Interactive Brokers

Miejsce do prowadzenia jałowej i starej jak świat dyskusji na temat tego, który broker jest lepszy od którego, a który nie.
Wojtas
Forumowy wyga

Re: Interactive Brokers

Post autor: Wojtas » 18 lut 2021, 21:33

Tak możesz kupować:

Trading securities and derivatives in all the same markets you can now but if you trade outside of the Allowed Deposit Currencies (see #7) and the transaction results in a long cash balance we will auto-convert to your base currency. If the transaction results in a short cash balance there will be no further action by IBCE as you can borrow in all available IBKR global currencies.

Za: https://ibkr.info/article/3587

domi
Stały bywalec

Post autor: domi » 18 lut 2021, 21:36

Ja właśnie tyle co założyłem konto w IB. Aktualnie mogę wymienić PLN na waluty USD EUR CHF GBP

Wojtas
Forumowy wyga

Post autor: Wojtas » 18 lut 2021, 22:01

No właśnie to są te Allowed Deposit Currencies. Ale to wcale nie znaczy, że nie możesz kupować akcji denominowanych w innych walutach.

domi
Stały bywalec

Post autor: domi » 18 lut 2021, 22:16

Zgadza się. Kolega pytał też o walutę na koncie.

kremat0r
Wschodząca gwiazda

Post autor: kremat0r » 19 lut 2021, 13:28

Hmm dziwne.

Mialem troche PLN na koncie 16zl i dzis rano widze, ze IB przekonwertowalo mi to do dolara czylo mojej waluty bazowej.
Mam tez dwie inne "obce" waluty i tego nie dotkneli.

Ktos tez jakies dziwne ruchy widzial na swoim koncie?

kuba
Stały bywalec
Kontakt:

Post autor: kuba » 19 lut 2021, 13:30

Chyba IB zamyka automatycznie tylko 'resztki' innych walut, coś mi się gdzieś rzuciło w oczy, że tylko poniżej $5. A na tych innych walutach miałeś więcej?

kremat0r
Wschodząca gwiazda

Post autor: kremat0r » 19 lut 2021, 13:46

Tak wiecej, ekwiwalent 10$ i 50$, kurcze to nawet nie wiedzialem o tym ;)

Propheta

zasilanie konta w IB po migracji na Węgry

Post autor: Propheta » 23 lut 2021, 11:20

Witajcie mam pytanie jak najsprawniej/najtaniej w tej chwili zasilać IB walutą niezbędną do zakupu akcji?Lupka się nie sprawdziła w odnalezieniu jednoznacznej/pełnej odpowiedzi w tym temacie.
Mi wychodzi następujący scenariusz i poprawcie mnie jeśli coś pominąłem, ewentualnie może macie lepszy/tańszy patent:
1.Kupuję EURO w polskim kantorze (posiadam PLN w MBANK, więc tam wymieniam kasę na EURO)
2. Wysyłam Euro na JPMorgan Niemcy wskazanym przez IB (gdyż jak wyślę inną walutę to i tak mi przewalutują na EURO)
3. Jak EURO trafi na IB to tam wymieniam na USD i wtedy kupuję akcje

Z góry dziękuję za odpowiedź;)

Awatar użytkownika
CoinsMakingCoins
Forumowy wyga

Re: zasilanie konta w IB po migracji na Węgry

Post autor: CoinsMakingCoins » 23 lut 2021, 12:11

Propheta pisze:
23 lut 2021, 11:20
Witajcie mam pytanie jak najsprawniej/najtaniej w tej chwili zasilać IB walutą niezbędną do zakupu akcji?Lupka się nie sprawdziła w odnalezieniu jednoznacznej/pełnej odpowiedzi w tym temacie.
Mi wychodzi następujący scenariusz i poprawcie mnie jeśli coś pominąłem, ewentualnie może macie lepszy/tańszy patent:
1.Kupuję EURO w polskim kantorze (posiadam PLN w MBANK, więc tam wymieniam kasę na EURO)
2. Wysyłam Euro na JPMorgan Niemcy wskazanym przez IB (gdyż jak wyślę inną walutę to i tak mi przewalutują na EURO)
3. Jak EURO trafi na IB to tam wymieniam na USD i wtedy kupuję akcje

Z góry dziękuję za odpowiedź;)

Ja dokładnie tak robię, bo przelew SEPA jest
1) tani
2) szybki

Wojtas
Forumowy wyga

Post autor: Wojtas » 23 lut 2021, 12:41

Jeśli ci się to opłaca to możesz tak robić. Konkretnie jeśli spread bankowy (od wymiany walut) jest tańszy niż opłata za przelew SWIFT, to możesz tak robić.

kremat0r
Wschodząca gwiazda

Post autor: kremat0r » 24 lut 2021, 08:54

No ale to bez sensu moim zdaniem. Tracisz dwa razy na przewalutowaniu.

Do zakupu akcji nie musisz posiadac ich waluty BTW.

PLN na EUR a potem EUR na USD. Oplaci Ci sie tylko kiedy strata na przewalutowaniu PLN na EUR bedzie mniejsza niz oplata za przelew.

Mozesz bezposrednio przelac PLN na te konto co podadza Ci w nocie do depozytu i zaksieguja Ci PLN na koncie w IB.
Potem kupisz dolary bezposrednio na IB.

ODPOWIEDZ