Okazja na Cobalt 27

Surowce przemysłowe, towary rolnicze, metale szlachetne. Od złota i platyny, przez lit i kobalt, po pszenicę czy soję. Króluje jednak ropa naftowa.
Stanis
Posty: 14
Rejestracja: 05 gru 2017, 11:26

Re: Okazja na Cobalt 27

Post autor: Stanis » 29 lis 2019, 22:12

Dostałem takiego meila od DEGIRO:

"Informujemy, że COBALT 27 CAPITAL CORP, które posiada Pan w swoim portfelu inwestycyjnym, są wycofane z Obrotu we Frankfurcie. Istnieje jednak możliwość przeniesienia posiadanej pozycji na Toronto Venture Exchange.

Jeśli zdecyduje się Pan na przeniesienie pozycji, należy nas o tym poinformować najpóźniej 4 grudnia 2019, zawierając informację, że akceptuje Pan opłatę. Za przeniesienie pobierana jest opłata w wysokości 25 EUR. Należy mieć na uwadze, że opłaty na obu giełdach różnią się.

Po otrzymaniu od Pana instrukcji, zobowiązujemy się do wysłania potwierdzenia. Jeśli nie otrzyma Pan od nas wiadomości zwrotnej następnego dnia roboczego, prosimy o kontakt."

Może mi to ktoś przełożyć i czy warto w ogóle się tego podejmować? rozumiem że dostane tyle akcji NKL co miałem wcześniej KBLT tak?

Z góry dzięki za pomoc!

Awatar użytkownika
Tomek
Man with a new plan
Posty: 2221
Rejestracja: 09 mar 2017, 20:40
Kontakt:

Re: Okazja na Cobalt 27

Post autor: Tomek » 30 lis 2019, 08:36

Stanis, akcje KBLT były w dual-listingu na giełdzie w Toronto i we Frankfurcie. Z tego maila wynika, że Degiro chce przenieść Twoje papiery z jednej giełdy na drugą, ale moim zdaniem nie dadzą rady tego zrobić, ponieważ te akcje zostały zdjęte nie tylko z Frankfurtu, ale także z Toronto.

Ja bym ich dopytał czy są świadomi, że te akcje już w ogóle nie istnieją. W zamian za swoje papiery KBLT powinieneś dostać tyle samo akcji NKL oraz 4 CAD na każdą akcję KBLT i tego powinieneś się domagać od Degiro.

jackb
Posty: 25
Rejestracja: 11 cze 2018, 14:18

Re: Okazja na Cobalt 27

Post autor: jackb » 02 gru 2019, 21:24

Według raportu saxobank, rynek odwróci się od kobaltu na rzecz niklu w produkcji akumulatorów co spowoduje duże wzrosty w 20 roku, wspominają o ruskim MMC Norilsk Nickel że ma potencjał na dalsze lata.

Awatar użytkownika
Patryk Rozgwiazda
Stały bywalec
Posty: 203
Rejestracja: 03 mar 2018, 20:32

Re: Okazja na Cobalt 27

Post autor: Patryk Rozgwiazda » 13 sty 2020, 20:26

Poprawnie przenieśli te akcje w Degiro i faktycznie mam Conic Metals, ale sprzedałem. Coraz więcej znaków na niebie, że po prostu nic z tego nie będzie. Postanowienie na Nowy rok to sprzedawanie takich śmieciowych spółek z portfela, bo potem generują większość strat jak człowiek czeka i liczy nie wiem co, tak to jest jak się twardego stop lossa nie ustawi. Zawsze można odkupić jeśli pojawi się jakieś info czy jakikolwiek pozytywny sygnał z wykresu. Kiszenie tego w nieskończoność to idealny sposób, żeby 50% straty przerobić w 95%.

Stanis
Posty: 14
Rejestracja: 05 gru 2017, 11:26

Re: Okazja na Cobalt 27

Post autor: Stanis » 16 sty 2020, 10:54

Zanim otrzymałeś te akcję Conic Metals zapłaciłeś 25euro za "przeniesienie" ?

ja dzisiaj otrzymałem taka wiadomość od DEGIRO odnośnie mojej sprawy:

"Szanowny Panie,

Dziękuję za kontakt z DEGIRO.

W wiadomości z 29 listopada ubiegłego roku informowaliśmy o możliwości przeniesienia tej pozycji na inna giełdę. Tylko Klienci, którzy poinformowali nas o chęci przeniesienia byli uprawnieni do otrzymania akcji. Proszę pamiętać, że decyzja o wycofaniu produktu z giełdy nie jest decyzją DEGIRO, a giełdy. DEGIRO dało Klientom możliwość przeniesienia waloru, a Pan z tej możliwości nie skorzystał. Jednocześnie informuję, że nie ma już możliwości przeniesienia pozycji na giełdę w Toronto.

Niestety nie mogę odnosić się do sytuacji na kontach innych osób. Ze względu na powyższe informacje oraz fakt, że wielu naszych Klientów skorzystało z możliwości przeniesienia waloru do Toronto, faktycznie, niektórzy otrzymali te akcje. Dodatkowo, fakt, że ten produkt był notowany na różnych giełdach, jest kolejnym czynnikiem, który miał wpływ na te sytuację.

W razie dalszych pytań, proszę o kontakt."

Mam prawo się ubiegać dalej o te akcję czy mają racje?
Proszę o odpowiedź jak ktoś jest w temacie.
Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Tomek
Man with a new plan
Posty: 2221
Rejestracja: 09 mar 2017, 20:40
Kontakt:

Re: Okazja na Cobalt 27

Post autor: Tomek » 16 sty 2020, 14:21

Dla mnie to są dwie zupełnie różne sprawy, tzn. jedna sprawa to przeniesienie akcji KBLT na giełdę we Frankfurcie, czego faktycznie nie mogą zrobić, ale druga sprawa to taka, że w zamian za akcje KBLT powinieneś otrzymać akcje NKL i to jest bezdyskusyjne. Broker ani klienci brokera nie mają tutaj nic do powiedzenia, bo każdemu akcjonariuszowi KBLT należała się odpowiednia liczba akcji NKL.

Awatar użytkownika
Patryk Rozgwiazda
Stały bywalec
Posty: 203
Rejestracja: 03 mar 2018, 20:32

Re: Okazja na Cobalt 27

Post autor: Patryk Rozgwiazda » 16 sty 2020, 19:29

Tak, napisali do mnie w tej sprawie i niestety byłem zmuszony się zgodzić i zapłacić te 25€. W innym wypadku miałbym na koncie puste akcje KBLT na giełdzie we Frankfurcie, których nie mógłbym sprzedać. Sytuacja wygląda u Ciebie nieciekawie, ale akcje NKL Ci się należą więc ja bym walczył. Szczerze trochę nie mam pomysłu w jaki sposób możesz to zrobić i jakie działa wytoczyć, mogę tylko potwierdzić co zadziało się u mnie. Odpowiedziałem pozytywnie na ich pytanie właśnie po to, aby uniknąć takiej sytuacji. :<

ODPOWIEDZ