Carvana

Inwestowanie na Wall Street w spółki Made in USA. Akcje, ETF-y i indeksy. Pomysły, sugestie i rekomendacje. Kanada i Australia też dają radę.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Rastignac
Stały bywalec

Re: Carvana

#11 Postautor: Rastignac » 07 gru 2018, 13:30

Tofu, śledzisz dalej tę spółkę? Przez ostatnie 4 miesiące wycena spadła o 50%, więc rzuciłem okiem. Trzeba przyznać, że wzrost sprzedaży mają konkretny.

Awatar użytkownika
Plastic Tofu
Stały bywalec

#12 Postautor: Plastic Tofu » 07 gru 2018, 18:39

Rastignac pisze:Tofu, śledzisz dalej tę spółkę? Przez ostatnie 4 miesiące wycena spadła o 50%, więc rzuciłem okiem. Trzeba przyznać, że wzrost sprzedaży mają konkretny.

Tak, ale ostatnią transakcję jaką przeprowadziłem:
09/19/2018 12:14:45 Sold 350 CVNA @ 59.59
Od tego czasu dalej jestem zdania, że jest to dobra spółka, a sprzedaż samochodów używanych w internecie (mam na myśli bez oglądania, za to z gwarancją zwrotu w ciągu 7 dni) przejdzie tą samą drogę co sprzedaż ciuchów, a szczególnie szybko w USA gdzie najwazniejszym kryterium kupna jest kolor. Stawia więc to tę spółkę w uprzywilejowanej pozycji lidera na rynku, albo inaczej przypomina mi Carmax (KMX) tylko bez drogich nieruchomości.
Tyle narracji.
AF - troche trudno bo jeszcze nie ma zysków ale balance sheet i revenue WOW!
AT - przykładam w tym przypadku niewielką wagę, ale tylko ona mnie trzyma, gdyż nie widzę jeszcze punktu wejścia, a poza tym trzęsie tym ostro w tej ostatniej zawierusze od początku pażdziernika gdyż obrywa to jako spółka technologiczna.
Myslę, że jak rynek sie troszke uspokoi to znowu w nią wejdę.
I kinda like hypotheses I kinda dig laws
I kinda like defending causes and underdogs
I like theories of evolution and of design
I don't believe in anything except for decline

Awatar użytkownika
Rastignac
Stały bywalec

#13 Postautor: Rastignac » 07 gru 2018, 19:01

To gratulacje za zgarnięcie zysku. Porównywałem właśnie dzisiaj przychody CVNA z KMX, który też zaczyna oferować podobne usługi i podobno jest to jedna z przyczyn zjazdu na cenie akcji Carvany. Chciałbym przed zajęciem pozycji przynajmniej wiedzieć, że mają jakąś przewagę konkurencyjną nad CarMax.

Awatar użytkownika
Tomek
Man with a plan
Kontaktowanie:

#14 Postautor: Tomek » 07 gru 2018, 20:07

Fundamentalnie to KMX bije CVNA w niemal każdej kategorii. Tutaj dwa raporty do porównania:

CVNA: https://www.dropbox.com/s/tawrq15ng3xk9ya/CVNA_pro_rating_report.pdf?dl=0
KMX: https://www.dropbox.com/s/lm3om162yhv6rms/KMX_pro_rating_report.pdf?dl=0

Awatar użytkownika
Rastignac
Stały bywalec

#15 Postautor: Rastignac » 07 gru 2018, 20:23

Dzięki za te raporty. Daruję sobie w takim razie dalszy research.

Awatar użytkownika
Tomek
Man with a plan
Kontaktowanie:

#16 Postautor: Tomek » 07 gru 2018, 20:40

Chociaż tak spekulacyjnie to czemu nie, do tej pory w sumie cena bardzo ładnie słuchała rekomendacji i poziomów docelowych wyznaczanych przez analityków.

CVNA_chart.png
CVNA_chart.png (56.97 KiB) Przejrzano 123 razy

Awatar użytkownika
Plastic Tofu
Stały bywalec

#17 Postautor: Plastic Tofu » 07 gru 2018, 20:47

Rastignac pisze:To gratulacje za zgarnięcie zysku. Porównywałem właśnie dzisiaj przychody CVNA z KMX, który też zaczyna oferować podobne usługi i podobno jest to jedna z przyczyn zjazdu na cenie akcji Carvany. Chciałbym przed zajęciem pozycji przynajmniej wiedzieć, że mają jakąś przewagę konkurencyjną nad CarMax.

Nie ma dealerów, czyli największy koszt odpada. Nie ma potrzeby kupować działki w "dobrej części miasta", można tam gdzie jest tanio, poza miastem, czy w części industrialnej, po jakiejś fabryce itp. Nie potrzeba sprzedawców - co prawda obie firmy oferują jedną cenę (nie ma negocjacji) ale w Carmax salesman musi być więc nawet jakaś niewielka stała pensja (reszta zarobku to commission) jest wydatkiem. Tu mały sidebar Carvana ma miejsca gdzie możesz odebrac samochód (13 o ile sie nie mylę) jak w vending machine, ale nie są to miejsca gdzie dochodzi do transakcji. Mobilność też stawia Carvanę wyżej. W Carmax musisz pojechać i odebrać samochód, do 250 mil ściągną ci go za darmo, a powyżej koszta są od 100-1000$ ale nadal wyląduje on na placu z którego musisz go odebrać. Myślę że to przypomina start Amazona i sprzedaży wysyłkowej, która z czasem wyprze tradycyjnych dealerów. Ceny samochodów nie są żadną kartą przetargową gdyż porównywarek internetowych jest mnóstwo i zbyt drogi samochód się nie sprzeda, co spowodowało spadek i wyrównanie cen. Wiec jest walka na obsługe przy kupnie czyli korzystne finansowanie, dobra cena za trade in itp. Wizyta u dealera to zawsze pare godzin i wielu ludzi chce tracić czasu kiedy samochód mimo wszystko ma gwarancję i nawet jak cos się dzieje to naprawy sa darmowe.

Z drugiej strony model Carvany jest łatwy do podrobienia, Carmax to gigant i kupienie kilku lawet nie powinno stanowić problemu. Pytanie jest czy pozostaną przy swoim modelu i prześpia moment jak Walmart pozwolił się prześcignąć Amazonowi, czy zgniota Carvanę jak robaka, którym jeszcze jest.

Awatar użytkownika
Rastignac
Stały bywalec

#18 Postautor: Rastignac » 07 gru 2018, 21:11

Dzięki wielkie. Zastanowię się jeszcze jak nie znajdę nic ciekawszego.

Awatar użytkownika
Plastic Tofu
Stały bywalec

#19 Postautor: Plastic Tofu » 07 gru 2018, 21:21

Tomek pisze:Fundamentalnie to KMX bije CVNA w niemal każdej kategorii. Tutaj dwa raporty do porównania:

CVNA: https://www.dropbox.com/s/tawrq15ng3xk9ya/CVNA_pro_rating_report.pdf?dl=0
KMX: https://www.dropbox.com/s/lm3om162yhv6rms/KMX_pro_rating_report.pdf?dl=0

To jest porownanie niemalże startupu z największym dealerem używek w USA. Troszke nie fair. Firma 5 lat vs 25 lat. Tak, ryzyko większe i na pewno nie jest to kandydat do portfela emerytalnego typu kupic i zapomnieć, ale pomimo tego wzrosty są imponujące w porównaniu z KMX gdzie ich praktycznie nie ma.
Nie mam czasu szukać, ale władca tej strony bronił netflixa (o ile pamiec mnie nie myli) podając wzrastające revenue, a to w CVNA wygląda bardzo ładnie. :)
Sumując niezła spółka do portfela spekulacyjnego i dobrze ustawione SL, szczególnie gdy klimat sie poprawi wokół tech.

Awatar użytkownika
Plastic Tofu
Stały bywalec

#20 Postautor: Plastic Tofu » 07 gru 2018, 21:24

Rastignac pisze:Dzięki wielkie. Zastanowię się jeszcze jak nie znajdę nic ciekawszego.

Jak znajdziesz daj znać. Zawsze szukam lepszego konia do ciągnięcia mojego majdanu.

Wróć do „God Bless America!”