Live o wszystkim

O rzeczach, które z inwestowaniem związane są w bardzo luźny sposób lub niezwiązane z nim w ogóle. Raczej na luzie i off-topic.
Awatar użytkownika
Rastignac
Ekspert

Re: Live o wszystkim

Post autor: Rastignac » 01 lis 2019, 22:25

No ja teraz raczej nie kupuję wiele, jedynie ALB wczoraj dołożyłem, bo jest w ciekawym miejscu. Z drugiej strony wyniki w następną środę mogą być kiepskie, ale spółka i tak jest tania. Odbiła dzisiaj 6%, więc nawet opłaca mi się kupić jakiegoś krótkoterminowego puta i wiele netto nie stracę.
A co do putów to dorzuciłem ich trochę przez ten tydzień, żeby mieć jakiś hedge. Gdybyśmy tak zjechali na 2750 w ciągu najbliższych kilku miesięcy to byłoby miło.

imjw

Post autor: imjw » 01 lis 2019, 22:57

https://www.dailyfx.com/forex/market_al ... port-.html

Złe wyniki wliczyłby w cenę kolejne cięcia stóp czyli wzrosty na indeksach i spadki na dolarze, a do takowych może nie dojść.

Ryszard Wielkouch
Forumowy wyga

Post autor: Ryszard Wielkouch » 02 lis 2019, 13:51

Patrzę na co tygodniowy raport i widzę:
miedź ma gorsze perspektywy, nadal atrakcyjny jest gaz ziemny, źle nie wygląda ropa, spadają perspektywy dla funta oraz dolara kanadyjskiego.

Wzrastają szanse na wzrosty dla walut save heaven czyli jena i franka. Tak samo wzrastają szanse na spadki na giełdzie ze względu na rekordową pozycję long na vix, znaczną pozycję funduszy na rynku, mało szortujących. Na srebrze dużo się nie zmieniło co interpretuje jako szansę na wzrosty, gorzej wygląda złoto, ale w obliczu spodziewanych spadków na giełdzie nie wyciągałbym daleko idących wniosków.

Awatar użytkownika
Rastignac
Ekspert

Post autor: Rastignac » 07 lis 2019, 22:07

Rastignac pisze:
01 lis 2019, 22:25
No ja teraz raczej nie kupuję wiele, jedynie ALB wczoraj dołożyłem, bo jest w ciekawym miejscu. Z drugiej strony wyniki w następną środę mogą być kiepskie, ale spółka i tak jest tania. Odbiła dzisiaj 6%, więc nawet opłaca mi się kupić jakiegoś krótkoterminowego puta i wiele netto nie stracę.
ALB dzisiaj kolejne +7%. Jeśli się utrzyma to będzie ładne wybicie. Należy mieć na uwadze, że fundamentalnie najbliższy rok dla litu ma być kiepski, o czym mówi sam zarząd Albermarle, więc możliwe, że będzie można jeszcze raz skubnąć te akcje po $60. Chociaż Albermarle to nie tylko lit...

Ryszard Wielkouch
Forumowy wyga

Post autor: Ryszard Wielkouch » 08 lis 2019, 12:17

Wzrosty na ALB wynikają z poprawy sentymentu na surowcach i rynkach rozwijających się, spółki wydobywające miedź od przynajmniej dwóch tygodni rosną w szalonym tempie, ropa też się nie poddaje.

jpmorgan.png

Myślę, że to jest coś z rodzaju jest tak źle, że może być tylko lepiej. Sektory cykliczne to półprzewodniki oraz surowce i rynki rozwijające się. Recz jasna to wszystko powoduje pozbywanie się metali szlachetnych oraz obligacji.

Ryszard Wielkouch
Forumowy wyga

Post autor: Ryszard Wielkouch » 08 lis 2019, 12:48

kghm.png
Chyba pora na korektę :)

dino.png
Póki co trzyma linię trendu wzrostowego.

Ryszard Wielkouch
Forumowy wyga

Post autor: Ryszard Wielkouch » 08 lis 2019, 14:46

JP Morgan jak zawsze ma dobre rady. Chcą przekierować ludzi ze złota w akcje :)

https://www.bloomberg.com/news/articles ... oward-risk

Ryszard Wielkouch
Forumowy wyga

Post autor: Ryszard Wielkouch » 12 lis 2019, 16:15

dnp.png
Polski Amazon zachowując odpowiednią skalę ;)

kgh.png
Światowi wydobywcy miedzi dostali lekkiej zadyszki to samo widać po Kghmie.

ODPOWIEDZ