Crypto

Nieruchomości, REIT-y, sztuka, farmy wiatrowe, ubezpieczenia, wina, zabytkowe samochody i wszystko inne, na czym można zarobić jakieś pieniądze.
RayDalio
Stały bywalec

Re: Crypto

Post autor: RayDalio » 23 lut 2021, 11:47

odrion pisze:
23 lut 2021, 11:45
Takie spadki są normalne. Nic nie może iść pionowo do góry.
Tutaj pokazane jest jak to wyglądało w poprzedniej hossie:
Raczej ciekawiło mnie czy śledzicie newsy i powiążecie to z wypowiedzią Yellen. Zawsze idą te ~10% spadki przy takich wypowiedziach.

odrion
Stały bywalec

Post autor: odrion » 23 lut 2021, 12:14

RayDalio pisze:
23 lut 2021, 11:47
odrion pisze:
23 lut 2021, 11:45
Takie spadki są normalne. Nic nie może iść pionowo do góry.
Tutaj pokazane jest jak to wyglądało w poprzedniej hossie:
Raczej ciekawiło mnie czy śledzicie newsy i powiążecie to z wypowiedzią Yellen. Zawsze idą te ~10% spadki przy takich wypowiedziach.

Masz na myśli takie wypowiedzi?
“It is a highly speculative asset and you know I think people should be aware it can be extremely volatile and I do worry about potential losses that investors can suffer,” Yellen said.

No, martwi się bidulka próbując promowac crypto-dolara.

RayDalio
Stały bywalec

Post autor: RayDalio » 23 lut 2021, 12:17

odrion pisze:
23 lut 2021, 12:14
Masz na myśli takie wypowiedzi?
“It is a highly speculative asset and you know I think people should be aware it can be extremely volatile and I do worry about potential losses that investors can suffer,” Yellen said.
Tak, to samo było w styczniu i wtedy BTC poleciał -13% w jeden dzień.

Wojtas
Forumowy wyga

Post autor: Wojtas » 23 lut 2021, 12:54

odrion pisze:
23 lut 2021, 12:14
No, martwi się bidulka próbując promowac crypto-dolara.

Władze mają w ręku prawodawstwo, a bez niego ustanowisz żadnego nowego pieniądza.
Bo płacenie takim pseudo-pieniądzem będzie traktowane jako transakcja wymiany dóbr, a w konsekwencji może być np opodatkowania podatkami: dochodowym po obu stronach i/lub od czynności cywilnoprawnych.
Tak więc to nie jest tak, że ulica może przechytrzyć rząd. Nie może.

Magazynować tam pieniądze oczywiście zawsze będzie można, ale nic ponad to.
Tyle, że to magazynowanie ma swoje wady, bo wpływy i wypływy zawsze będą tam robiły cyrki z kursem.

odrion
Stały bywalec

Post autor: odrion » 23 lut 2021, 13:24

Kiedyś motorem napędowym rozwoju blockchaina był kierunek aby przejąć płatności.
W tym momencie, wg mnie, to tylko dodatek.

To prawda, że z płatnościami, za dużo sznurków trzyma rząd, ale już np omijanie banków dzięki DeFi to już realna rzecz i będzie się bardzo rozwijać.

Dla mnie crypto to bardziej użyteczności w postaci smartcontractów, DeFi i innych rzeczy niż środek płatniczy.
Czy BTC może konkurować ze złotem jako store of value to pytanie często się pojawia. Dla mnie, BTC jest za krótko, żeby można było powiedzieć, że wyprze złoto. Ale jako alternatywne store of value? Być może to uda się osiągnąć.

odrion
Stały bywalec

Post autor: odrion » 23 lut 2021, 13:40

Ktoś sobie życzy BTC po 7k USD? :)
takie czary tylko na bitbayu
Załączniki
BTC USD - bitbay v2.jpg

Baldwin
Stały bywalec

Post autor: Baldwin » 23 lut 2021, 13:50

??

(wyszedł mi bardzo krótki post to dodam jeszcze WTF? :D )

odrion
Stały bywalec

Post autor: odrion » 23 lut 2021, 14:06

Wygląda na to, że może ludziom wisiały jakieś stare zlecenia kupna po 7 tys USD, na Bitbayu ludzie kupują w PLN i na USD jest praktycznie zerowa płynność i ktoś może wystawił zlecenie sprzedaży market i złapało takie niskie zlecenie kupna ;))

Awatar użytkownika
Q'bot
Forumowy wyga

Post autor: Q'bot » 23 lut 2021, 14:08

To akurat częsta sytuacja na BB - choć już z ponad rok się tam nie logowałem...
Ale na ETC kiedyś miałem przypadkiem zlecenie, 60% niżej ceny MKT i na takim flash crah'u mi wpadło ;)

BTW. popatrzcie sobie na Trading View LINK / USH z Krakena - taka sama sytuacja, tyle że wczoraj

odrion
Stały bywalec

Post autor: odrion » 24 lut 2021, 10:56

Jak tam dziś nastroje ? :)
Mój portfel w PLN jeszcze nie wrócił do ATH, ale za to wyrażony w BTC już jest na ATH. Jak na 2 dni korekty, to szybki mamy powrót.

Mam nadzieję, że jeszcze trochę wzrostów przed nami - wg poniższego wykresu właściwy Alt season jeszcze się nie zaczął:
Załączniki
Alt coin season.jpg

korver
Wschodząca gwiazda

Post autor: korver » 24 lut 2021, 11:01

U mnie też wszystko wraca, skorzystałem z przeceny i dokupiłem brakujące tokeny. Mój portfel jest już kompletny, 5% kapitału zainwestowane w: ADA, DOT, MFT, ATOM, LUNA i BTC. Najmocniejsza pozycja pod względem zaangażowania kapitału DOT, reszta rozłożona w miarę równo. MFT odstaje ze względu na wcześniejsze wzrosty i tu wyczekuję momentu wyjścia.

Mam pytanie @odrion do Ciebie odnośnie stakingu. Dlaczego ADA jest dużo niżej % niż np DOT? Wg tego co widzę na Binance to za 30 dni DOT >15%, ADA 5%.

odrion
Stały bywalec

Post autor: odrion » 24 lut 2021, 11:45

Ja na przecenie dokupiłem ATOM i VET.
Ale ciągle mam tyle projektów na tapecie, że u mnie daleko to stwierdzenia, że portfel kompletny ;)). Tymniemniej jestem generalnie zadowolony.

Co do stakingu to trudno jednoznacznie powiedzieć, ale staking ADA jest chyba najbezpieczniejszy i nie masz tam locking period.
Tzn np jak ja robię staking z portfela Guarda, to staking pojawia się chyba po 25 dniach, ale potem w dowolnym dniu możesz przerwać staking i sprzedać środki. To jest istotne, bo np jak zaczyna się jakiś armagedon, to praktycznie od razu masz środki dostępne do tego, żeby wyjść.
Nie trzeba czekać nawet jednego dnia na redemption. Środki masz na portfelu w stakingu i jak np prześlesz na Binance, żeby sprzedać, to wtedy przerywa się staking.
Z tego co się orientuje, to teraz ponad 70% ADA jest stakowanych.

W ZIL mam 14 dni lock period więc jakby zaczeło się walić, to stakując tylko możesz się przyglądać...
Ale jest coś za coś.

DOT próbowałem stakować przez przez polkadot substrate portal i nawet wszystko ogarnąłem, ale 2 rzeczy mnie w końcu odstraszyły.
Możliwość slashu nie tylko rewards, ale też stakowanych DOT i ograniczenia co do min ilości przekazywanych dot w ramch wyboru validators. Więc ja nie stakuje teraz DOT. Jeżeli już to spróbuje załapać się na stakng w ramach Binance.

odrion
Stały bywalec

Post autor: odrion » 24 lut 2021, 12:04

Nie przepadam, za tym kanałem, ale jeżeli ktoś jeszcze nie do końca rozumie wagę BTC dominance chart, to gość całkiem nieźle to opisuje:

https://www.youtube.com/watch?v=ymCYNENEWQg

Awatar użytkownika
Q'bot
Forumowy wyga

Post autor: Q'bot » 24 lut 2021, 12:07

odrion pisze:
24 lut 2021, 10:56
Mój portfel w PLN jeszcze nie wrócił do ATH

Mój, z głównym składnikiem w postaci ETH nie wrócił nawet w połowie ;P
Ze świeżo dodanych pozycji, jedynie RUNE dało czadu, a tak, to odreagowanie umiarkowane.

odrion
Stały bywalec

Post autor: odrion » 24 lut 2021, 21:37

Wychodzę na ADA buga, ale nie mogłem się powstrzymać i poniżej wrzucam filmik od jednego z moich ulubionych youtuberów crypto.
90% ludzi robi filmiki z analizą techniczną wykresów, natomiast ten gość to developer i analizuje użyteczności projektów.

Ciągle mój typ to ADA po 10 USD za rok :)) U mnie ADA to 28% procent portfela crypto i nie zamierzam robić rebalancingu ;)

https://www.youtube.com/watch?v=fqQpWEE ... l=Hashoshi

ODPOWIEDZ