Okazja na Cobalt 27

Surowce przemysłowe, towary rolnicze, metale szlachetne. Od złota i platyny, przez lit i kobalt, po pszenicę czy soję. Króluje jednak ropa naftowa.
Stanis

Re: Okazja na Cobalt 27

Post autor: Stanis » 29 lis 2019, 22:12

Dostałem takiego meila od DEGIRO:

"Informujemy, że COBALT 27 CAPITAL CORP, które posiada Pan w swoim portfelu inwestycyjnym, są wycofane z Obrotu we Frankfurcie. Istnieje jednak możliwość przeniesienia posiadanej pozycji na Toronto Venture Exchange.

Jeśli zdecyduje się Pan na przeniesienie pozycji, należy nas o tym poinformować najpóźniej 4 grudnia 2019, zawierając informację, że akceptuje Pan opłatę. Za przeniesienie pobierana jest opłata w wysokości 25 EUR. Należy mieć na uwadze, że opłaty na obu giełdach różnią się.

Po otrzymaniu od Pana instrukcji, zobowiązujemy się do wysłania potwierdzenia. Jeśli nie otrzyma Pan od nas wiadomości zwrotnej następnego dnia roboczego, prosimy o kontakt."

Może mi to ktoś przełożyć i czy warto w ogóle się tego podejmować? rozumiem że dostane tyle akcji NKL co miałem wcześniej KBLT tak?

Z góry dzięki za pomoc!

Awatar użytkownika
Tomek
Man with a new plan
Kontakt:

Post autor: Tomek » 30 lis 2019, 08:36

Stanis, akcje KBLT były w dual-listingu na giełdzie w Toronto i we Frankfurcie. Z tego maila wynika, że Degiro chce przenieść Twoje papiery z jednej giełdy na drugą, ale moim zdaniem nie dadzą rady tego zrobić, ponieważ te akcje zostały zdjęte nie tylko z Frankfurtu, ale także z Toronto.

Ja bym ich dopytał czy są świadomi, że te akcje już w ogóle nie istnieją. W zamian za swoje papiery KBLT powinieneś dostać tyle samo akcji NKL oraz 4 CAD na każdą akcję KBLT i tego powinieneś się domagać od Degiro.

jackb

Post autor: jackb » 02 gru 2019, 21:24

Według raportu saxobank, rynek odwróci się od kobaltu na rzecz niklu w produkcji akumulatorów co spowoduje duże wzrosty w 20 roku, wspominają o ruskim MMC Norilsk Nickel że ma potencjał na dalsze lata.

ODPOWIEDZ