Podatki, US trading

Masz pytanie lub problem natury inwestycyjnej albo technicznej? Opisz go tutaj, a postaramy się pomóc.
Lukasz

Re: Podatki, US trading

Post autor: Lukasz » 06 lis 2019, 18:55

Wygląda, że trik ze zmianą waluty rachunku na IB załatwia sprawę. Mam jednak jeszcze jedno pytanie, bardziej teoretyczne. Czy poprawnie jest przeliczyć cenę zakupu i cenę sprzedaży na PLN i zrobić różnicę, żeby obliczyć zysk, czy raczej obliczyć zysk (zrobić różnicę) w USD i dopiero ten zysk w USD przeliczyć na PLN. Chodzi mi o wahania kursu pomiędzy dniem zakupu a dniem sprzedaży.

kuba

Post autor: kuba » 06 lis 2019, 19:20

Trzeba wziąć cenę zakupu w walucie i przeliczyć na PLN po kursie NBP z poprzedniego dnia roboczego - czyli jak robisz transakcje we wtorek to bierzesz kurs z poniedziałku, jak w poniedziałek to kurs z piątku itd. A potem cenę sprzedaży też po kursie NBP z dnia poprzedniego i otrzymana różnica to Twój zysk/strata.

Ja na swoje potrzeby pracuję nad kawałkiem kodu, który liczy podatek na podstawie statementu z Lynx (chyba z IB też by działało, bo to w sumie to samo). Jak by ktoś był chętny to mogę gdzieś wrzucić w internet. Ale to dopiero pod koniec roku, bo jeszcze nie gotowe

mlubinski
Stały bywalec

Post autor: mlubinski » 06 lis 2019, 21:29

Ja bylbym zainteresowany :)

ODPOWIEDZ