Moderacja forum

O rzeczach, które z inwestowaniem związane są w bardzo luźny sposób lub niezwiązane z nim w ogóle. Raczej na luzie i off-topic.
Awatar użytkownika
Tomek
Man with a new plan
Kontakt:

Re: Moderacja forum

Post autor: Tomek » 27 lip 2019, 07:28

Masz racje Ryszard, że zainstalowany jest skrypt optymalizacyjny, który raz na jakiś czas robi zrzut strony i odświeża ją z opóźnieniem. Proponuje po nowe posty zaglądać bezpośrednio tutaj: search.php?search_id=unreadposts

Postaram się w wolnej chwili zmienić ten plugin, żeby nie uwzględniał treści z forum, ale nie gwarantuje sukcesu tego przedsięwzięcia.

PS. Nie wiem, czy wszyscy zdążyli zauważyć, ale w lipcu Rastignac zaświecił się na zielono. Oznacza to oczywiście, że został moderatorem forum (a nie, że był na wakacjach w okolicach Czarnobyla), także nie ma się czego bać.

...a może i jest się czego bać, bo teraz regulamin forum będzie wdrażany z dwa razy większą skutecznością :)

Ryszard Wielkouch
Forumowy wyga

Post autor: Ryszard Wielkouch » 27 lip 2019, 20:38

To teraz już rozumiem dlaczego wcześniej tematy z forum nie pojawiały się na stronie głównej bo nie były wyświetlane od najaktualniejszych i sens ich pokazywania jest średni ;)

Rozwiązania jakie mi przychodzą na myśl to zwiększenie częstotliwości odświeżania strony przez plugin lub bardziej skomplikowane wywoływanie pluginu w momencie gdy pojawi się nowa odpowiedź na forum.

Odnośnie Rastigniaca to najlepszy wybór, poprzednik przyciągał ludzi swoimi barwnymi opowieściami, wpływał na emocje i robił przy tym dużo hałasu, ale jak wiadomo pieniądze lubią ciszę ;)

Awatar użytkownika
Tomek
Man with a new plan
Kontakt:

Post autor: Tomek » 29 lip 2019, 09:13

OK, zmieniłem częstotliwość odświeżania głównej strony do 15 minut. Teraz powinno być lepiej. Nie mogę zmniejszyć tego bardziej, bo muszę balansować pomiędzy tym, co jest wygodne dla czytelników i pomiędzy tym, jakie wytyczne daje mi Google, żeby strona się szybko otwierała na urządzeniach mobilnych, bo to mocno wpływa na jej pozycjonowanie.

Awatar użytkownika
Tomek
Man with a new plan
Kontakt:

Post autor: Tomek » 16 sie 2019, 10:59

Uprzedzając nieco fakty, chciałem tylko zakomunikować, iż nadchodzący brak oznak życia i przejawów internetowej aktywności z mojej strony nie będzie wynikał z tego, że już nie kocham naszego forum, ani że spocząłem na laurach i porzuciłem prowadzenie bloga, tylko z tego, że w ciągu następnego miesiąca zamierzam polatać trochę po świecie w końcu w celach prywatnych, a nie zawodowych. Także do ponownego usłyszenia w połowie września! :)

Awatar użytkownika
Rastignac
Ekspert

Post autor: Rastignac » 16 sie 2019, 11:29

Udanego urlopu! Obyś tylko nie przeszedł tam jakiejś wschodniej, duchowej przemiany i nie stwierdził, że inwestowanie to zło ;)

domi
Stały bywalec

Post autor: domi » 16 sie 2019, 13:03

Udanego urlopu :)

szymon

Post autor: szymon » 16 sie 2019, 15:48

Udanego urlopu :)

ODPOWIEDZ