Szybkie pomysły na spekulację

Inwestowanie na Wall Street w spółki Made in USA. Akcje, ETF-y i indeksy. Pomysły, sugestie i rekomendacje. Kanada i Australia też dają radę.
Awatar użytkownika
CoinsMakingCoins
Forumowy wyga

Re: Szybkie pomysły na spekulację

Post autor: CoinsMakingCoins » 16 sty 2021, 23:08

kotu pisze:
16 sty 2021, 22:35
O tego jeszcze nie było, Glina rysujący kreski ;)

Powinien być oddzielny topic do tego, proponuję nazwę "Bulls' food" :)

Awatar użytkownika
glina
Ekspert

Post autor: glina » 16 sty 2021, 23:14

Wooow. Patrzcie ale zarabisty papier znalazlem w sam raz na te okazje:

https://www.tradingview.com/symbols/LSE-3CRM/
edit:
ten nawet lepszy bo w USD
https://www.tradingview.com/symbols/LSE-CRM3/

Awatar użytkownika
kotu
Stały bywalec

Post autor: kotu » 16 sty 2021, 23:28

Heh, no myślałem że Glina tym gardzi, ale widzę że jednak nauczył się czegoś od Ryśka ;)

ja wciąż jestem zdumiony jak często te bohomazy działają. Zazwyczaj patrzę tylko na proste trendy i kanały i staram się nie zajmować pozycji wbrew wyraźnym sygnałom. Niektórzy magicy twittera odnajdują różne dziwne patterny i o dziwo skuteczność jest spora.

Awatar użytkownika
glina
Ekspert

Post autor: glina » 16 sty 2021, 23:30

Juz sie chyba przyznawalem ze 21 DMA, 50 DMA i 200 DMA uzywam, podobnie jak dlugoterminowych linii trendu (log i liniowych). Reszta to jakies cuda na kiju i szarlatanstwa ;-). Po prostu nie czekam na sygnaly do kupna, bo na te mozna czekac latami. 200 DMA jest rzadkie.

Awatar użytkownika
CoinsMakingCoins
Forumowy wyga

Post autor: CoinsMakingCoins » 16 sty 2021, 23:31

kotu pisze:
16 sty 2021, 23:28
Heh, no myślałem że Glina tym gardzi, ale widzę że jednak nauczył się czegoś od Ryśka ;)

ja wciąż jestem zdumiony jak często te bohomazy działają. Zazwyczaj patrzę tylko na proste trendy i kanały i staram się nie zajmować pozycji wbrew wyraźnym sygnałom. Niektórzy magicy twittera odnajdują różne dziwne patterny i o dziwo skuteczność jest spora.

Ja nadal uważam, że skuteczność jest porównywalna do deszczowego tańca w trakcie suszy czy modlitwy o 6ke w totku, ale ja jestem ignorantem i do tego nie za mądrym.

odrion
Stały bywalec

Post autor: odrion » 16 sty 2021, 23:36

Technicznie CRM jest w bardzo ciekawym momencie. Spadł już 25% od szczytu, poza 200 MA na daily i mamy opór na Weekly (lina trendu od 2015):
Obrazek

Co do szybkiego screeningu to Tomkowi w grudniu na webinarze dla SGH z zarządzania ryzykiem portfela wyszło, że CRM został wyfiltrowany jako jedna z 19 spółek po podanych na szybko kryteriach.

Chyba skuszę się na niewielką pozycję ze SL ok 7%.

Takeda
Wschodząca gwiazda

Post autor: Takeda » 16 sty 2021, 23:42

Moim zdaniem wszystkie sygnały techniczne działają ale tylko w krótkim zakresie czasowym - każdy widzi ta 200 Ema i ustawia w jej poblizu zlecenie kupna albo stoplossa - mamy więc zwiększone prawdopodobieństwo że rzeczywiście dojdzie tam do akcji.

Potem jednak impet się wypala i tu na dwoje babka wróżyła - albo wróci do głównego trendu up, albo problem jest na tyle istotny że wróci do osuwania się w dół.

Na spekulacje ok, ale w długim terminie myślę że można znaleźć lepsze spółki. Powyżej 240 tego CRM bym już nie trzymał.

Ps. BABA rowniez odbiła się od 200tki (nieco poniżej). I tu też myślę że w okolicy 260 pojawia się kłopoty.

Awatar użytkownika
glina
Ekspert

Post autor: glina » 16 sty 2021, 23:47

A co jest nie tak z CRM? Dobra spolka ze swietnymi prognozami wzrostu (25+% revenue growth).

Mam nadzieje, ze wejdzie w Poniedzialek z rana ten lewarowany 3x papier i nie planuje sie rozdrabniac ;-). Tez raczej na krotko, bo to jednak 200B firma wiec wielkich wzrostow sie nie spodziewam.

Takeda
Wschodząca gwiazda

Post autor: Takeda » 17 sty 2021, 00:18

Coś musi być nie tak, skoro kurs spadł od szczytu o 25%. Albo jakiś problem, albo ryzyko. Sposób w jaki on spada jest również niepokojący, bo to nie jest gwałtowna wyprzedaż pod wpływem emocji, ale regularne opadanie w dół. W ujęciu tygodniowym dotknęło ograniczenia dolnej wstęgi bollingera - to ewidentna słabość.

Może i odbije ale ja m.in od Ciebie nauczyłem się by nie kopać się z koniem i zamiast spółki która przejawia słabość wybierać taka która pokazuje moc.

Btw to fajny setup na odbicie na naszym podwórku jest właśnie na Dino.

Awatar użytkownika
Hubert
Forumowy wyga

Post autor: Hubert » 17 sty 2021, 06:53

Takeda pisze:
17 sty 2021, 00:18
Coś musi być nie tak, skoro kurs spadł od szczytu o 25%. Albo jakiś problem, albo ryzyko. Sposób w jaki on spada jest również niepokojący, bo to nie jest gwałtowna wyprzedaż pod wpływem emocji, ale regularne opadanie w dół. W ujęciu tygodniowym dotknęło ograniczenia dolnej wstęgi bollingera - to ewidentna słabość.

Może i odbije ale ja m.in od Ciebie nauczyłem się by nie kopać się z koniem i zamiast spółki która przejawia słabość wybierać taka która pokazuje moc.

Btw to fajny setup na odbicie na naszym podwórku jest właśnie na Dino.
Spadł bo kupił WORK za 40 bln i rynkowi się to nie spodobało . Jednak ja uważam ze ta fuzja to będzie mega synergia i tu za 2 lata będzie 400 jak nic :)

Awatar użytkownika
glina
Ekspert

Post autor: glina » 17 sty 2021, 18:36

Takeda pisze:
17 sty 2021, 00:18
Coś musi być nie tak, skoro kurs spadł od szczytu o 25%. Albo jakiś problem, albo ryzyko.

Wydaje mi sie, ze $CRM za mocno przestrzelil po dolaczeniu do DJIA oraz po wynikach w wakacje. Do tego dolozyl sie trend boczny na wszystykich large capach technologicznych (czyli np. wszystkie FAANG, ktore juz waluacja zachaczaja o value - GOOG, MSFT, AMZN - P/E=~30-35, XOM ... P/E=65 zarty jakies). Mysle, ze rynek jest powoli gotowy na powrot do MegaCapow ale masz absolutna racje, jestem absolutnym przeciwnikiem zgadywania kierunku rynkow. Moze nie bede szalal z ta pozycja na CRM ale jednak mam przeczucie, ze to 200DMA zadziala.

odrion
Stały bywalec

Post autor: odrion » 17 sty 2021, 20:58

Rozmawiając o CRM - ma ktoś może konto na Ycharts, żeby sprawdzić upside do price za ostatnie 5 lat?
Market screener pokazuje avg upside 28% ale jak Tomek uczył dobrze byłoby odnieść do danych historycznych, żeby wiedzieć czy to dobrze czy tak sobie ;).

Kamil Jankowski
Wschodząca gwiazda

Post autor: Kamil Jankowski » 17 sty 2021, 21:03

prosze
Załączniki
crm.png

odrion
Stały bywalec

Post autor: odrion » 18 sty 2021, 09:25

Dzięki Kamil. Jak nic jest potwierdzenie, że upside jest na dobrym poziomie (może niski upside nie pokazuje super górek, ale za to duży upside pięknie pokazuje dołki), spółka bardzo dobra, z rosnącymi przychodami i rewizjami, technicznie w bardzo dobrym momencie. Trzeba czekać do wtorku, ale jak otworzą giełdy, to planuję zająć pozycję.
Ostatnio zmieniony 18 sty 2021, 09:27 przez odrion, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
glina
Ekspert

Post autor: glina » 18 sty 2021, 09:27

Mozesz zajac w Londynie lub Frankfurcie juz dzis :-). Po co czekac na gap up

ODPOWIEDZ