Przełomowy piąty Uniwersytet Inwestycyjny rusza już w lutym!

Przełomowy piąty Uniwersytet Inwestycyjny rusza już w lutym!
Komentarze: 0
Skomentuj

Zaczynają się zapisy na piątą edycję Uniwersytetu Inwestycyjnego. To wydarzenie stało się już marką samą w sobie i specjalnie przedstawiać go nie trzeba. Tym razem jednak spotkania doczekają się sporej rewolucji. Zmieni się nie tylko sama organizacja, ale też treść zajęć live, które dzięki hybrydowej formie staną się jeszcze bardziej praktyczne. Dlaczego warto dołączyć w 2023 roku?

W piątej edycji czeka nas sporo innowacji. Proporcje teorii do praktyki zostają wywrócone do góry nogami i teraz na dwie godziny praktyki przypada tylko jedna godzina teorii.

Pracujemy w całości na najbardziej zaawansowanym systemie do wyszukiwania, oceny i analizy spółek, a końcowym efektem dwóch miesięcy warsztatów jest gotowe portfolio inwestycyjne złożone z najlepszych spółek na świecie i pełna wiedza, jak to portfolio dalej poprowadzić samemu.

Obok nowego działu poświęconego zastosowaniu algorytmów do automatyzacji całego procesu inwestycyjnego, pojawi się też kolejny dodatkowy moduł dotyczący psychologii i jej roli w podejmowaniu decyzji na giełdzie.

Nie zmienią się natomiast fundamentalny zajęć, czyli skupienie na wyszukiwaniu i kompleksowej analizie spółek pod kątem zyskowności, wyceny i stabilności finansowej oraz budowa portfela i zarządzanie ryzykiem.

Piąta edycja Uniwersytetu to brakujące ogniwo, które pomoże każdemu, kto giełdę chciałby zacząć traktować nie jako hobby, ale jako sposób na życie i zarabianie pieniędzy w dłuższym horyzoncie czasowym.

Po przejściu przez ten inwestycyjny magiel każdy uczestnik będzie w stanie nie tylko podejmować lepsze decyzje na giełdzie, ale też czuć się w tym świecie o wiele pewniej, będąc w pełni świadomym tego, co dzieje się wokół.

Radykalna zmiana w rozumieniu mechanizmów rynku i w sposobie inwestowania będzie widoczna już po pierwszych spotkaniach. Gwarantuję!


Uniwersytet Inwestycyjny 2023 w pigułce

Tak Uniwersytet wyglada w solidnym skrócie:

  • Pełne dwa miesiące nauki w wersji hybrydowej
  • Zajęcia startują 4 lutego i potrwają do kwietnia 2023
  • 12 godzin materiałów video w formie offline
  • 20 godzin praktycznych spotkań na żywo
  • Zoom live 8 x 2.5h co tydzień w soboty o 9:30 CET
  • Na czas Uniwersytetu SCRAB gratis dla wszystkich

Pełne szczegóły i plan zajęć: www.uniwersytet-inwestycyjny.pl


Na czym polega tegoroczna hybrydowa rewolucja?

Planując piątą edycję Uniwersytetu na 2023 roku przede wszystkim zależało mi na tym, aby sprawić, by te zajęcia miały jeszcze bardziej praktyczny wymiar i jeszcze bardziej warsztatowy charakter niż do tej pory. Dlatego w tym roku całość zostanie podzielone na dwie kategorie: materiały wideo offline i spotkania prowadzone na żywo.

Materiały offline będą udostępniane regularnie co tydzień, a ich celem będzie wprowadzenie do konkretnego tematu od strony teoretycznej. Te nagrania będą przeze mnie tworzone na bieżąco i udostępniane we wtorek lub środę do obejrzenia i do przerobienia w dowolnym momencie.

Spotkania live będą odbywały się natomiast co sobotę i w ich trakcie, mając już wiedzę teoretyczną, zajmiemy się tym, żeby przekuć tę wiedzę na praktykę przy pomocy narzędzi, z którym sami korzystamy w funduszu.

Na warsztatach live będziemy zatem używali praktycznych aplikacji takich, jak SCRAB, Interactive Brokers, EconPi, FRED, EDGAR, TipRanks czy SeekingAlpha; będziemy skanowali, filtrowali, wyszukiwali, oceniali, scoringowali i analizowali realne okazje do inwestycji po raz pierwszy nie tylko z giełdy amerykańskiej, ale z rynków całego świata.

Następnie stworzymy z tych spółek realne wyjściowe gotowe do inwestycji portfolio; ustalimy wszystkie kryteria związane z zasadami budowy portfela, takie jak odpowiednie alokacje czy okresy rebalansowania uwzględniające optymalizację; a na koniec stworzymy pełny model scoringowy potrzebny do tego, aby to portfolio monitorować w sposób automatyczny.

Spotkania live będą też okazją do tego, aby podyskutować na żywo, przeprowadzić sesję Q&A i podsumować lub podrasować wiedzę wyciągniętą z materiałów offline. Główny ich cel jednak to postawienie na 100% praktyki.

Chciałbym, aby po zakończeniu tego Uniwersytetu, każdy uczestnik posiadał nie tylko wiedzę odnośnie tego, JAK należy coś zrobić, ale także wiedzę odnośnie tego, DLACZEGO tak, a nie inaczej należy to coś zrobić.

Zależy mi na tym, aby zbudować u kursantów pewność siebie polegającą na przekonaniu, że podejmowane przez nich decyzje inwestycyjne są słuszne i wyposażyć wszystkich w umiejętność wytłumaczenia samemu sobie lub komuś innemu tego, na czym ta słuszność polega.

To ważne, bo bez wiary w to, że decyzje, które podejmujemy, mają fundamentalny sens, bardzo trudno jest konsekwentnie trzymać się swojej strategii. Widać to było świetnie chociażby w takich anomaliach, jak miniony 2022 rok, w którym – bez względu na stosowaną strategię – praktycznie wszyscy traciliśmy pieniądze.

To jednak nie wyniki z jednego roku będą decydowały o naszym długofalowym sukcesie, ale konsekwencja w stosowaniu poprawnej strategii przez wiele kolejnych lat. I ja tej konsekwencji chciałbym wszystkich nauczyć.


Dlaczego Uniwersytet 2023 startuje wcześniej?

Po pierwsze czternaście miesięcy giełdowych spadków stworzyło tak wiele okazji inwestycyjnych, że zainteresowanie wyborem dobrych i jednocześnie tanich (co w ostatniej dekadzie było rzadkością) spółek skoczyło lawinowo, więc warto wykorzystać tę okazję i jak najszybciej zacząć uczyć się tego, jak te spółki znaleźć, ocenić, przeanalizować i zbudować z nich portfolio.

Nie ma co czekać aż do wiosny, bo okazja może przejść nam koło nosa. A spadki o tak dużym zakresie i tak długim czasie trwania jak w 2022 roku statystycznie zdarzają się raz na dekadę. To naprawdę może być TEN moment, aby zacząć swoje zainteresowanie giełdą i aby nauczyć się, o co w tym wszystkim chodzi i jak się do tego zabrać.

Po drugie w grudniu prawie dwieście osób zostało szczęśliwymi (mam nadzieję) użytkownikami SCARB-a, czyli narzędzia pomagającego w skanowaniu, automatycznej ocenie, backtestach i monitorowaniu spółek. SCRAB jest niesamowicie pomocny w tego typu działaniach i potrafi gigantycznie ułatwić nam wszystkim życie, to prawda.

Problem ze SCRAB-em jest jednak taki, że to narzędzie jest diabelnie skomplikowane i rozgryzienie go w pełni samemu może być dla wielu barierą nie do przeskoczenia.


Uniwersytet Inwestycyjny vs. SCRAB

Wielu użytkowników SCRAB-a przez ostatnie tygodnie pytało o to, czy kolejna edycja Uniwersytetu będzie oparta na SCRAB-ie w ten sposób, aby w trakcie spotkań nie tylko zrozumieć giełdę i zdobyć twardą wiedzę z zakresu analizy spółek i budowy portfela, ale też zyskać trochę praktycznego doświadczenia we wdrażaniu potem tej wiedzy na prawdziwym rynku.

Odpowiedź brzmi: tak. Program nowej edycji Uniwersytetu zakłada, że grubo ponad połowę zajęć praktycznych spędzimy pracując na systemie SCRAB. Koniec z arkuszami Excel, koniec z ręcznym wypełnianiem modeli scoringowych, koniec za zaglądaniem na inne portale po wyniki backtestów.

Co więcej, każdy z uczestników Uniwersytetu na czas trwania spotkań, czyli na ponad dwa miesiące, otrzyma pełny dostęp do SCRAB-a zupełnie za darmo. Bez żadnych ukrytych gwiazdek i bez żadnych zobowiązań.

Dzięki temu absolutnie każdy, bez względu na wielkość portfela, będzie miał możliwość, żeby pracować na tym samym systemie, którego używamy w zawodowym funduszu inwestycyjnym i każdy będzie miał możliwość, aby przy jego pomocy na koniec zajęć zbudować swoje indywidualne profesjonalne portfolio inwestycyjne.


Co z obecnymi kontami SCRAB-a i absolwentami UI?

Osoby, które już posiadają dostęp do SCRAB-a i będą brały udział w Uniwersytecie (sądząc po zainteresowaniu zajęciami oznacza to chyba wszystkich użytkowników systemu) otrzymają automatyczne bezpłatne wydłużenie swojego abonamentu o trzy miesiące liczone od startu zajęć.

W związku z tym, że praktyczna część nowej edycji Uniwersytetu będzie w dużej mierze wyglądała zupełnie inaczej niż dotychczasowe edycje, to zakładam też, że spora grupa absolwentów z ubiegłych lat zdecyduje się ponownie wziąć udział w zajęciach.

Biorąc pod uwagę to, jak bardzo obecna edycja będzie różniła się od poprzednich, myślę, że jest to naprawdę rozsądna decyzja.

Dlatego dla każdego, kto ukończył już przynajmniej jedną poprzednią turę Uniwersytetu Inwestycyjnego (nie opcyjnego), istnieje możliwość uzyskania zniżki na udział w 2023 r. w wysokości… 50%.

Wiadomość z instrukcją, jak z tej zniżki skorzystać, będzie w następnych dniach rozesłana mailem do wszystkich uczestników poprzednich edycji.


Gdzie można się zapisać na zajęcia?

Zapraszam do odwiedzenia strony Uniwersytetu: www.uniwersytet-inwestycyjny.pl, na której można znaleźć więcej szczegółów odnośnie zajęć i całego programu.

Koszt uczestnictwa w pełnym programie to cztery raty po 1800 zł lub jednorazowa płatność w wysokości 6500 zł. W momencie zaksięgowania wpłaty uczestnictwo zostanie zagwarantowane i jednocześnie w ciągu 48h uruchomimy pełny dostęp do systemu SCRAB, który pozostanie aktywny aż do końca spotkań Uniwersytetu, czyli do kwietnia 2023 roku.

Dlatego nie ma co zwklekać, bo im wcześniej miejsce na Uniwersytecie zostanie wykupione, tym szybciej udostępnimy SCRAB-a, aby każdy uczestnik mógł z tego systemu korzystać jeszcze a długo przed startem zajęć.

Zachęcam do zapisów, bo szczerze uważam, że jest to najlepsze możliwe miejsce, aby zdobyć naprawdę rzetelną i praktyczną wiedzę o tym, jak inwestować na międzynarodowych rynkach finansowych.

Do usłyszenia już za miesiąc!

A teraz… Klik -> www.uniwersytet-inwestycyjny.pl

Następny artykuł w kategorii Aktualności
Po 33 latach japońska giełda wraca na szczyt (+TOP 10 spółek z Japonii)

Przeczytaj również

Wszystkie wpisy
Porady
19.03.2024
Dlaczego strata i zysk z pozycji nie mają żadnego znaczenia przy podejmowaniu decyzji inwestycyjnej
Dlaczego strata i zysk z pozycji nie mają żadnego znaczenia przy podejmowaniu decyzji inwestycyjnej
Pozostałe
13.02.2024
Efekt Hawthorne’a sto lat później. Jak go wykorzystać na giełdzie?
Efekt Hawthorne’a sto lat później. Jak go wykorzystać na giełdzie?