ŻADNA PARTIA - wymieńmy elity polityczne!

O rzeczach, które z inwestowaniem związane są w bardzo luźny sposób lub niezwiązane z nim w ogóle. Raczej na luzie i off-topic.
Awatar użytkownika
Gregory
Forumowy wyga
Posty: 1367
Rejestracja: 17 paź 2017, 18:06

Re: ŻADNA PARTIA - wymieńmy elity polityczne!

Post autor: Gregory » 06 cze 2019, 17:02

Najważniejsze że telewizja działa i są seriale. Przedsiębiorczych łupią i dobrze im tak bo nam skapnie. Dobry Pan w majątku zawsze rzucał przy wieczerzy nie do końca ogryzione kości pod stól, miał psy. Tak myśli większość.
Dziwię się zaskoczeniu Pana Gwiazdowskiego. Polacy zawsze lubili sobie skakać wzajemnie do gardeł ot tak bez potrzeby lub z innych małostkowych powodów. Nawet na tym forum można było zobaczyć zbliżone zachowania tego rodzaju. Jednoczyli się jedynie w obliczu totalnej destrukcji. Po okresie zagrożenia zawsze było jak zwykle to znaczy tak jak teraz.


Awatar użytkownika
Rastignac
Ekspert
Posty: 988
Rejestracja: 05 sty 2018, 13:00

Re: ŻADNA PARTIA - wymieńmy elity polityczne!

Post autor: Rastignac » 13 paź 2019, 22:21

Rastignac pisze:
27 mar 2019, 21:07
Zobaczymy jak pójdzie z wyborami do PE. Moim zdaniem jest spora szansa, że PiS przegra wybory parlamentarne, bo na prawicy zrobiła się spora konkurencja, która może podskubać im trochę wyborców. Jest Konfederacja, jest Marek Jakubiak, jest Gwiazdowski i jest też Kukiz, który dalej ma całkiem spore poparcie. Typowy wyborca PO już nie ma takiego wyboru. Nowoczesna się skompromitowała i prawdopodobnie zostanie wchłonięta przez PO. Wiosna to bardziej konkurencja dla SLD. Razem to socjalistyczne bananowe dzieci - inny elektorat. Na "Teraz!" Petru zagłosuje już chyba tylko ktoś ze sklerozą i martwicą mózgu. IMO jest spora szansa, że PiS przerżnie te wybory. Gdyby udało się Tuskowi wrócić i przejąć z powrotem stery nad partią to dawałbym im jakieś 90% szans, ale czy to jest realny scenariusz to nie wiem.
No to już wiemy, że na komentatora polskiej sceny politycznej się nie nadaję :D. Czekam na minimalną na poziomie 4000zł. Będzie wesoło.

Ryszard Wielkouch
Forumowy wyga
Posty: 669
Rejestracja: 12 mar 2017, 12:22

Re: ŻADNA PARTIA - wymieńmy elity polityczne!

Post autor: Ryszard Wielkouch » 14 paź 2019, 08:53

Teraz łatwo powiedzieć, ale spodziewałem się tego. Opozycja jest bardzo słaba. Siłą PISu jest wsłuchiwanie się w głos swojego elektoratu. Wiedzą dokładnie czego obawia się przeciętny mieszkaniec oraz jakie ma oczekiwania - nie chce emigrantów, więcej socjalu, wyższych płac, szybszych emerytur. PIS nie jest partią prawicową jeśli chodzi o gospodarkę tylko światopoglądowo czyli trzymają sztamę z kościołem.

Myślę, że nie każdą swoją obietnicę PIS jest w stanie spełnić np. 4000+. Jak ktoś przesłuchiwał taśmy premiera o semickich rysach twarzy to jedna z myśli o zarządzaniu ludźmi była wyrażona mniej więcej w tych słowach - ludziom trzeba wiele naobiecywać, a potem wygaszać oczekiwania, mają zap... za miskę ryżu. Druga myśl, która jest warta rozważenia - młodzi ludzie mają wielkie oczekiwania, a nie zdają sobie sprawy z tego, że będzie już tylko gorzej.

Baldwin
Posty: 45
Rejestracja: 03 lut 2019, 22:09

Re: ŻADNA PARTIA - wymieńmy elity polityczne!

Post autor: Baldwin » 25 paź 2019, 12:21

4000+ miałoby sens, gdyby pracodawcy, którzy zatrudniają takich pracowników za średnią krajową w ilości powiedzmy 1000-2000 byliby zwolnieni np. z podatku dochodowego.
Druga cecha tego programu to uderzenie w miasta typu Radom, Kalisz, Tarnów. Jak powstaną miejsca pracy w takich miastach za średnią krajową, za którą sobie przeciętny człowiek nieźle pożyje (bo okaże się, że pojedzie na allinclusive, etc.), to dopiero stworzyłoby pislam.

Druga myśl - młodzi mają teraz najlepiej w historii Polaków. Wchodzą na rynek pracy, gdzie ta praca ich szuka, a nie ich. Kiedy tak było? Większość znajomych urodzonych w latach 90. ma pierwszą pracę w okolicach średniej krajowej (fakt, duże miasto). Nie było tak łatwo wcześniej i stąd myśl, że może być łatwiej.

ODPOWIEDZ