Bear's food

O rzeczach, które z inwestowaniem związane są w bardzo luźny sposób lub niezwiązane z nim w ogóle. Raczej na luzie i off-topic.
Awatar użytkownika
Q'bot
Forumowy wyga

Re: Bear's food

Post autor: Q'bot » 15 sty 2021, 22:45

Ryszard Wielkouch pisze:
15 sty 2021, 22:28
Zacznijmy od tego czym grasz, symbol? Na grafice, którą wrzuciłem nie jest VIX, a UVXY = VIX *3

Aaa, to żeś się zlewarował, stąd takie liczby...

Ja mam kulturalnie kontrakt VXFG2021 obecnie - przy czymw tygodniu kupowałem "F", więc i cena była niższa. Niby jestem na plusie, no ale połowa zysku poszła na rolkę ;<

Jak wychodzi kosztowo trzymanie takiego etf'a? W sensie jak się on ma do zakupu futków?

Awatar użytkownika
Ryszard Wielkouch
Znamienity orator

Post autor: Ryszard Wielkouch » 16 sty 2021, 16:48

Q'bot pisze:
15 sty 2021, 22:45

Aaa, to żeś się zlewarował, stąd takie liczby...

Ja mam kulturalnie kontrakt VXFG2021 obecnie - przy czymw tygodniu kupowałem "F", więc i cena była niższa. Niby jestem na plusie, no ale połowa zysku poszła na rolkę ;<

Jak wychodzi kosztowo trzymanie takiego etf'a? W sensie jak się on ma do zakupu futków?

Chciałbym wiedzieć. Jestem ignorantem jeśli chodzi o takie kontrakty. Jeśli instrument, którym handlujesz poszedł w górę, a Ty osiągasz z tego jakieś śmieszne zyski to coś jest nie w porządku.

Nawet nie trzymam etf'a, a opcje na niego. Dlatego nie ma czegoś takiego jak koszt trzymania pozycji przynajmniej nic takiego nie zauważyłem na rachunku. Gdybym miał trzymać etfa,który ma ruchy po ileś % w ciągu dnia byłoby to lekko szalone. Tak przynajmniej wiem ile mogę stracić, a zysk jest taki jakbym trzymał etf'a.

Jak to mówi Buffet bądź chciwy kiedy inni się boją i bądź ostrożny gdy inni są chciwi :) Cały proces może potrwać, ale lepiej być na pozycji przed innymi i nie płacić premii za zmienność, która dopiero może nadejść.

small_trejders.png

insajders.png

Awatar użytkownika
glina
Ekspert

Post autor: glina » 16 sty 2021, 17:22

A moze by tak poszerzyc horyzonty?

stoxx600.PNG

Awatar użytkownika
Ryszard Wielkouch
Znamienity orator

Post autor: Ryszard Wielkouch » 16 sty 2021, 18:00

Nie wiem co takiego odkrywczego pokazuje J.C. Parets też mogę sobie machnąć takie wykresy i zacząć sprzedawać kursy :)

Jeśli kogoś nie przekonuje to, że za 10% obrotu całej giełdy odpowiadają mali spekulanci na opcjach to jest niereformowalny :) Jeżeli pojawi się cokolwiek co wystraszy tych spekulantów zobaczycie spadki po 10% w ciągu jednego dnia. Powody mogą być różne od dużej inflacji CPI w okolicach 3% po dowolne losowe zdarzenie. Jeśli ktoś jest na giełdzie trochę dłużej to pamięta co spowodowało spadki w 2018 był to właśnie tylko lekko podwyższony odczyt inflacji i obligacje tracące na wartości.

Awatar użytkownika
glina
Ekspert

Post autor: glina » 16 sty 2021, 18:10

Przeciez machasz codziennie :-).

Pragne tylko zwrocic twoja uwage na to, ze swiat jest duzy, a krajobraz aktywow zroznicowany. Nawet rosnace raty procentowe, ktora jak prognozujesz nastapia lada moment, a moim zdaniem jeszcze dlugo nie (bo IMHO po zakonczeniu rozdawnictwa inflacja poleci na pysk) nie spowoduja konca swiata. Moze sie zdarzyc, ze terminowosc DCF zostanie zaburzona, co odbije sie na wycenach spolek Growth z korzyscia dla Value. Z odpowiednia dywersyfikacja, nawet samych akcji, jestes w stanie wypozycjonowac pod kazdy scenariusz. Nie ma co straszyc krachem dzien w dzien.

Awatar użytkownika
Ryszard Wielkouch
Znamienity orator

Post autor: Ryszard Wielkouch » 16 sty 2021, 20:30

Może masz rację, ale spróbuj się pod to wypozycjonować, szczególnie gdyby w coś trafili

ccc.png

Awatar użytkownika
glina
Ekspert

Post autor: glina » 16 sty 2021, 20:33

To juz grano w Styczniu 2020. Jedyne co oberwalo to Ukrainian International Airlines. Mozna profilaktycznie kupic shorta.

Awatar użytkownika
glina
Ekspert

Post autor: glina » 19 sty 2021, 10:18

Ryszard Wielkouch pisze:
15 sty 2021, 16:32
Impreza dopiero się rozkręca zachowaj na później ;)

Chyba odwolali?
Melduje, ze po "krachu" z Piatku w portfelu juz nie ma sladu. Po winie tez ;-).

Awatar użytkownika
winio
Forumowy wyga

Post autor: winio » 19 sty 2021, 10:43

Grunt, żeby (w obu przypadkach) później kaca nie było ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Awatar użytkownika
Ryszard Wielkouch
Znamienity orator

Post autor: Ryszard Wielkouch » 19 sty 2021, 12:55

glina pisze:
19 sty 2021, 10:18
Chyba odwolali?
Melduje, ze po "krachu" z Piatku w portfelu juz nie ma sladu. Po winie tez ;-).

Glina może jakiś filmik na tiktoku nakręcisz ;) ? Wyczuwam ten sam poziom nakręcenia :)

https://twitter.com/TikTokInvestors/sta ... 58213?s=20

Podejrzewam, że podobne odczucia mieli przed pęknięciem bańki na tulipanach :)

bofa1.jpg
bofa2.jpg
bofa3.jpg
bofa4.jpg

Awatar użytkownika
winio
Forumowy wyga

Post autor: winio » 19 sty 2021, 13:12

Na Forum wchodzę już tylko w dwa wątki - w 'swój' dotyczący strategii długoterminowej opartej o GEM i w ten, dla dyskusji Gliny z Ryszardem :)

Obrazek
pic rel

Awatar użytkownika
glina
Ekspert

Post autor: glina » 19 sty 2021, 14:13

Sondaze BofA, moje ulubione. Juz od 12 lat na ich podstawie prognozuje sie krach na US Tech.

Jeszcze jeden sondaz z dzis:

DEUTSCHE BANK JANUARY INVESTOR SURVEY SHOWS 89% OF RESPONDENTS SEE BUBBLES IN FINANCIAL MARKETS

DEUTSCHE BANK INVESTOR SURVEY SHOWED BITCOIN SEEN AS BIGGEST BUBBLE FOLLOWED BY U.S. TECH STOCKS

Na nasze, to oznacza 89% prawdopodobienstwo, ze zadnego krachu w najblizszym czasie nie bedzie.

Awatar użytkownika
Ryszard Wielkouch
Znamienity orator

Post autor: Ryszard Wielkouch » 19 sty 2021, 14:50

Sondaże jak to sondaże pokazują pewne tendencje, ale w połączeniu z innymi danymi (poziomem zaangażowania inwestorów czy ilości wolnej gotówki) dają już jakiś obraz sytuacji.

Sentimenttrader analizował ilość wystąpienia zwrotu bańka odnośnie rynków finansowych i jakie wyniki to generowało. Jeśli dobrze pamiętam to nie były wyniki na coś wskazujące. Może ktoś to znajdzie.

To że większość twierdzi, że na rynku jest bańka i wyciąganie z tego wniosku, że skoro wszyscy o czymś wiedzą to nie może być prawdą to nadużycie :)

Awatar użytkownika
glina
Ekspert

Post autor: glina » 19 sty 2021, 14:52

Ryszard, a jakie moze byc zaangazowanie rynku, jak nigdy w historii dostep do gield nie byl tak latwy i powszechny jak dzis? IMHO mylisz skutki z przyczyna.

Awatar użytkownika
Ryszard Wielkouch
Znamienity orator

Post autor: Ryszard Wielkouch » 19 sty 2021, 14:59

To są sondaże robione na podstawie funduszy, a nie ludzi z ulicy, których można spotkać na tiktoku. Ludzie z tiktoka będą ostatnimi, którzy zorientują się co jest grane tak jak to było na każdej bańce. Niczego nie mylę spróbuj poprzeć jakimiś danymi swoje przemyślenia.

ODPOWIEDZ