Złoto, srebro, platyna

Surowce przemysłowe, towary rolnicze, metale szlachetne. Od złota i platyny, przez lit i kobalt, po pszenicę czy soję. Króluje jednak ropa naftowa.
sebo
Forumowy wyga

Re: Złoto, srebro, platyna

Post autor: sebo » 22 maja 2020, 16:31

Nie upieram się robisz jak uważasz. Z paragonem dostajesz lepsza kwotę jak np idziesz do tego samego dilera co kupiłeś.
Możesz kupić na ulicy i sprzedać na ulicy, pisałem, nie chce pisać tego samego w kółko.
Pisze jak to wygląda a co zrobisz twoja sprawa.
W Internecie, każdy wszystko może napisać, co to zmienia w podjęciu decyzji ?
Przykład kupujesz złoto spisują Ciebie, sprzedajesz za 6m i nie masz. Więc kto ma Ci cokolwiek zabrać, czego nawet nie masz ?
Kupujesz waluty w banku czy gdzie indziej też są twoje dane, wyjątki kantory, niektóre.
Zobacz mieszkam w Azji idę na ulicy sprzedaje dolary (budka taki pseudo kantor, jest ich pełno) czyli kupuje THB muszę (nie wszędzie) dać paszport też mnie spisują. Co to zmienia ? Teraz wszędzie wszystko spisują, ale nikt nic nikomu nie zabiera.
Ja kończę bo dla mnie temat bez sensu, jak powiedziałem ten kto chce kupuje i tyle a jak kupisz sprzedasz wolny rynek. Możesz polecieć do Azji czy Arabia i kupić w sklepie bądź w automacie. Ewentualnie gdzieś tam w Polsce diler, kantor, sklep.
Jak sprzedaż dużo i wpłacisz na konto będzie zapytanie skąd kasa, musi to udowodnić.
Powodzenia w zakupach i dobrej ceny życzę.

Kanoniers

Post autor: Kanoniers » 22 maja 2020, 19:23

@sebo

Dobra od początku bo chyba kompletnie nie rozumiesz -- ja kupuję tylko oficjalnie ale pisze o możliwości zakupu anonimowego.
Nie w bramie tylko właśnie u dilera na paragon i jak chcesz odsprzedać to pokazujesz właśnie ten dokument potwierdzający że tam dokonałeś zakupu-- nie jest do tego potrzebne przedstawienie się z imienia i nazwiska rozumiesz ??? Możesz w mennicy kupić jako James Bond do 10000euro rozumiesz ? W mennicy nie w bramie !!
Więc jak sprzedam mam dowód że mam kasę z tej właśnie sprzedazy.

A anonimowość służy właśnie temu że kupuje nie na pół roku czy rok tylko na wiele lat i czasy które mogą powodować różne decyzję polityczne -- chyba dawno nie byłeś w Polsce bo byś zobaczył jakie rzeczy się dzieją ;)

sebo
Forumowy wyga

Post autor: sebo » 22 maja 2020, 19:39

Nie rozumiesz, na paragonie nie ma nazwiska, jak kupujesz u dilera to Cię już zna, pokazujesz mu paragon i dostajesz lepsza ofertę niż bez, bo wie sprzedawca, że u niego kupiłeś, info mi chodzi, nie doczytałeś tego chyba.
Po następne mennica w Warszawie spisuje z dowodu.
Po następne nie każdy diler przyjmie Ci 100.000 PLN w gotówce.
Po tym co piszesz mi się wydaje, że nie masz doświadczenia w tym.
No dobra bo temat naprawdę jest nudny i szkoda mi czasu. Rób jak chcesz.
A ja mam wojsko, mam godzinę policyjna muszę chodzić w masce a za to mam wysoką karę i idę do więzienia, po następne nie mogę nigdzie pojechać i nic zrobić, nawet do wody wejść, nie narzekaj na Polskę, bo to wspaniały kraj, ja mam wybór i wolę zdecydowanie Polskę.

Kanoniers

Post autor: Kanoniers » 23 maja 2020, 11:50

Ja nie mam doświadczenia ??
Przecież Ty kompletnie nie znasz prawa , masakra...

Zgodnie z Ustawą z dnia 1 marca 2018 r. o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu zakup metali inwestycyjnych opiera się o dane deklaratywne klienta, jeśli transakcja gotówka nie przekracza kwoty 10 000 euro, a w przypadku transakcji bezgotówkowych zamyka się w 15 000 euro. Warto podkreślić, że doradca nie posiada umocowania prawnego do wylegitymowania takiej osoby

https://www.mennicaskarbowa.pl/ZLOTY-HA ... 23262.html

Thorwald
Stały bywalec

Post autor: Thorwald » 23 maja 2020, 11:52

Rejestracja obrotu złotem, moim zdaniem, nie jest wstępem do konfiskacji, a tylko chęcią kontroli dochodów nie ujawnionych.
Kiedyś rozmawiałem z właścicielem kantoru obrotu walutą i złotem. Twierdzi, że najlepszymi klientami są... księża. Potrafią regularnie przez lata wpadać co miesiąc kupić sobie monetę. Jeżeli jesteś urzędnikiem państwowym zarabiającym 6tys brutto, a co miesiąc kupujesz sobie 5 x 1 uncjowe monety, to trzeba się zainteresować. Albo np. jesteś wiecznym studentem politechniki, który przyjechał z Iranu, nigdzie nie pracujesz, a od lat co miesiąc sprzedajesz dwie uncje złota to też można się tobą zainteresować.

Awatar użytkownika
Hubert
Stały bywalec

Post autor: Hubert » 23 maja 2020, 17:49

sebo pisze:
22 maja 2020, 19:39

A ja mam wojsko, mam godzinę policyjna muszę chodzić w masce a za to mam wysoką karę i idę do więzienia, po następne nie mogę nigdzie pojechać i nic zrobić, nawet do wody wejść, nie narzekaj na Polskę, bo to wspaniały kraj, ja mam wybór i wolę zdecydowanie Polskę.

Sebo faktycznie tam tak dają popalić czy już się poluzowało ?

sebo
Forumowy wyga

Post autor: sebo » 23 maja 2020, 17:57

Zmienili godzinę policyjna z 20:00 na 22:00 teraz na 23:00. Plażę zamknięte oraz wyspy ani drogą morską nie popłyniesz ani samolotem nawet samochodem, samochodem możesz ale są zapisy po tajsku i czekasz no 10 dni. Nie jest ciekawe, hotele są zamknięte, jak hotel Cię wyrzuci jak moich (60 osób wyrzucili mimo, że mieli z góry zapłacone) znajomych inny hotel Cię nie zamelduje więc wylatujesz na ulicę. Jako cudzoziemiec masz teraz p...
Linie sprzedają bilety mimo, że później nie lecą i dają ci voucher, bo potrzebują kasy i oszukują, znajomi mają tak parę tysięcy dolarów umoczone.
No, nie jest dobrze cała gospodarka się sypie, 50000 osób się zapisało by wyjechać z wyspy i się czekało w kolejce. Dużo domów do sprzedania i kolejne wystawiają. Bary stragany burza. Tajowie uciekają na wieś bo brak kasy. Maska obowiązkowa a jest mega gorąco.
Na zdjęciu widać linki, wcześniej były aż do ulicy, teraz trochę lepiej promenadą można iść, więc niby trochę lepiej, ale na piasek wejść nie możesz.
Załączniki
IMG_20200523_231149_resize_77.jpg

Awatar użytkownika
Hubert
Stały bywalec

Post autor: Hubert » 24 maja 2020, 05:27

Szczerze współczuje mam nadzieje ze to jak najszybciej minie.

rebahas
Stały bywalec

Post autor: rebahas » 27 maja 2020, 22:16

Tak zerknąłem na maila z tradingview a tu takie malunki od niejakiego Canaletto ;)

Screenshot 2020-05-27 at 22.16.27.png

https://www.tradingview.com/chart/GC1!/ ... BOWL-BULL/

mlubinski
Stały bywalec

Post autor: mlubinski » 28 maja 2020, 10:49

Moze ten Canaletto bedzie takim gieldowym nostradamusem - trzymam kciuki, zeby tak bylo 😂

Kanoniers

Post autor: Kanoniers » 28 maja 2020, 15:01

@sebo

Wysmiewales moje pytania czy też wątpliwości a osttanio sporo czytałem lub słuchałem różnych webinarow na których bardzo często przewijał się temat konfiskaty złota i nie jako abstrakcji tak jak Ty uważasz ....

Poczytaj kilka blogów ekonomicznych albo posłuchaj takich jakby nie patrzeć autorytetów jak Jim Rogers czy Mike Maloney i wtedy wrócimy do rozmowy

Aha uprzedzając zarzuty akurat ja kupuję w pełni legalnie w mennicy - zwracam tylko uwagę na problem

ODPOWIEDZ