HCR - kurs

Inwestowanie na Wall Street w spółki Made in USA. Akcje, ETF-y i indeksy. Pomysły, sugestie i rekomendacje. Kanada i Australia też dają radę.
Awatar użytkownika
Tomek
Człowiek na wakacjach
Kontakt:

Re: HCR - kurs

Post autor: Tomek » 09 sie 2019, 13:10

Hmm, na earnings callu zarząd pokazał dane, że z programu buybacku na 25 mln zatwierdzonego do czerwca 2020 roku skupili do tej pory akcje dopiero za 3 mln, czyli zostaje im cały czas do skupienia papierów za 22 mln przez kolejnych 10 miesięcy. Zawsze to jakiś powód do wzrostów, zwłaszcza, że 22 mln to ponad 11% całej obecnej kapitalizacji firmy. No i raczej ten skup będzie rozłożony w czasie, bo średni dzienny obrót na tych akcjach to jakieś 840 000 sztuk, czyli wartość 1.6 mln, więc jak zarząd nie chce zabić rynku, to będzie musiał te papiery skupować powoli i regularnie, zapewniając tym samym stabilny popyt.

Chociaż z drugiej strony, trochę to dziwne, że akcje są handlowane po cenie 2 USD od dłuższego czasu, a do tej pory skupili tylko za 3 mln. Zwłaszcza, że w Q2 wygenerowali 112 mln gotówki, z czego po wszystkich zakupach zostało jeszcze wolnych 6 mln. To trochę tak, jakby pokazywali, że lepiej i pewniej jest trzymać gotówkę niż kupić własne akcje za 2 USD/szt.

To całe Hi-Crush to chyba najdziwniejsza spółka, jaką widziałem w mojej giełdowej karierze. Obecna wartość firmy na rynku jest już cztery razy niższa niż przychody czy wartość księgowa i osiąga niemalże ten sam poziom co EBITDA z jednego roku (która jeszcze wzrosła o 40% w Q2)...

Dla porównania u bliskiej konkurencji wygląda to tak:

HCR_SLCA_chart-4.png

Trochę to przypomina sytuację z 2016 roku, tylko bardziej.

arku
Stały bywalec

Post autor: arku » 03 wrz 2019, 20:37

W zeszłym tygodniu chciałem zagrać pod obronę minimów na 1,55 i jakieś lokalne podwójne dno. Postanowiłem wystawić trochę putów, ale nie sprawdziłem dokładnie zlecenia i zamiast sell poszło buy i dostałem longi PUT.
Po fakcie pomyłka okazała się korzystna :-)

Thorwald
Stały bywalec

Post autor: Thorwald » 08 wrz 2019, 09:37

Teraz rozumiem dlaczego piasek, aż tak dołuje:
Sen. Elizabeth Warren on Friday promised to sign an executive order on her first day in office, putting a moratorium on new fossil fuel leases and pledged to ban fracking “everywhere.”

Zgodnie ze badaniami opinii publicznej przeprowadzonymi w sierpniu 2019r, Elizabeth Warren wygrywa w 2020r wybory z Donaldem Trumphem. Tak samo Joe Biden.

mlubinski
Stały bywalec

Post autor: mlubinski » 08 wrz 2019, 11:02

Ok a jesli by faktycznie zabanowali, to na jaki obszar moze sie produkcja przesunac z piasku? Bo nie wierze ze nagle wszystko zniknie i beda tylko solary i wiatraki 😂

Thorwald
Stały bywalec

Post autor: Thorwald » 09 wrz 2019, 11:55

Jak rozumiem banują fracking natomiast nadal wolno eksploatować klasyczne złoża ropy naftowej. Po prostu zwiększą import z zagranicy.

Awatar użytkownika
Rastignac
Ekspert

Post autor: Rastignac » 09 wrz 2019, 12:12

Przypomnijmy ile warte są sondaże: https://www.youtube.com/watch?v=YZ46I3kMOr0
Mogę oglądać to codziennie, a i tak będę się uśmiechał :)

ODPOWIEDZ