Strona 1 z 1

Lynx vs IB - trading opcjami

: 09 lip 2019, 21:35
autor: e3b03
Czesc,
Od kilku miesiecy mocno nerdze nad tematem opcji (ksiazki, OptionAlpha, TastyTrade i inne). Zachecony zniesieniem limitu 10k $ do pewnego stopnia ogarnalem nawet TWS od IB (paper trading) i ich wybralem na mojego przyszlego brokera. Wlasnie dzwonilem do IB w celu doprecyzowania kilku kwestii i zostalem zbity z tropu. Babeczka z customer service pokazala mi strone https://www.interactivebrokers.com/en/i ... quirements z ktorej wynika ze aby sprzedawac opcje amerykanskie w sposob TT lub OA (iron condors, strangle etc) musze miec na koncie ~50k $... Jako ze Lynx tez kozysta z TWS (a nie chce wywalac do kosza tych kilku miechow spedzanych nad platforma) zadzwonilem tez do nich. U nich niby mozna handlowac amerykanskimi (minimum 3k euro depo) ale prowizje sporo wyzsze i np w przypadku Iron Condora to ma spory wplyw bo przy kupnie i sprzedazy 4 nog robi sie spora kwota (Iron Condory to byl moj plan na start). Pytanie, czy da sie handlowac amerykanskimi opcjami (strategie Iron Condor, Iron Butterfly etc) u IB z kwota ~6-8k euro?

Re: Lynx vs IB - trading opcjami

: 10 lip 2019, 07:44
autor: Tomek
„Liquid net worth” to jest Twoja sytuacja finansowa, którą podajesz w ankiecie podczas otwierania konta. Chodzi o to, żeby Twoj płynny majątek w zależności od wieku miał odpowiednią wartość, ale to może być majątek zgromadzony poza rachunkiem w IB. Te dane podawane w ankiecie bazują na oświadczeniu, nikt tego nie weryfikuje.

IC to są strategie o zdefiniowanym ryzyku, wiec tutaj nie jest potrzebny nawet żaden margin. W przypadku Short Strangle/Straddle ten margin będzie spory, wiec z kwota kilku tysięcy euro nie otworzysz zbyt wielu pozycji w tym samym czasie, ale jak najbardziej jest to możliwe.

Re: Lynx vs IB - trading opcjami

: 10 lip 2019, 09:45
autor: e3b03
„Liquid net worth”

Dzięki za odpowiedź, mój błąd, wziąłem to za minimalne depo...
Co do strategii, zamierzam stosować tylko takie o zdefiniowanym ryzyku, na początek IC 30-60 dni, szerokosć 1 SD. W miarę zwiększania kapitału i nabierania doświadczenia planuję jakieś kierunkowe vrtical spreads. Strategie o nieograniczonym ryzyku zostawiam sobie na dalsze lata.
Jeszcze raz dzieki za odpowiedz. Podoba mi sie to forum, jedno z niewielu miejsc w polskim internecie gdzie aktywnie dyskutuje sie opcje, wszedzie tylko forexy, daxy i bitcoiny.

Re: Lynx vs IB - trading opcjami

: 10 lip 2019, 10:02
autor: Tomek
Do usług :) I dzięki za miłe słowa odnośnie forum.

Te zagrania o zdefiniowanym ryzyku zawsze będą dobrym pomysłem na początek, ale nie da się ukryć, ze to jednak pozycje typu straddle/strangle są bardziej efektywne, bo nie ma potrzeby wydawania dodatkowych pieniędzy na kupno opcji zabezpieczających, które w dodatku hamują ubytek czasu i zmienności z całej pozycji. No ale to już jest szalenie ryzykowne, wiec można takie akcje przeprowadzać na duzych portfelach, gdzie ryzyko z jednej takiej pozycji stanowi bardzo mały procent całego portfela.

Re: Lynx vs IB - trading opcjami

: 10 lip 2019, 14:54
autor: e3b03
No ale to już jest szalenie ryzykowne

A straddle/strangle na tanich akcjach/etfach?

Jeszcze pytanko odnosnie market data na platformie od IB. Czy OPRA Top of Book (L1) (US Option Exchanges) jest ok do handlu tylko na opcjach? Czy potrzeba cos innego?

Re: Lynx vs IB - trading opcjami

: 11 lip 2019, 14:57
autor: Tomek
No to przelicz w każdym przypadku, jak duży portfel musi być, żeby ryzyko ze strangla przy założeniu SL na poziomie 2xcredit wynosiło 1-3% w skali całego portfela.

OPRA top of the Book wystarczy do samych opcji z USA. Wtedy będziesz widział najlepsze zlecenie bid/ask jako pierwszy wiersz arkusza giełdowego, ale to będzie OK.