Nieruchomości - Polska

Nieruchomości, REIT-y, sztuka, farmy wiatrowe, ubezpieczenia, wina, zabytkowe samochody i wszystko inne, na czym można zarobić jakieś pieniądze.
sebo
Forumowy wyga

Re: Nieruchomości - Polska

Post autor: sebo » 17 gru 2018, 16:55

Temat nieruchomości jest olbrzymi w jednym poście zalejesz wszystkim i o wszystkim, następny problem, to nie wiedza ludzi i czytanie głupot nie ma sensu, ja akurat są przerabiałem takie rzeczy z kancelarią, która zajmuje się takimi tematami, bo tego zwykły człowiek nie ogranie.
Jak chcę się czegoś dowiedzieć i mieć pewność to idę do swojej kancelarii.
Temat grunty wieczyste a grunty to olbrzymia różnica i zacznie to być mylone. Zlewanie do jednego wątku to ...

Pogdybać se można, większość osób to dłużnicy albo mają nawalone w głowie jak to lepiej kupić własne m i je wynajmować a samemu dziadować i wynajmować od kogoś.
Albo jak to są mega drogie i je sprzedawać by później co zrobić ? Odkupić jeszcze droższe.
O nieruchomościach w sieci to jest taki kretynizm, że szok, sam tutaj pisałem, że nieruchomości nie spadną jak i wiele lat temu.
Nieruchomości to nie temat do pisana, bo większość rzeczy jest ukrywana jak giełda nikt Ci nic nie powie.

Matthias

Post autor: Matthias » 17 gru 2018, 17:42

O podatku katastralnym mówi się od dłuższego czasu i likwidacja użytkowania wieczystego wydaje się kolejnym krokiem w tym kierunku.
Biorąc jednak pod uwagę to, że większość wyborców obecnej władzy, to ludzie mało zamożni myślę, że jeśli już wprowadzą taki podatek, to
raczej liczony w promilach a nie w procentach.
Widzę też jeszcze jeden aspekt tej zmiany, a mianowicie systematyczne pozbawianie samorządów przychodów a tym samym marginalizowanie
ich znaczenia, bo samorząd, to konkurent do kasy dla rządzących i jednocześnie przeszkoda na drodze do rządów autorytarnych i gospodarki centralnie planowanej.

Matthias

Post autor: Matthias » 18 gru 2018, 00:03

Myślę, że nowy podział administracyjny to raczej nie. Napewno samorząd województwa jest solą w oku, bo dubluje władze rządowe ale jego ewentualna likwidacja nie wiąże się ze zmianą
podziału.
Stawiałbym raczej na zarząd komisaryczny upadłych gmin na zasadzie: albo rządzi nasz komisarz i jest kasa, albo was likwidujemy.
Kiedyś w gminach obok fasadowej rady i naczelnika byli sekretarze partii, którzy realnie rządzili jednoosobowo. Taki model może wrócić.

Gdzieś czytałem, że są gminy, które z powodu małej wiarygodności nie mogły brać kredytów w bankach i posiłkowały się chwilówkami :-)

Awatar użytkownika
dammad
Forumowy wyga
Kontakt:

Post autor: dammad » 18 gru 2018, 11:15

Polecam przeczytać bardzo rzeczowe podsumowanie w kwestii rynku nieruchomości w PL. (grupa jest zamknięta, więc trzeba wysłać prośbę o dołączenie - od razu wspomnę, że warto, bo żadnego spamu tam nie ma, a info konkret)

https://www.facebook.com/groups/gieldow ... 720353044/

Matthias

Post autor: Matthias » 18 gru 2018, 23:11

Wody Polskie też powstały chyba po to, aby odebrać część zysków samorządom. Choć może ma to też związek z coraz większym udziałem w tym rynku firm zagranicznych.

Co do zarządu komisarycznego, miałem na myśli nie stan teraźniejszy, tylko to, co może nastąpić po najbliższych wyborach. Widać, w jakim kierunku zmierza polityka
wobec samorządów i będzie to eskalować. Rządzący chcą kasy i władzy. A samorządy to posiadają.

Marcin71

Post autor: Marcin71 » 31 gru 2018, 22:05

Co nazywasz rewolucją w technologii budowy domów?

Awatar użytkownika
eranet
Stały bywalec

Post autor: eranet » 01 sty 2019, 01:50

Być może to
coraz śmielej wchodzi na polski rynek technologia prefabrykacji betonowej - czyli coś co standardem jest choćby w Niemczech czy krajach skandynawskich. Znacznie tańszy, a szybszy i jakościowo bardzo dobry sposób budowy.
Warto przeczytać o rynku
https://forsal.pl/artykuly/1389365,rok- ... iowki.html

Awatar użytkownika
Besso
Stały bywalec

Post autor: Besso » 14 sty 2019, 12:47

W czwartym kwartale 2018 r. deweloperzy sprzedali -26,1% mniej lokali, niż w analogicznym okresie 2017r.

https://www.bankier.pl/wiadomosc/Sprzed ... 36133.html

sebo
Forumowy wyga

Post autor: sebo » 14 sty 2019, 18:01

Bo mniej wybudowali i oddali?
Sprawdź, ile jest wolnych kawalerek do sprzedania w Warszawie w okolicach Śródmieścia.

cannarek
Stały bywalec

Post autor: cannarek » 16 lip 2019, 11:44

sebo pisze:
17 gru 2018, 16:55
Temat nieruchomości jest olbrzymi w jednym poście zalejesz wszystkim i o wszystkim, następny problem, to nie wiedza ludzi i czytanie głupot nie ma sensu, ja akurat są przerabiałem takie rzeczy z kancelarią, która zajmuje się takimi tematami, bo tego zwykły człowiek nie ogranie.
Jak chcę się czegoś dowiedzieć i mieć pewność to idę do swojej kancelarii.
Temat grunty wieczyste a grunty to olbrzymia różnica i zacznie to być mylone. Zlewanie do jednego wątku to ...

Pogdybać se można, większość osób to dłużnicy albo mają nawalone w głowie jak to lepiej kupić własne m i je wynajmować a samemu dziadować i wynajmować od kogoś.
Albo jak to są mega drogie i je sprzedawać by później co zrobić ? Odkupić jeszcze droższe.
O nieruchomościach w sieci to jest taki kretynizm, że szok, sam tutaj pisałem, że nieruchomości nie spadną jak i wiele lat temu.
Nieruchomości to nie temat do pisana, bo większość rzeczy jest ukrywana jak giełda nikt Ci nic nie powie.

Zaciekawiłeś mnie informacją o kancelarii, która przekazuje pewne informacje:) Możesz podesłać namiary? Dzięki.

jackb

Post autor: jackb » 16 lip 2019, 21:27

A pro po gruntów to od czerwca tego roku rolne mozna kupować do hektara nie będąc rolnikiem, a nie jak dotychczas czyli do 0,30ha, sprzedać będzie można po 5 latach.

ODPOWIEDZ