Stock Market Crash 2018 - live comments

Wszystko co z inwestowaniem związane jest w bardzo luźny sposób lub niezwiązane z nim w ogóle. Zachęcam do zakładania nowych tematów.
Wiadomość
Autor
hrynek

Re: Stock Market Crash 2018 - live comments

#4441 Postautor: hrynek » 13 cze 2018, 11:11

Cześć

dawno mnie nie było, a tu 444 strony wątku... Szacun! Gratuluję Greg!
Wczoraj sprzedałam ostatnie longi... obkupuję się w TVIX i szorty, maks do piątku będę all in.
Taka moja strategia i ryzyko :D

Pozdrowienia dla wszystkich!

Ryszard Wielkouch
Stały bywalec

#4442 Postautor: Ryszard Wielkouch » 13 cze 2018, 12:02

Faktycznie hrynek teraz jest niezły moment na spadki. Nasdaq, S&P niedaleko oporów. Fundamentalnie przed nami zebranie FED i ECB. W takim wypadku $ w górę, giełda w dół. Chociaż dla mnie chciwość powinna być większa :) Pamiętam, że w lutym ten współczynnik było ponad 90.

Screenshot-2018-6-13 Fear Greed Index - Investor Sentiment - CNNMoney.png
Screenshot-2018-6-13 Fear Greed Index - Investor Sentiment - CNNMoney.png (55.6 KiB) Przejrzano 342 razy

Z bardziej śmiesznych teorii za nami spotkanie USA z Koreą, które w przeszłości zawsze było początkiem spadków na giełdach :)

summitlarge.jpg
summitlarge.jpg (70.88 KiB) Przejrzano 342 razy

sebo
Forumowy wyga

#4443 Postautor: sebo » 13 cze 2018, 13:02

cezary692 pisze:
No to podczas bessy Ci pasywni inwestorzy ustanowią nowe rekordy szybkości i wielkości spadków.

Dokładnie zawsze to podkreślam, jeszcze dodam, fundusze mogą zamykać też ETF zobaczcie co jeden fundusz zrobił zamknął 50 sam mam jeden z nich i jest problem.
Jak wystąpią problemy na rynkach to zobaczymy co się stanie, ETF to nie akcje.

Greg
Ekspert
Kontaktowanie:

#4444 Postautor: Greg » 13 cze 2018, 14:40

Dziś 7-dmy rate-hike ... (Niektórzy nawet spodziewają się wzrostu stóp o 50bps... bez przesady...)

1/ Najszybciej rośnie inflacja od 6 lat w USA (FED ma uzasadnienie do zaciskania jeszcze mocniej stóp procentowych...)

Obrazek

2/ Rynek indeksów giełdowych po lutym - constans ... Jedynie 7 tech spółek cały czas ratuje (NASDAQ)... NASDAQ record high i tylko NASDAQ.

Obrazek

3/ Mocniejszy DXY coraz większe emerging market meltdown ... Patrząc się na wykres poniżej :

Obrazek
Obrazek

Dane z EU coraz słabsze i uwaga USA wychodzi na czoło, dlatego możemy się spodziewać jeszcze większej ilości podwyżek stóp procentowych...

Obrazek

Jedyne co idzie do góry to PPI i CPI a więc inflacja.

4/ Waluta argentyny to już śmietnik nawet po 50MLD$ pożyczki z IMFu (USDARS), USDTRY też odbija, USDBRL spadło, ale chyba coś tu mocno bank centralny interweniował. Przed nami USDINR :

Obrazek

Myślałem, że Indie to coś eksportują, ale one wszystko importują, dlatego Indie są bardzo wrażliwe na rosnącego dolara :

Obrazek

China najszybszy spadek podaży kredytu od 2 lat, ale China to widać, że coś tu nie halo :

Obrazek

5/ Mocniejszy DXY = niżej surowce = emerging market meltdown. Dziwnym trafem rynek jeszcze nie widzi za bardzo chyba dużej redukcji balance sheetu, bo ten spadł już o 200MLD$

Obrazek

Co tu dalej opowiadać ... Czekamy na więcej rate-hike i patrzymy co się dzieje... Wszystko wisi na NASDAQu i na 7 spółkach...

6/ Po dzisiejszym przedstawieniu o 20:00 zobaczymy co zrobi 10Y-2Y...
Już 1-lutego 2018 roku było wiadomo...
Na PM w stylu "Co zrobić", "A dlaczego tak jest" itp itd - nie odpowiadam - nawet mi nie wysyłajcie tego, bo kasuje...

hrynek

#4445 Postautor: hrynek » 13 cze 2018, 14:54

Greg,

Ja myślę, że to jeszcze nie dziś. Spodziewam się, że dziś czy jutro akcje pójdą jeszcze w górę, bo właśnie za dużo ludzi spekuluje na spadek w okolicy FEDu. A spadki zaczną się na początku przyszłego tygodnia.

Greg
Ekspert
Kontaktowanie:

#4446 Postautor: Greg » 13 cze 2018, 14:58

hrynek pisze:Greg,

Ja myślę, że to jeszcze nie dziś. Spodziewam się, że dziś czy jutro akcje pójdą jeszcze w górę, bo właśnie za dużo ludzi spekuluje na spadek w okolicy FEDu. A spadki zaczną się na początku przyszłego tygodnia.

Aż tak dokładnie to ja nie wiem, rynek zawsze odwrotnie zadziała, pewnie najpierw będzie, że podwyżka była dovish i będzie jak mówisz, a potem rynek jednak stwierdzi, że żadna podwyżka nie jest dovish tylko hawkish... Czekam na tech-melt-down, bo one są bardzo wrażliwe na Fed Funds Rate..., ale mnie tam dzień dwa nie przeszkadza, będę moje 0.5% czy 1% na pewno zwiększał i podwajał... oczywiście przeciwko rynkowi :)

Nie mam teraz czasu siedzieć codziennie, żeby spekulować co do 1 dnia czy 1dnej godziny :)
Na PM w stylu "Co zrobić", "A dlaczego tak jest" itp itd - nie odpowiadam - nawet mi nie wysyłajcie tego, bo kasuje...

Greg
Ekspert
Kontaktowanie:

#4447 Postautor: Greg » 13 cze 2018, 15:17

NASDAQ to rekordy a w tle wszystko leci ...

More rate hikes + more QT będzie jeszcze gorzej, a w szczególności dla banków umoczonych w European Union ... FED jak zwykle za późno i za szybko przywala podwyżki stóp niszcząc wszystko dookoła. Podwyżki trzeba było robić 5 lat temu powoli a nie teraz ...

Obrazek

Banki uwalone w bear market w/g Financial Times to (jakoś amerykańskich tu nie widzę, ale sama śmietanka strefy EURO + China... Im wyżej DXY tym te banki będą miały wykładniczo przewalone, wiadomo, że nie w USA się zacznie ...)

Deutsche Bank, Nordea, ICBC, UniCredit, Crédit Agricole, ING, Santander, Société Générale, BNP Paribas, UBS, Agricultural Bank of China, AXA, Mitsubishi UFJ Financial Group, Bank of China, Credit Suisse and Prudential Financial

https://t.co/9F67pbnsPL

Pierwsza fala na EURUSD nie przyniosła nam za bardzo spadków ... (przyniosła i to srogie na niektórych Emerging Markets o bankach w największym Emerging Market - EU nie wspominam ;) ), ale widać, że trzeba do 3-ciej fali poczekać ... Chyba, że FED nagle zawróci kurs :

Obrazek

Kejumbija

#4448 Postautor: Kejumbija » 13 cze 2018, 15:39

Greg pisze:FED jak zwykle za późno i za szybko przywala podwyżki stóp niszcząc wszystko dookoła. Podwyżki trzeba było robić 5 lat temu powoli a nie teraz ...

Ależ timing jest doskonały :) Zależy tylko do punktu widzenia. FED to przecież konsorcjum bankierów.
Doprowadzono do rozrostu kredytów. Wywalają EM zmuszając kraje do pożyczek w MFW, zaprzestania romansowania z siłami zła (vide np. Turcja), zwrotu w kierunku jedynego słusznego protektora.
Że tak zacytuję Charlesa Lindbergha:
Aby podnieść ceny, wystarczy że Rezerwa Federalna obniży stopy procentowe i zacznie stymulować rozwój kredytu, doprowadzając do prosperity na giełdzie. Kiedy przemysł już przywyknie do nowej stopy procentowej, Rezerwa Federalna arbitralnie dokonuje podniesienia stóp i kończy czas prosperity. Rezerwa może, poprzez niewielką korektę stóp procentowych, delikatnie wychylać w lewo bądź w prawo wahadło cen rynkowych, może też, za pomocą gwałtownych korekt stóp doprowadzić do dramatycznych fluktuacji cen na rynku.(...) Mając dostęp do informacji o nadchodzących wydarzeniach, ludzie kierujący tym systemem wiedzą, kiedy, za pomocą sterowanej paniki, stworzyć możliwie najkorzystniejszą sytuację. Wiedzą, także kiedy panikę należy zatrzymać. Posiadają kontrolę nad finansami, inflacją i deflacją, której z powodzeniem używają do realizacji swoich celów.

Greg
Ekspert
Kontaktowanie:

#4449 Postautor: Greg » 13 cze 2018, 15:55

FED od 100 lat zawsze robi to samo... Boom/Bust cycle ... Nabrali ludzie kredytów to teraz stracą i od początku ... (nie ma co trzeba zaczekać do komedii o 20:00 i FED Rate Hike decision ...)

PMI ... jesteśmy w strefie 5-tej :

Obrazek

Greg
Ekspert
Kontaktowanie:

#4450 Postautor: Greg » 13 cze 2018, 16:03

Dow Jones prawie od 1/2 roku się nigdzie nie ruszył (cały czas 24000-25000)... Tylko NASDAQ pcha wszystko. Jedyne safe-haven to tech-stocks... Czyli 2001 powtórka z rozrywki ;)

Obrazek

Wróć do „Hydepark – na każdy temat, bez ograniczeń”