Strona 1 z 1

GPW backtesty

: 17 gru 2019, 22:06
autor: BartoszZ
Znacie jakieś narzędzie do backtestów akcji na GPW? Chciałbym sprawdzić jakie historyczne zwroty dawały niektóre strategie inwestycyjne (głównie w oparciu o wskaźniki analizy fundamentalnej).

Re: GPW backtesty

: 18 gru 2019, 18:55
autor: Tomek
Obawiam się, że nie ma takiego narzędzia, które pozwalało by testować historycznie różne strategie w oparciu o wskaźniki/czynniki fundamentalne. To jest między innymi jeden z głównych powodów, dla których coraz więcej osób ucieka z GPW na dojrzalsze rynki. Liczba dostępnych narzędzi i możliwości analitycznych jest tam po prostu nieporównywalnie większa.

Re: GPW backtesty

: 18 gru 2019, 18:58
autor: MarcinBB
BartoszZ pisze:
17 gru 2019, 22:06
Znacie jakieś narzędzie do backtestów akcji na GPW? Chciałbym sprawdzić jakie historyczne zwroty dawały niektóre strategie inwestycyjne (głównie w oparciu o wskaźniki analizy fundamentalnej).

Zobacz na to:
https://www.fundamentalna.net/
https://www.makrosfera.net/
https://10-procent-rocznie.blogspot.com/

To powiązane serwisy

Re: GPW backtesty

: 12 lut 2020, 18:34
autor: Piter
Witam serdecznie.

Interesowałem się niedawno tym tematem i natrafiłem na portal :https://gieldowyradar.pl/

Kilka moich uwag:

  • Umożliwia on back testy rynków GPW i NewConnect, jednakże tylko 7 lat wstecz.
  • Jest możliwość wypróbowania pełnej wersji konta przez tydzień za darmo.
  • Portal wydaje się porządny, ale nie bardzo rozumiem jak ten skaner działa. No bo na przykład jeśli filtruję sobie spółki, to widzę na swojej liście również spółki, stosunkowo młode, 2-3 letnie. Jak więc można zrobić back test takiego portfolio ? Czy to działa na zasadzie, że po prostu spółka wchodzi do portfolio w dniu wejścia na rynek ? Bo jeśli tak to kiepsko, myślę, że w tej analizie powinny być widoczne tylko spółki które istniały 7 lat wcześniej i oczywiście selekcja powinna bazować na wskaźnikach z tamtego okresu.

Bardzo chętnie przeczytałbym Wasze odczucia w związku z tym portalem.

Re: GPW backtesty

: 13 lut 2020, 01:20
autor: wujt
Jeśli ktoś jest w posiadaniu danych, mogę pomóc w napisaniu backtestu w Pythonie.

Re: GPW backtesty

: 13 lut 2020, 14:53
autor: Thorwald
Dla mnie ten portal miałby sens jakby dla zdefiniowanej przeze mnie strategii generował sygnały kupna/sprzedaży na maila.
Co do backtestów to jeżeli zdefiniujesz np. strategię opartą o współczynnik to bez względu na to czy spółka jest od 7lat na giełdzie czy od roku to z chwilą spełnienia współczynnika wchodzi do portfolio. Przecież te zdefiniowane przez twórcę strategie nie mają stałych portfolio przez okres 7lat tylko ulegają co miesiąc (lub kwartał w zależności od ustawień) zmianie.
Dość dobre wyniki niektórych strategii wynikają po części z braku dywersyfikacji i są momenty gdy dla niektórych strategii w portfelu są tylko 1-3 spółki, oraz prawdopodobnie nie są liczone koszty transakcyjne. Te przy całkowitym zmianie portfela co miesiąc liczącego np. 10 spółek daje 240 transakcji rocznie. Spory koszt na GPW.