega odychelenie co myślicie?

ODPOWIEDZ