Growth at Reasonable Price

O rzeczach, które z inwestowaniem związane są w bardzo luźny sposób lub niezwiązane z nim w ogóle. Raczej na luzie i off-topic.
Wiadomość
Autor
arku

Re: Growth at Reasonable Price

#11 Postautor: arku » 08 lis 2018, 17:24

Tak sadziłem że wystawianie opcji bez pokrycia to nie najlepszy pomysł i niepotrzebne wystawianie się na ryzyko.
Masz racje co do realizacji zysków spółek nadmiernie rosnących za pomocą realizacji opcji call, mógłby to być mechanizm automatycznego rebalansowania portfela.

Na stronie Ychart znalazłem faktycznie informacje że dla studentów i inwestorów indywidualnych jest przewidziany dostęp za 50$/ miesiąc. Plan nazywa się wtedy lite ale nie wiem czy zawiera to samo co "standard" w niższej cenie czy jest okrojona zawartość.

jack

#12 Postautor: jack » 09 lis 2018, 14:31

zawsze można zrobić małą grupkę i w ramach niej zrzucić się na pakiet standard. wydaje mi się, że można ustalić warunki wspólnego korzystania z serwisu, tak żeby każdy był usatysfakcjonowany. i można dzięki temu zminimalizować koszty

Awatar użytkownika
Tomek
Man with a plan
Kontaktowanie:

#13 Postautor: Tomek » 10 lis 2018, 15:27

Pojawił się update i zmiany w portfelu modelowym:

Investment Strategy Alerts:
Growth at a Reasonable Price: Entrants: JKHY, PMD Exits: SWKS, ODFL

Zwłaszcza JKHY wygląda ciekawie, bo znajduje się w ślicznym wieloletnim trendzie wzrostowym:

jkhy.png
jkhy.png (59.46 KiB) Przejrzano 73 razy

Wróć do „Hydepark (rozmowy o wszystkim)”