Wojna handlowa

Wszystko, co dotyczy sfery makroekonomicznej. Cykle, pieniądz, produkcja, kredyt, podaż, popyt i konsument.
Greg
Forumowy wyga
Posty: 6080
Rejestracja: 15 mar 2017, 00:33
Kontakt:

Re: Wojna handlowa

Post autor: Greg » 29 sie 2019, 00:43

W/g mnie się nie skończy i wybije tą górną linię co nie znaczy, że nie będzie cofki... Jak widzę jakie to ma tempo no może faktycznie rekord RSI ever ostatnio TLT pobiło ... Tylko depresja jest raz na 90 lat i P/E=5 raz na ok 45 lat, więc te RSI i te linie maja tyle do zaoferowania co NIC w/g mnie ... A jaki scenariusz nam gospodarka napisze to aż sam jestem ciekaw ... Kogo rozstrzela żeby wywołać panikę na tym inverted yield curve ... to się okaże. Już polski sektor bankowy ledwo dycha widzę... Ciekawe kogo przewróci w Polsce ... Getin? Alior? Commerzbank i mBank? Strzelać sobie można, ale nie ma to znaczenia. Ta mina RPP które podnosi stopy gdy gospodarka walnęła... Chce ten zakuty łeb tego Łona zobaczyć z RPP co za pierdoły będzie opowiadał. Niech tnie i zabije GetinBank i podwyższy inflację w Polsce do szybszego spowolnienia ... Good Luck!

Tak będziesz nie obniżał stopy a podwyższał gdy GDP Polski będzie leciało na pysk, że zmienisz całą swoją teorię Łon... To nie jest recesja tłumoku to początek depresji gospodarczej... Te 25bps to tak przestymuluje naszą gospodarkę, że narody klękajcie ... Ale za to następne osłabienie banków i złotówki i ściągnie większą inflację do nas na wyssanym i wysyconym eksporcie.

Obrazek

Efekt ... Pozamiatane ... Dead-cat bounce puszcza na bankach, zaraz puści na całej reszcie ... Cykl gospodarczy daje dzisiaj wybór zły lub zły więc Łon wybrał zły ... hehe

Obrazek

sebo
Forumowy wyga
Posty: 1985
Rejestracja: 11 mar 2017, 11:55

Re: Wojna handlowa

Post autor: sebo » 29 sie 2019, 01:11

O bankach to już od jakiegoś czasu się mówi, że jest źle, Getin, Idea, teraz Alior itd.
RPP to szkoda gadać, tak jest jak się politycznie wybiera jak do NBP. Zawsze były układy i będą.
W zasadzie, to co piszesz to zostaje tylko przeleżenie na plaży, przez jakieś dwa lata i chyba tak zrobię.

Greg
Forumowy wyga
Posty: 6080
Rejestracja: 15 mar 2017, 00:33
Kontakt:

Re: Wojna handlowa

Post autor: Greg » 29 sie 2019, 02:38

Patrz na tego głąba ...

https://innpoland.pl/154437,eryk-lon-ek ... pienieznej

Odpowiedzią na recesję są cnoty św.Moniki... koleś chyba za dużo czegoś pali.

Jak stwierdza, drogowskazem dla polskiej polityki pieniężnej powinna być "heroiczność cnót św. Moniki", której modlitwa za swojego syna św. Augustyna dała "znakomite efekty".

Jak tacy ludzie siedzą w RPP to powiem a niech w pi..du walnie w końcu w tą Polskę, chociaż tak jakby RPP miała jakie znaczenie... Jak cykl się zwinie to i RPP nic nie pomoże i koniec, ale zacieram ręce bo chce zobaczyć co ta banda pajaców zrobi ... w prosperity się każdy umie odnaleźć, ale w nie prosperity ciekawe na co będą zrzucali kto winę za problemy ponosi ... Niech zgadnę ... PO?

A co do banków to w ogóle nie śledzę Polski (oprócz USDPLN), dopiero dzisiaj się dowiedziałem, że katapultuje banki w Polsce w stronę jakiejś czarnej dziury, no cóż po prostu ekonomia słabnie ... co tu filozofować dlaczego. Najdłuższy (lub 2 najdłuższy) cykl gospodarczy od II wojny światowej 121 miesięcy więc mid-cycle jak to Powell powiedział jak ta lala. Zwija się wszystko bo po prostu przyszedł na to już czas nad czym tu debatować...

Przy innej okazji zaproponował [Eryk Łon], aby cała Unia Europejska po prostu przyjęła jako walutę unijną polskiego złotego.

Uwielbiam go czytać ... jedyna rozrywka z Polski ... Eryk Łon i jego wywody...

sebo
Forumowy wyga
Posty: 1985
Rejestracja: 11 mar 2017, 11:55

Re: Wojna handlowa

Post autor: sebo » 29 sie 2019, 10:10

Ten cytat ostatni mi się podoba. Jeszcze jak wizerunki damy jakieś zwierzęta to całkiem fajne banknoty mogą być i jeszcze ze złota jak sama nazwa wskazuje, bo nie złotówka a złoty polski.

Wracając niby wszyscy będę się bili ale każdy będzie grabił do siebie, dlatego my w tej pseudo uni musimy uważać, bo jak widać Francja to się zawsze bała i trzęsie i patrzy jak tu ograć najwięcej. Tylko Niemcy są silne.

Greg
Forumowy wyga
Posty: 6080
Rejestracja: 15 mar 2017, 00:33
Kontakt:

Re: Wojna handlowa

Post autor: Greg » 29 sie 2019, 16:28

A co do rowerów sebo ...

Ale dobry przykład na czasie trafiłem ... :D Czyli Unia Europejska jednak ma jakąś tam wojne handlową z Chinami... na pewno o rowery

https://www.bankier.pl/wiadomosc/UE-w-o ... 29086.html

Obrazek

domi
Stały bywalec
Posty: 214
Rejestracja: 06 gru 2017, 11:03

Re: Wojna handlowa

Post autor: domi » 29 sie 2019, 16:43

Czyli teraz po kolei będą cła na wszystko wprowadzać, jedni na drugich.

mlubinski
Stały bywalec
Posty: 445
Rejestracja: 07 cze 2018, 21:26

Re: Wojna handlowa

Post autor: mlubinski » 29 sie 2019, 16:49

Najsmieszniejsze jest to ze na samym koncu to zwykly szary ludek za to buli z wlasnej kiesy :)

ODPOWIEDZ