Interactive Brokers

Wszystko co z inwestowaniem związane jest w bardzo luźny sposób lub niezwiązane z nim w ogóle. Zachęcam do zakładania nowych tematów.
Wiadomość
Autor
Tomek
Man with a plan

Re: Interactive Brokers

#151 Postautor: Tomek » 11 maja 2018, 18:49

No bo to się chyba rzadko zdarza właśnie, żeby ktoś nieustannie kupował i sprzedawał w interwałach dniowych za 100% wartości swojego konta. Chociaż diabli wiedzą... W każdym razie to jest przepis federalny i podlegają mu wszyscy amerykańscy brokerzy.

Maro

#152 Postautor: Maro » 08 cze 2018, 11:30

Panowie, świetna dyskusja się tutaj wywiązała i tak myślę nad tym czy IB jest dla mnie, nie mam dużego doświadczenia, ale staram się jak najwięcej czytać i jednocześnie składać portfel. Tomek w jednym z postów napisał, że jeżeli nie przeprowadza się wielu transakcji i nie korzysta z pełnej gamy możliwości IB to raczej by sobie darował tego brokera, ale w chwili obecnej zdaje mi się, że to najlepszy wybór nawet dla osób, które inwestują długoterminowo i robią niewiele transakcji. Obecnie korzystam z DM BOŚ prowizja od akcji w USA to minimum 9,9 USD i jedyną sensowną alternatywą żeby mieć dostęp do ETF zdaje się być DIF ( prowizja 15 USD) . W IB jest opłata 10 USD miesięcznie, jeżeli się nie zrobi transakcji, których prowizje pokryją ten koszt, ale tak sobie przeliczyłem to w ciągu 11 miesięcy wydałem w DM BOŚ 200 USD i mam 10 pozycji za których zamknięcie będę musiał zapłacić 100 USD, więc 300 USD to 2,5 roku korzystania z IB. Nie wiem jak wyglądają koszty rozliczenia roku z IB w biurze rachunkowym (w BOŚ jest czywiście 8c), ale mimo wszystko zdaje mi się, że mimo opłaty 10 USD miesięcznie IB jest dużo korzystniejsze nawet dla osób, które dokonują niewielu transakcji bo koszty roczne będą niższe lub bardzo zbliżone i nie mamy ograniczeń w instrumentach, a prędzej czy później każdy inwestor będzie potrzebował potężnej platformy o niskich kosztach.
Chciałbym prosić bardziej doświadczonych kolegów, czy w swoich rozważaniach czegoś istotnego nie pominąłem, bo coraz bardziej jestem zmuszony do zmiany brokera i jedyną alternatywą zdaje mi się być IB.

sebo
Forumowy wyga

#153 Postautor: sebo » 08 cze 2018, 11:42

Jeśli kwota Ci spadnie poniżej 10tyś $ to doliczą Ci opłaty 20$ miesięcznie, maja algorytm, który liczy co 8 miesięcy ile miałeś kasy.
IB jest dla osób z dużą gotówką i działających na rachunku często, ale ten IB w UK takich rygorów już chyba nie ma.

Maro

#154 Postautor: Maro » 08 cze 2018, 11:45

kwestię depozytu minimalnego pominąłem bo mam "trochę" więcej

sebo
Forumowy wyga

#155 Postautor: sebo » 08 cze 2018, 12:01

Chodzi mi o to, że musisz to utrzymać.

Tomek
Man with a plan

#156 Postautor: Tomek » 08 cze 2018, 14:25

Maro pisze:Tomek w jednym z postów napisał, że jeżeli nie przeprowadza się wielu transakcji i nie korzysta z pełnej gamy możliwości IB to raczej by sobie darował tego brokera (...)

Eee, aż tak to nie. Bardziej miałem na myśli, że mieć konto w IB i nie korzystać z przepotężnej platformy TWS i ze wszystkich jej narzędzi, to tak jakby kupić sobie Maserati i nigdy nie włączać tego magicznego trybu "sport" :)

No ale jasne, że nic nie stoi na przeszkodzie, żeby przy pomocy IB handlować długoterminowo wyłącznie na akcjach. Do 10$ miesięcznie trzeba tylko doliczyć jeszcze 14.50$ za podstawowe notowania w czasie rzeczywistym z USA. Ale tam koszt też jest odejmowany, jeśli wyrobisz ileś prowizji w trakcie miesiąca. Natomiast notowania są opcjonalne. W standardzie są dostępne z opóźnieniem 15 minut. Jeśli jesteś długoterminowym inwestorem, to nie powinno to mieć właściwie znaczenia.

Poza tym nie ma żadnych kruczków, ani innych zastrzeżeń, więc śmiało można zakładać konto, ściągać platformę TWS i wkraczać do świata zawodowców :)

mlubinski

#157 Postautor: mlubinski » 08 cze 2018, 19:41

dodam jeszcze, że warto włączyć sobie opcję automatycznego reinwestowania dywidend (jeśli ktoś kupuje długoterminowo), bo wtedy zadziała efekt kuli śnieżnej (szczególnie jak w US wypłacają kwartalnie)...

dla zainteresowanych: https://ibkr.info/article/2730

Maro

#158 Postautor: Maro » 12 cze 2018, 12:26

Dziękuję za wszystkie odpowiedzi, mam jeszcze pytanie czy problematyczne jest rozliczenie operacji na platformie z polskim fiskusem?

Tomek
Man with a plan

#159 Postautor: Tomek » 12 cze 2018, 17:28

Broker nie ma znaczenia, bo sam wypełniasz PIT na podstawie wyciągu z konta. Zerknij tutaj: https://www.tradingforaliving.pl/forum/viewtopic.php?f=5&t=36

Tomek
Man with a plan

#160 Postautor: Tomek » 18 cze 2018, 16:38

No, to by chyba było na tyle, jeśli chodzi o dostęp do ETF-ów w Interactive Brokers: https://kb.clientam.com/article/3203

Wróć do „Hydepark – na każdy temat, bez ograniczeń”