Interactive Brokers

Miejsce do prowadzenia jałowej i starej jak świat dyskusji na temat tego, który broker jest lepszy od którego, a który nie.
kremat0r

Re: Interactive Brokers

Post autor: kremat0r » 13 sty 2021, 12:53

Nie mam fundamentals explorera w zadnej wersji- Beta, alfa, omega, gamma ;) nigdzie

Tomo

Post autor: Tomo » 13 sty 2021, 14:31

Mi najbardziej brakuje raportów Refinitiv (chyba że nie potrafię teraz znaleźć).
Przydawały się żeby totalnie poglądowo przejrzeć jakaś firmę, ewentualnie raz na jakiś czas zweryfikować sensowność spółek w portfelu.

Dodatkowo połowy kolumn w watchlistach nie ma.

RayDalio

Post autor: RayDalio » 13 sty 2021, 15:44

Was już przenieśli? Jaką dostaliście wiadomość przed przeniesieniem? Ja nie wiem, bo dalej mam Fundamentals Explorer i mogę kupować/sprzedawać.

pslawek

Post autor: pslawek » 13 sty 2021, 19:22

Dostałem dziś informacje od IB, że brak Fundamentals Explorer to bug.
Zostało to podobno już przekazane do deweloperów i pracują nad naprawieniem tego, ma działać jak działało ale kiedy nie wiadomo : )

Jedyne czego nie będzie na razie to GIFS Research(Altavista, Zacks itp) pracują nad dodaniem tego dla IBCE, ale nie mają ETA kiedy będzie dostępne.

RayDalio

Post autor: RayDalio » 13 sty 2021, 19:35

Najgorsze jest to:
Leveraged Forex – IBCE cannot offer leveraged foreign exchange, i.e., the holding of short cash positions collateralized solely by long cash in another currency. Short cash collateralized by financial instruments (stocks, bonds, etc) are supported. Alternatives include IBKR-CFDs on foreign exchange pairs, exchange traded options and futures, and ETFs. Transacting in forex to convert one currencyto another (“conversions”) remains fully supported.
Zapomnijcie o hedge'u walutowym. Strasznie mi podpadł IB. Jak pojawi się lepsza opcja to zmienię bez zająknięcia.

Awatar użytkownika
winio
Stały bywalec

Post autor: winio » 13 sty 2021, 20:21

Exante?

kremat0r

Post autor: kremat0r » 14 sty 2021, 08:48

RayDalio pisze:
13 sty 2021, 19:35
Najgorsze jest to:
Leveraged Forex – IBCE cannot offer leveraged foreign exchange, i.e., the holding of short cash positions collateralized solely by long cash in another currency. Short cash collateralized by financial instruments (stocks, bonds, etc) are supported. Alternatives include IBKR-CFDs on foreign exchange pairs, exchange traded options and futures, and ETFs. Transacting in forex to convert one currencyto another (“conversions”) remains fully supported.
Zapomnijcie o hedge'u walutowym. Strasznie mi podpadł IB. Jak pojawi się lepsza opcja to zmienię bez zająknięcia.

Niestety dlugo moze sie nie pojawic.

Exante odpada.

Awatar użytkownika
winio
Stały bywalec

Post autor: winio » 14 sty 2021, 08:53

Co z nim nie tak?
Sam myślałem o Exante bo ma niskie prowizje i dostęp do ETF z USA.

Apeks
Stały bywalec

Post autor: Apeks » 14 sty 2021, 09:18

a mnie dziś przywitali absurdalnym mailem, że przekroczyłem limit transakcji dla kont poniżej 25k$ czyli tkzw. Pattern Day Trader (PDT) i blokuja mi konto konto na 95 dni, a rzekome naruszenie z mojej strony miało mieć miejsce 30. grudnia 2020 (podczas gdy saldo było i jest nadal powyzej 25k$).
Nie mogę zamknąć żadnej pozycji, na bid/ask mam znaki zapytania zamiast cen... brak możliwości wysłania do nich ticketa (mogę tylko subject wpisać) - mam nadzieję że szybko uda im się to naprawić i przywrócić aktywność konta
Ostatnio zmieniony 14 sty 2021, 09:27 przez Apeks, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
winio
Stały bywalec

Post autor: winio » 14 sty 2021, 09:26

Grubo o_O
To się mógł żeby przez ten czas Ryszard nie wjechał na niedźwiedziu.

Apeks
Stały bywalec

Post autor: Apeks » 14 sty 2021, 09:30

winio pisze:
14 sty 2021, 09:26
Grubo o_O
To się mógł żeby przez ten czas Ryszard nie wjechał na niedźwiedziu.
Na razie, dzięki temu że mam zablokowane (choć niesłusznie) to wychodzę na tym słusznie, inaczej bym zamknął pozycję, a ładnie idzie up :-)

Apeks
Stały bywalec

Post autor: Apeks » 14 sty 2021, 09:46

natomiast co innego jest problemem:
- nie można jak ww. wystawić do nich ticket na support
- telefonów nie odbierają (nawet nie ma żadnego nr tel na Węgry gdzie przenieśli moje konto, a tel w UK i Berlinie mają nagrane komunikaty, ale nikt nie odbiera, nawet do Indii zadzwoniłem, to samo).
- urgent issues with account, też nie działa, otwiera chat gdzie jest tekst że mam czekać ale wyrzuca mnie po chwili z powodu rzekomego wygaśnięcia sesji

szkoda że nie ma możliwości skomunikowania się :-(

rozumiem że poza mną nikt nie dostał takiego "sympatycznego" maila? Sprawdziliście skrzynki? ja dostałem w nocy.

RayDalio

Post autor: RayDalio » 14 sty 2021, 10:10

Apeks pisze:
14 sty 2021, 09:46
rozumiem że poza mną nikt nie dostał takiego "sympatycznego" maila? Sprawdziliście skrzynki? ja dostałem w nocy.
To jest urok korzystania z amerykańskiego brokera. Masz konto "cash" i robisz wiele transakcji na tym samym instrumencie, więc podpadasz pod PDT. Jeśli chcesz to robić to musisz założyć konto "margin". Nikt nie powiedział, że USA musi być mniej biurokratyczne od nas.

Apeks
Stały bywalec

Post autor: Apeks » 14 sty 2021, 10:16

RayDalio pisze:
14 sty 2021, 10:10
Apeks pisze:
14 sty 2021, 09:46
To jest urok korzystania z amerykańskiego brokera. Masz konto "cash" i robisz wiele transakcji na tym samym instrumencie, więc podpadasz pod PDT. Jeśli chcesz to robić to musisz założyć konto "margin". Nikt nie powiedział, że USA musi być mniej biurokratyczne od nas.

Mam konto margin, od zawsze, nigdy nie miałem konta cash!
Przed chwilą złożyłem zlecenie na rynek i przyjęli (już pojawiły się ceny ask/bid), brakuje jeszcze w kolumnie unrealized kwoty aktywnej pozycji (przed chwilą była). Co więcej mail jaki otrzymałem nie jest widoczny na koncie po zalogowaniu więc nie możne zrobić respond (ten na mailowa skrzynkę przyszedł od nich z donotreplay).
Wygląda to na jakieś techniczne problemy z migracją i dlatego taki skutek jak opisany tu: https://forums.bearbulltraders.com/topi ... u-clients/

przed chwilą wszedłem z wersji beta ale updatowanej dzisiaj i wygląda że wszystko śmiga!!! - szkoda że już mniej zielono na koncie ale i tak wynik lepszy niż gdybym zamknął pozycję z samego rana, więc na razie luz! :-)

Apeks
Stały bywalec

Post autor: Apeks » 14 sty 2021, 11:05

a przy okazji całego zamieszania, zauważyłem że gwarancje finansowe dla kont indywidualnych w węgierskim IB są 100k a nie 20k (tylko w irlandzkim i luxembuskim jest 20k)!

ODPOWIEDZ