Dywidendowe przygody Dywidendowego

O rzeczach, które z inwestowaniem związane są w bardzo luźny sposób lub niezwiązane z nim w ogóle. Raczej na luzie i off-topic.
Dywidendowy

Re: Dywidendowe przygody Dywidendowego

Post autor: Dywidendowy » 04 wrz 2019, 08:14

Żyję, mam się znośnie (to optymistyczna odpowiedź cynicznego realisty racjonalisty), transakcje są realizowane. Wczoraj coś tam nakapało to kupiłem jedną akcję i dorzuciłem do już posiadanych. 500+ o dziwo do mnie napływają więc mam nadzieję niebawem upłynnić wrześniową dawkę zapomogi na fundusz emerytalny dziecka (wszak kiedyś kojknę i w założeniu dziecko będzie miało gotowa poduszkę).

Dla potomnych - za każdym zalogowaniem pluję sobie w brodę po co ja kupowałem akcję w EU za Euro, na których wtopiłem połowę wtopy całego portfela (3 firmy z około 30...). No nic. Trzeba czekać, dosypywać i w końcu ból d będzie mniejszy bo skala się zwiększy ;)

Dywidendowy

Post autor: Dywidendowy » 17 wrz 2019, 15:52

Aktualizacja drogi. Puściłem GOLD - zysk mógł być większy, ale kupiłem dla śmichu, a zarobił sporo kasy. Za to co dostałem plus za kolejną transzę dokupiłem po pare sztuk do tego co było plus kolejną przesyłówkę rurociągową. Także tego. Kula się. Praktycznie co coś wpadnie to dokupuję jedną - dwie akcje do już posiadanego portfela więc póki co nie ma spektakularnych rezultatów, ale może za 30 lat coś z tego będzie. Grunt że Jarosław przesyła w mia©e o tym samym czasie 500+ ;)

Dorzuciłem do obserwowania Lufthansę - poprzez ADR oczywiście. Muszę się nad tym zastanowić.

Dywidendowy

Post autor: Dywidendowy » 22 paź 2019, 16:50

pincet+ wskoczyło, a z nim DLAKY. Jakoś tak ciepło myślę o narodowym przewoźniku sąsiadów. Lista obserwowanych się mi powiększyła, ale będę ją ograniczał. Mam teraz na radarze firmy od przesyłu gazu i internetu z Hiszpanii. Płacą całkiem solidną dywidendę, a gazu i internetów zabraknąć nie może, bo zamieszki powstaną ;) Musze się im bliżej przyjrzeć.

Thorwald
Stały bywalec

Post autor: Thorwald » 22 paź 2019, 19:45

Dywidendowy pisze:
22 paź 2019, 16:50
Mam teraz na radarze firmy od przesyłu gazu i internetu z Hiszpanii.

Jakieś nazwy ?

ODPOWIEDZ